Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig fog még...

Brutálállat kérdése:

Szerintetek meddig fog még működni ez az ország szakmunkások nélkül?

Figyelt kérdés

Ugyanis ezt az országot mi működtetjük, mi teremtünk értékeket és mi kapunk a legkevesebbet a munkánkért.

Az értékesebbje külföldre távozik és csak az marad akinek nincs lehetősége vagy buta



2012. aug. 27. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Miért hova tűnnek a szakmunkások, szerintem ha a többségük kivándorol akkor utána itt még jobban fognak keresni tehát majd nem mennek el...
2012. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 LENIN0626 ***** válasza:
90%
Hát ha marad a Fidesz vagy a többi párt is ezt fogja csinálni, akkor a közelgő forradalomig...
2012. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miből lenne majd jobb fizetésük a szakmunkásoknak amikor senkinek sincs pénze?

Viszont aki kimegy az addig nem fog visszajönni amíg itthon nem lesz normál fizetés.

Nem a naplopókat kéne megfizetni -.-".

Majd akkor rájönnek az emberek amikor nem fog járni a busz meg a HÉV és nem lesz áram vagy bármi tönkre megy és nem tudják megcsinálni,majd akkor rájönnek,hogy mit jelent egy szakmunkás,de akkor már késő lesz.

Szakmunkásnak kéne a szakmunkást megfizetni,de amíg nem tudják egymást megfizetni addig ennek az országnak annyi. Nem 20 főnök kell és 2 dolgozó hanem pont FORDÍTVA....akkor lesz itt normális világ.

2012. aug. 27. 13:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést, szerintem most sem szakmunkások nélkül működik az ország.

Bár tényleg tény, hogy az átlag nincs megbecsülve, de egy jó szakmunkás kincs. Sajnos mi nem is tudjuk megfizetni őket, meg az is gond, hogy sokan csapnivaló munkát végeznek. Kifogtunk egy olyan kőművest, aki szépen megcsinálta a fürdőszobát csak éppen a víz nem folyik le a szuez szifonon keresztül, hanem 30 centivel mellette gyűlik össze.

Másrészt szerintem mindenkinek a munkájára szükség van, nem csak a szakmunkásokéra. Az megint más kérdés, hogy csak elenyésző számú munkavállaló élvezhet anyagi megbecsülést.

Ma olvastam, hogy még mindig a vállalkozások országa vagyunk, 565 ezer társasvállalkozás van bejegyezve. A gond az, hogy csak alig 100 ezer végez valós tevékenységet. Pedig ha minden bejegyzett vállalkozásnak lenne tíz alkalmazottja....

2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Majd akkor rájönnek az emberek amikor nem fog járni a busz meg a HÉV és nem lesz áram vagy bármi tönkre megy és nem tudják megcsinálni,majd akkor rájönnek,hogy mit jelent egy szakmunkás"


Majd amikor te rájössz, hogy nincs, aki számfejtse a munkabéredet, nyilvántartsa a nyugdíjhoz szükséges munkaviszonyodat, intézze a személyi igazolványodat, utalja a fizetésedet a számládra, vezesse az orvosi kartonodat és felírja a gyógyszeredet, kihúzza a fogadat, megrendelje az anyagot amit te feldolgozol, megkösse a szerződést aminek alapján neked munkád van ... stb, akkor majd rájössz, hogy a nem termelő munka nélkül ugyan úgy nem működne az ország, és végre befejeződnének ezek az idétlen kérdések. Tiszteletben kellene tartani a mások munkáját mindenkinek.

2012. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom,nem akarok 100 évvel visszamenni vagy 150 évvel,de 150 évvel ezelőtt megvoltunk PR mendzser,könyvelő meg a többi naplopó irattologató,munkahelyen kávézó irat tologató nélkül.

El tudtuk tartani a családunkat nem kellett plusz 4-5 semmit mondó állásban üldögélő embereket eltartani.

A fogunkat akkor is kihúzták igaz,hogy kicsit jobban fájt mint most,de nyugodtabbak voltunk,de hol is húznák ki,hogyha nem építenék föl azt a rendelőt, vagy ha nem lenne áram akkor ő se tudna dolgozni....mindennek ez az alapja és mi pont ezt nem becsüljük meg.

Persze nem akarok senkit megsérteni mert mindenki munkájára szükség van valamilyen szinten...csak ezekkel a szintekkel van bajom,hogy itt már mindenki többet ér mint aki az értéket előállítja

2012. aug. 27. 13:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ami befolyásolja a béreket?


A kereslet:


A kereslet mennyisége, hogy hány embernek lenne szüksége a szolgáltatásra!

Jelentem ez meglenne!


A kereslet mint fizetőképesség.

Na ez hiányzik.


És a kínálat.

