Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért védik...

Magyarországon miért védik ilyen kevesen a cigányokat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
?
2012. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

És akik védik őket, azok miért nem védik az áldozataikat?


A bűnöző "és hangsúlyozom a" BŰNÖZŐ cigányok ellen van csak figyelemfelkeltő erődemonstráció! Kétségbeesett figyelemfelhívás arra hogy a rendszer képtelen megvédeni a valódi áldozatokat. De én még egy cigány védőtől sem hallottam hogy azok a szegény "magyarok" akiket naponta kirabolnak menetrend szerűen a cigánysor felé hazamenet, vagy mint célpont.

2012. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
mert megvédik magukat ... csak tudnám mitől ?
2012. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
sok védenivaló nincs rajtuk szerintem
2012. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
mert a szomszédaik nem az alja bűnözőféle csoport, hanem valószínű egy nyugodt zöldövezetis jómódú család. Vagy mert a nagyannyát nem erőszakolták meg és fosztották ki, ahogy a gyerekeit sem, mert NEM élnek olyan közegben.
2012. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert többségük embertelen körülmények között él, a segélyre akaszkodik aki cigány és mégis dolgozik azt saját faj társaik verik meg vagy ölik meg, mert magyarokat bántalmaznak és fenyegetnek meg naponta!
2012. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Kanada védte a szerencsétleneket,meg a Franciák is.Azért küldik vissza őket,mert rájöttek amire te még nem.
2012. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azon okból ami miatt Kanadából, Franciaországból, Svédországból hazatoloncolják őket.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
A cigányokat nem védeni kell, hanem azokat kellene szerintem (akár pozitív diszkriminációval) kiemelten támogatni, akik tesznek azért, hogy másként alakuljon az életük. Én a saját környzetemben látom (iskolában dolgozom), hogy vannak olyan tehetséges, szorgalmas, jól tanuló cigány fiatalok, akik azért mennek szakmunkás-képzőbe, hogy minél előbb munkába tudjanak állni (már ha cigányként kapnak), mert szükség van otthon a pénzre, nincs idő arra, hogy a gyerek szakközépiskolában-egyetemen tanuljon akkor sem, ha minden adottsága meg lenne hozzá. Ahol én lakom, nincs külön segély a cigányoknak. Ha segítségre van szükségük, a polgármester mindig tud munkát adni, ilyenkor kaszálást-árokrendezést, télen hólapátolást, ami adódik, és azért kapnak pénzt, tüzelőt, elszállítja őket a falu busza oda, ahol dolguk van stb. De azért tenni is kell. Pár évvel ezelőtt még előfordult, hogy amíg a férj dolgozott, a felelsége a polgármesteri hivatal előtt tologatta a babakocsiban a gyereket, mert otthon a többiek nem hagyták békén. Mára már azok, akik semmit sem hajlandóak tenni, elköltöztek a faluból, aki maradt, rendszeresen részt vesz pl. a közmunka programban. Tudom, hogy ez egy viszonylag zárt közösségben könnyebben véghezvihető, mint pl. egy nagyvárosban, de szerintem ez a hosszú távon járható út.
2012. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

"A cigányokat nem védeni kell, hanem azokat kellene szerintem (akár pozitív diszkriminációval) kiemelten támogatni"



Engem sem diszkriminál sehol senki pozitívabban azért mert tehetséges vagyok(vagy annak tartom magam) és mert megpróbálom jobbá tenni a saját és a környezetem életét.Pedig itt sem túl rózsás a helyzet.


Akkor őket miért kellene? Csak mert cigányok? ...és?...

2012. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!