Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyien léptek volna át a...

Mennyien léptek volna át a magánnyugdíjpénztárakból államiba, ha a kormány nem zsarolta volna meg őket azzal, hogy nem kapnak állami nyugdíjat, a magánpénztárba menő pénzeket az államiba rakják?

Figyelt kérdés

És ha nem hazudtak volna egy új rendszerről, ami egyéni számlán működik, de végül most kiderült, hogy eszük ágába sincs megcsinálni?


AZ ismeretségi körömből senki nem ment volna át az államiba, ha nem zsarolják meg őket.

Közben amit az állam ellopott pénzt, már teljesen elherdálta.


És mi lett a nagy megvédéssel?:

[link]


2012. aug. 26. 11:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Közgazdászok, nyugdíjszakértők mondják."


De a közgazdászok, nyugdíjszakértők sem jövőbelátók. 2008-ban volt egy gazdasági világválság igaz? Igaz. 30-40 évvel ezelőtt, vagyis a 70-es, 80-as években látták előre az akkori közgazdászok, hogy a 2000-es évek első évtizedében lesz egy világválság? Nem hiszem. A közgazdászok, nyugdíjszakértők is emberek, vagyis ők sem tévedhetetlenek, ők is hibázhatnak. Ja és nem vagyok Fidesz hívő, nincs kirakva otthon Orbán képe a falra stb. mielőtt ezzel "vádolnál". Soha az életben nem szavaztam a Fideszre és nem is fogok a jövőben sem.

2012. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondva engem nem igazán érdekelt mivel mire én oda jutok addigra úgyse lesz nyugdíj ( most 22 éves vagyok ).
2012. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

De amúgy én csak azt nem értem, hogy miért bízol jobban meg egy magán vállalatban, mint egy államban, akinek mindig érdeke lesz a szavazatod, míg csak egy egészen picit körbenézel bármilyen banknál, biztosítónál: sohasem lesz érdekük pénzt adni, csak begyűjteni. Minden létező jogi kiskaput és lehetőséget kihasználnak mindig és mindenkor, hogy a beszedett összeget ne kelljen kifizetni.


A politikusok legalább a szavazatodért adnak majd nyugdíjat :) Nem tudom, de én személy szerint még egy biztosítóval sem találkoztam volna, aki ne próbált volna meg minden létező úton-módon kibújni a díjfizetés alól. Nehezen tudom elképzelni, hogy 40-50 év múlva ez gyökeresen megváltozik, amikor havonta tekintélyesebb összegről lesz szó.


De ne legyen igazam. Az igazság az, hogy egyik sem megbízható. De állam sokkal nagyobb eséllyel lesz 50 év múlva, mint egy cég, ahol a legtöbb még mutatóban sem áll fenn ennyi ideje. És talán nem is fog.

2012. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

ma 15:37


Most lehet mondogatni, hogy az állam megbízható, de kérdem én, hogy ő miből fog nyugdíjat fizetni? Mert addigra több lesz a nyugdíjas mint az eltartó. Jó valamennyit lehet fizetni fog, de nem annyit,amiből meg lehet élni. z elemzők se jövőbelátók, viszont demográfiai adatokból sokra lehet következtetni,


És ez, hogy ne csináljuk az öngondoskodást, mert úgyis ellopják egy oltári nagy hülyeség. Azért az állam eléggé nagyban ellenőrzi a pénzintézeteket. Ugyanakkor lehet magyar pénzintézetet választani.


de ahogy ismerem az embereket, 40 év múlva mikor az állami nyugdíj minimális lesz, fel lesznek háborodva, hogy a másik miért kap többet mint ő. Csak azért mert neki volt egy kis pénze amit mindig félrerakott? ÉS ők lesznek a szemetek, hogy önmagukról gondoskodnak.

2012. aug. 26. 15:49
 25/30 anonim ***** válasza:
Legfeljebb pár svindler Kajmán-szigeteki bankszámlájának egyenlegnöveléséről gondoskodnak... majd lehet hogy ők koppannak.
2012. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"Legfeljebb pár svindler Kajmán-szigeteki bankszámlájának egyenlegnöveléséről gondoskodnak... majd lehet hogy ők koppannak."


Nem unalmas már néha ez a "ők csak lopnak". Az ilyen emberek egyáltalán raknak be pénzt a bankba kamatozni vagy a párna alatt tartják, mert szerintük ott biztonságosabb és hasznosabb?

2012. aug. 26. 15:54
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem unalmas már állandóan a magántőkét isteníteni?
2012. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor a bankoknak is érdeke, hogy ne menjenek csődbe. Ha valaki az egyik legnagyobb bankba rakja a pénzét sokkal nagyobb biztosságban van mint a kis városi takarékszövetkezeteknél.


ÉS az milyen érv már az öngondoskodás ellen, hogy úgy is lopnak. Csak aztán nehogy valaki sírjon, hogy nem elég az állami nyugdíj. Mert nem lesz elég. Most divat szidni a bankokat.

2012. aug. 26. 15:57
 29/30 A kérdező kommentje:

NEm egy olyan bank van ami 40-60-80 éves már. Ezek nem nagyon akarnak becsődölni.


De most itt mindenki az államban bízik csak. Csak azt kérdezem meg, hogy mégis miből fog az állam fizetni???

ÉS ha bank nem jó, de valaki akar ön gondoskodni akkor az mit tud csinálni?

2012. aug. 26. 16:00
 30/30 A kérdező kommentje:

De térjünk vissza az eredeti kérdéshez.


"Mennyien léptek volna át a magánnyugdíjpénztárakból államiba, ha a kormány nem zsarolta volna meg őket azzal, hogy nem kapnak állami nyugdíjat, a magánpénztárba menő pénzeket az államiba rakják?

És ha nem hazudtak volna egy új rendszerről, ami egyéni számlán működik, de végül most kiderült, hogy eszük ágába sincs megcsinálni? "

2012. aug. 26. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!