Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adnak ennyi pénzt az...

Miért adnak ennyi pénzt az olimpiai érmeseknek, amikor ilyen nehéz helyzetben van az ország?

Figyelt kérdés

Az átlagember életének minden területén megszorításra kényszerül, a sport területén mégis a rongyrázás zajlik.


Magyarország gazdasága a bányászbéka segge alatt van, mégis világviszonylatban az USA és Franciaország után nálunk ér a legtöbbet (35 millió Ft) egy olimpiai aranyérem. És még ott a kirívóan magas életjáradék is. Németország, mint Európa legnagyobb gazdasága is biztosan rosszul csinál valamit, mivel ott az aranyérmesek "csak" 5 millió Ft-nak megfelelő eurót kapnak, de még most ezt is meg akarják szüntetni.


Eddig többségében jónak tartottam a Fidesz intézkedéseit, most a pofátlan olimpiai pénzek hatására döntöttem el, hogy soha az életben nem szavazok többé rájuk!



2012. aug. 17. 18:06
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
60%

Vártam a kérdést.

Én azon az állásponton vagyok,hogy megérdemlik.Országimázst csinálnak és egész életüket erre tették fel ennyi jár.

2012. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
65%
Jaja, öregbítették az ország hírnevét a világban, ami nem is ártott, mert eléggé lerongyolódott az utóbbi időben. Amúgy meg nem értem ezt a habzó szájú nyáladzást, a teljes lakosságot figyelembe véve egy aranyérem jutalma 3,5 Ft/fő, ennyit bőven megér. Sokkal több pénzt elvernek sokkal értelmetlenebb dolgokra. Simicskáéktól miért nem sajnáljátok?
2012. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 asmosys ***** válasza:
72%

Nem folyik rongyrázás. A sportolók a mindennapokban ugyanolyan lehetetlen helyzetben próbálnak boldogulni, amiben a többi ember. Azt nem nehéz észrevenni hogy ezek a jutalmak pusztán azokat illeti meg akik /szó szerint/ a világon egyedülálló teljesítményt érnek el. Akiknek ez nem sikerül, annak ellenére hogy hasonló időt energiát ültek céljuk elérésébe, továbbra is üres zsebbel maradnak.

Más országokkal pedig felesleges összehasonlítgatni. A „jutalom” csak egy része a támogatási rendszernek. Lehet hogy máshol kevesebbet adnak az eredményért, viszont nagyságrendekkel többet fizetnek a felkészülés időszakában.

2012. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
77%

én sokalom az összeget.


elhiszem hogy sok munka van ezekben az eredményekben,+ nagyon jó az ország megítélésének is a magyar siker, de 20(+) millió Ft rengeteg. túlzott összeg. Van olyan ország ahol semmit se kapnak a sportolók.



rengeteg márs hétköznapi ember is küzd és fradt annyit mint a sportolók, ők se kapnak semmi pluszt..


Nem irigylem én a sportolókat de sztem is aránytalan a dolog.

2012. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
42%

jav.


*sokallom

2012. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
42%
*fárad
2012. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Egyrészt nem pontosak az ismereteid, mert pl. Trinidad olimpiai bajnoka luxuslakást, 35 millió forintnak megfelelő pénzt és földbirtokot kapott, másrészt én is úgy gondolom, hogy megérdemelték. A nemzetközi sajtóban számtalanszor szerepelt az ország a kimagasló eredményességével. Szórunk itt el ennél sokkal semmirevalóbb dolgokra nagyságrendekkel több pénzt, nem ezt kellene sajnálni.
2012. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
69%

több mint 100 millió forint akkor is pazarlás.


Nem vitatható hogy jutalmat érdemelnek, de ez azért már túlzás.

2012. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Treb ***** válasza:
62%

Bárki, bármilyen területen ér el hasonló eredményt, az szintén meg lesz becsülve.

Torz elmélet a hétköznapi emberek sorsát is belekeverni. Aki átlagot teljesít, ne a legjobbak jutalmához mérje magát.

2012. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el, hogy ez az államkasszához vagy az államadóssághoz képest semmi pénz. A legmagasabb szinteken már több (tíz)ezer milliárdokról beszélgetnek.
2012. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!