Ez pedig nagyon fel van hígulva. (pontosan az alacsony munkadíjjak miatt)


Mi kell ahoz hogy magasabbak legyenek a jövedelmek?

Magasabb hozzáadott értékű munkák, több termelés, több tőkejövedelem.


Most ismét írhatnék egy regényt, de minek.

Lassan már meg kellene érteni hogy ez miként lehetséges, mert a nyugati nagytőke 22 éve nem hozta el a csodát!

2012. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"könyvelő meg a többi naplopó irattologató"


Erről beszélek. Egyébként 150 évvel ezelőtt sem voltak meg nélkülük, a gyárakban akkor is ugyan úgy dolgoztak irodisták, a földbirtokokon is voltak intézők, csak akkor a könyvelőt esetleg másként hívták. De amíg te naplopásnak tartod az ilyen munkát, addig kár is erről beszélnünk. Egyébként engem nem bántottál meg ezzel, bár én is irattologató naplopó vagyok, de a férjem asztalos, fiam villanyszerelő, ezért tudom, mindegyikünk munkájára szükség van.

2012. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne vedd magadra!Nem akartam senkit megsérteni,főleg,hogy a család is melós.Nekem csak a munka megbecsülése nem tetszik,vagyis éppen annak hiánya.Bizonyos szakmák,ami 20-30-éve nem is létezett,most úgy vannak számon tartva,mintha nélkülük nem működne a világ!A régi rendszerben nem volt adó,csak bérszámfejtés.Kellett bérszámfejtő,pár darab, de nem ennyi.Volt munkaügy,de nem volt HR.Azok az emberek normál bérért dolgoztak,mint egy melós,vagy kevesebbért.Most a többszörösét viszik haza a semmiért.Ráadásul még többen is vannak mint a dolgozók.Nagyobb az iroda rész mint a termelő részleg.Ha leépítés van,csak a melós megy,majd kettő elvégzi öt munkáját.Az irodára szükség van!Ők a diplomás társadalom!Az érinthetetlenek.Nekik minden jár!Nekünk semmi,pedig a javakat csak is mi termeljük meg.Mindent le lehet rajzolni,de ha nincs aki megcsinálja,akkor mit ér?Kérdezd meg a férjedet,ha fizikai munkát végez asztalosként,akkor tudja.Nekem ez a szívfájdalmam.Különben a feleségem sem ért meg igazán.Aki megért az a 15-éves fiam akit néha viszek magammal dolgozni.Már ő azt mondja:Apa ez nagyon gáz,ezt csinálod,ennyiért?Ő dolgozik velem ,szívja a port,tudja miaz?ELFÁRADNI MÉRHETETLENÜL!Ha kell minden este. 25-éve csinálom éhbérért.Ezért írok ilyeneket.Szóval aki 2-hetet betonozott a saját házán, az nem tudja milyen abból megélni!Majd 10-év után kezdi kapisgálni.Ezt meg kéne becsülni,de nem így ahogy a részeg melóst beültették a köztudatba.Ennek rossz vége lesz!Nyugaton megbecsülik a fizikai munkát,nálunk,zsigerből elutasítják mert ha valaki melós az csak hülye lehet.Pedig vannak festők akik Mika Valtarit olvasnak,vagy József Attilát,és nyelvet tanulnak a gimazista gyerekükkel,akit talán nem tudnak tovább taníttatni.Csak ennyit akartam,senkit nem volt szándékomban megsérteni.Köszönöm a reagálást a kommentre,és szívesen veszem az építő jellegű kritikát.
2012. aug. 27. 21:54
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem vettem magamra, csak nem látod a dolgokat reálisan. Én pl. könyvelői végzettséggel dolgozom egy iskolában iskolatitkárként - bérminimumot keresve 25 éves munkaviszonnyal. Ha egy melós meghallja, hogy közalkalmazottként dolgozom, azt gondolja, nmálunk kolbászból van a kerítés. 2 éve végzett villanyszerelő fiam többet keres, mint én. És hidd el, az irodisták többsége így van ezzel, a munkáltatók ugyan úgy nem akarnak az adminisztratív dolgozóknak sem többet fizetni, mint a melósnak. Persze vannak kivételek, vannak nagyon magas fizetések, de az nem az átlag aktatologatóké. Abban, hogy vannak olyan szakmák, amik régebben nem léteztek igazad van, de azt se felejtsd el, hogy ti sem olyan eszközökkel dolgoztok már, mint 100 éve. Az automata gyártósorok, CNC esztergák, másolómarók nem hasonlíthatók a régi eszközökhöz. Változik a világ, és benne minden. Csak azt kellene észrevenni, hogy a kakában együtt vagyunk, fizikai és szellemi munkások. És ha még mi is egymást marjuk, az a helyzeten semmit sem változtat.
2012. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!