Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem csináltam balesetet,...

Ha nem csináltam balesetet, miért lopják el a pénzemet a baleseti adó néven? Ez abszurd dolog még ebben az országban is.

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát, mert nincs pénz az egészségügyre, és valahogy el kell venni rá. Én is igazságtalannak tartom, és fel vagyok háborodva. 15 éve van jogsim, és soha nem csináltam még balesetet, még egy karcolást sem. Mégis fizethetek.

De az igaz, hogyha véletlenül balesetet csinál valaki, és 4-en ülnek az autóban, akkor a sérültek ellátása akár milliókba is kerülhet. Bajban lenne bárki, ha azt kiszámláznák neki. Az más kérdés, hogy mire fizetünk ennyi járulékot és adót.

2011. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
A javak 99%-át a leggazdagabb 1% birtokolja. Ezt az arányt az illetékes kapitalista kormány fenn akarja tartani. Gazdasági válság van, ezért a pénzt nem a nagytőkés 1%-tól akarják elvonni, hanem a 99%-nyi többségtől, amelynek már szinte semmije nincs. Ezért vezetnek be mindenféle hülye adót, büntetést, stb... A Munkáspárt 2006 ezen képes és hajlandó változtatni.
2011. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem én hogy nincs pénz amire kéne,de hát én fizetek tb-t is,meg kötelező biztosítást is akkor ezt meg mire rabolják el? Ennek nincs értelme,ez baromság ,szerintem ezen az is röhög aki kitalálta. ez az egész valami kandi kamera :)))
2011. dec. 28. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Oh, hát ez még csak a kezdet. És hogy felvetették, hogy mindenki vegye meg az éves autópálya matricát, függetlenül attól, hogy használja-e az autópályát? Volt ilyen ötlet is, de egyelőre elvetették. Majd jövőre.
2011. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A munkáspárt 2006?
2011. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne Alkotmánybíróság, biztos megsemmisítené ezt. Ha már egyszer van baleseti adó, akkor fizesse az, aki balesetet okozott! Ez ilyen egyszerű, és régen az AB is ennek megfelelően járt el. Ma viszont már megszűnt a jogállam, az AB egy üres díszlet lett. Így aztán semmi akadálya, ha Orbánéknak egy kis pénz kell, hogy bármi egyéb abszurditás megtörténjen, végső soron az is, hogy a személyes megtakarításainkat is elvegyék.
2011. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szolidaritás.


Bár nektek ez valószínűleg csak egy politikai csoportosulást jelent :(

2011. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szolidaritás a kötelező biztosítás maga. Az egy kockázatközösség, ami biztosítja, hogy ha valaki balesetet szenved, a biztosítótól biztosan kap kártérítést, nem lesz egy rossz fizetőkészségű károkozónak kiszolgáltatva. Na de ennek a megadóztatásában mi a szolidaritás?
2011. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Iszák Endre válasza:

Menjetek el Felcsútra, és nézzétek meg, ott mekkora Stadion épül.

Meg vele szemben iskola, az akadémiára járó főfideszes gyerekeknek, nehogy messzire kelljen menni középiskolába a védett területtől.

És hogy a környéken mennyi mindent megvett A viktor, és a polgármester cimborája.


Valamiből ezt a lopott pénzt vissza kel tölteni a kasszába, különben kiborul a bili.


Ja, hogy azt is tőlünk lopják ?


Így jártunk. :o(


Nekem ma jött ki a csekk, a frissen vásárolt öreg használt autóm használatbavételéhez ki kellett perkálnom összesen 65k FT.-t, és most a legolcsóbb, évi 16k-s biztosítás mellé még 5.000 Ft-t, és B09-ben vagyok, soha nem okoztam balesetet.

És emellett, már lassan 500 Ft-a benzin, ez már teljesen felháborító.

2012. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!