Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek Orbán Viktort? Mit csinált rosszul?

Figyelt kérdés
Én komolyan nem tudom, mert nem foglalkoztam ezzel a politika témával sohasem, nem is érdekelt. De ha már mindenki szidja...érdekel.
2012. aug. 26. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Mindent!
2012. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Új-fedualizmust épít a mai kor viszonyaihoz igazítva. A gazdag gazdagodjon, a szegény dögöljön meg.
2012. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Megszületett. Aztán praktizáló elmebeteg lett, hipnotizálta a birkahíveit, hogy hatalomra juttassák, azóta pedig romba dönti az országot. Oké, nem foglalkozol a politikával, de azt csak érzékeled te is, hogy napról napra süllyed az életszínvonal!?
2012. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Aki ezt nem látja, annk teljesen felesleges elmagyarázni.
2012. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem igaz, hogy az emberek nem szeretik Orbán Viktort. Ugyanis kitűnő szónok, sokszor beszél szimpatikus dolgokról az embereknek, amit hallani szeretnének, és úgy csinál, mintha értük tenne, ő védené meg őket a gonosz külvilággal ő veszi fel a harcot értük, és elmeséli, hogy tragikus katasztrófa volt a régi életük nélküle. De most már itt van egy ilyen kedves, jóakaratú ember, aki felveszi a zászlót, kardot és nemsokára jobb lesz, addig küzd, bizony! Ez sok embernek nagyon tetszik, van, aki könnybe is lábad, hogy ez egy milyen derék szép ember! Más meg gondolkodik és számol, és emlékszik már arra, hogy volt mér Orbán Viktor, meg minden alkalommal újra és újra megígért sok dolgot és ennek ellenére újra és újra meg kell húznunk a nadrágszíjat... szóval, aki nem szereti, talán ezért nem. lehet, hogy harcol, de nem miattunk, hanem a szűkebb érdekköreiért, akik biztosítják a hatalmát és a széke lábainál ülnek.
2012. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem nem látom. Még gyerek vagyok. Nem foglalkozom politikával, nem is fogok, mert nem érdekel... Egyébként köss belém!
2012. aug. 26. 09:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapjaiban nem lenne rossz az irány, a végrehajtásban és az azzal kapcsolatos titkolózásban, magában a kommunikációban van a legnagyobb hiba. Az mszp anno legalább rejtetten űzte a csilliárdos üzérkedéseket, ezeknek viszont semmi sem szent. Amikor Scmittet ültette a köztársasági trónra, mindenki felhorkant, még az én Orbánt istenítő családom is, hogy hát ez meg mi. Aztán jöttek az embereknek a nemzeti kommunikációs baromságok, hogy ti akartátok, meg kétharmad, meg fülkeforradalom, de azt nem mondta, hogy a fideszre szavazók sem akartak ekkora hatalmat adni egy őrült kezébe. Jött a levél, hogy ahhoz hogy csökkenjen az adód, most egy pötit növelünk, a gázolaj árának adótartamát felemeljük annyira, hogy ne érje meg disel autót vásárolni, ha majd egy árban lesz a benzinnel. 2013tól a gázos autósok is szívhatnak gázt, mert ott 100 százaléknyi adóemelés jön. A kokárda már nem magyar jelkép, hanem fidesz jelkép lett, amiért talán a legjobban haragszom. Emellett hagyja megerősödni a szélsőjobbot, látszatintézkedéseket hajtat végre, majd mikor baj lesz, levereti, és kikiáltatja a királyságot. Jövőre már elkezdődik a választásokra felkészülés, jönnek a látszatintézkedések, adócsökkentés, hogy lássátok, mennyire szalad a szekér. Csak azt remélem, hogy az ENBERek nem felejtik el az elmúlt éveket, ahhol mindenki sz.rabbul él, mint négy éve, kevesebbet keres mint négy éve, nagyobb bajban van mint négy éve, és rá kell jönni arra is, hogy lassan 30 éve vége van a kommunizmusnak, nem lehet mindent rájuk fogni. Én már csalódtam, és a legnagyobb baj, hogy nincs kire szavaznom, Ferit nagyon nem akarom vissza, de mindenki Viktora sem az elképzelt vezető. Szerintem sok fideszes, jobboldali stb érzelmű ember lesz bajban, kire szavazzon.
2012. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Orbán fő tevékenysége a torz értékszemlélete alapján tekintett "polgári" osztály erősítése. Az adó- és szociálpolitikai rendszer átalakításával a pénzt a gazdagoknak juttatja, azzal a fedőszöveggel, hogy így felpörög a belső fogyasztás, ezáltal a tőkések munkahelyeket teremtenek.


Természetesen ez egy f*szság, a többletjövedelmek kiáramlottak az országból, a gazdagok inkább 2 helyett 4-szer mentek el nyaralni Mallorcára meg a Bahamákra, nem fogja fel Viktor, hogy a polgári rétegnek nincs felelősség- és ún. "nemzeti öntudat"-a. Ezáltal nemhogy növekedett volna, hanem csökkent a belső fogyasztás. A kieső SZJA- és ÁFA bevételek együttesen 800-1000 milliárd forintos lyukat ütöttek a költségvetésben, ami amúgy sem volt egy matyóhímzés.


Tehát, míg az adórendszer (adómérték és adókedvezmények együttesen) átalakítása az alsóbb jövedelmi rétegből vett el pénzt - akik ténylegesen belföldön növelnék fogyasztásukat egy Maslow-i szükségletpiramis-szerű elv alapján (több, jobb minőségű étel; esetleg kisebb lakásfelújítás által) ami által plusz ÁFA folyna be, továbbá a kisvállalkozásoknak munkalehetőség (pl. a szerelőknek), akik jövedelmük alapján SZJA-t, a felhasznált anyagok után szintén ÁFA-t fizetnének be.


A közbiztonságot 2 év alatt taccsra tette - szerintem tudatosan. Őket - a gazdag réteget - ez nem érinti, védett villákban, páncélozott kocsikban mit érdekli őket a mindennapos utcai, tömegközlekedési terror. Sőt, nekik ez a jó, mert a kisembert a létéért való mindennapi rettegésre kényszeríti, megakadályozva, hogy a dolgok mögé lásson, keresse az okokat.


Csak hát Vitya mindent fordítva néz, a feje tetejére állít, most meg kapkod-csapkod mindenfele. De a fenenagy polgári pökhendiségében nem hajlandó beismerni a tévedését. Vagy - ami rosszabb - szerintem fel se fogja hogy tévedett... ez pedig a torz világszemléletének köszönhető.

2012. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert zuhanópályára állította Matolcsy a gazdaságot. Orbánnak nem kötelessége érteni a közgazdasághoz, de az már igen, hogy olyan szakembert választ ki, aki igen, nem a kusza szeműt.
2012. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
10:09 király vagy!
2012. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!