Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha Magyarország...

Szerintetek, ha Magyarország 1945-ben a Nyugathoz került volna akkor most olyanok lennénk, mint Ausztria vagy az NSZK, vagypedig a magyar mentalitás sajátosságai miatt inkább ott tartanánk, mint Dél-Olaszország vagy Görögország?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Ott tartanánk, mint Dél-Olaszország vagy Görögország.
2012. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria 75%-a.
2012. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyik se. A béka feneke alatt tartanánk. Nem is kell ehhez olyan sokat képzelegni. Eltelt a rendszerváltás óta kb 23 év, egy emberöltőnyi idő. És mi történt ez alatt? Csak acsarkodtunk, vergődtünk, hülye, hazug, szélhámos, inkompetens politikusokat választottunk, és rosszabbul élünk mint 20-25 éve. Mit lehet még ehhez hozzátenni? Leszerepeltünk, és ha ennyi idő nem volt elég a kibontakozáshoz, akkor már semennyi se lesz elég. Sőt, nem csak hogy nem zárkózunk fel a fejlett Nyugathoz, vagy akár csak a közép-európai régió élvonalához, de folyamatosan nő a leszakadásunk. Ha 25 év alatt nem vittük semmire, akkor 75 alatt se vittük volna szerintem.
2012. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem már csak azért is jobban jártunk volna, ill. nem itt tartanánk, mivel nem telepedett volna ránk a szocializmusnak az állami gondoskodásról való eszméje. És főképp nem kerültek volna be az elitbe a még ma is kísértő szoci ügyeskedők. Persze nem lehet viszonyítani - és nem is kell - hogy egy-egy országhoz képest hol tartottunk volna. Valószínű, hogy nem élnénk Ausztria szintjén, de jobban tengődnénk a mai helyzetnél. Én így gondolom.
2012. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek egyet a 3-as válaszolóval. A mai magyar mentalitás a 45 évig elhúzódó szocializmus eredménye. Előtte nem ilyen volt a magyar emberek mentalitása, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is. Ha Magyarország a nyugat befolyása alá került volna a háború után, akkor ma lényegesen jobb lenne az életszínvonal. Ausztria szintjét valószínűleg nem érnénk el, de megközelítenénk azt. A háború előtt is a magyar életszínvonal az akkori osztrák életszínvonal 80%-a volt. Ma ez olyan 30-40% körül van.
2012. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Magyarország 1990-ben a Nyugathoz került.

Azért tartunk ott, ahol.

Nekik csak egy szolgalelkű elitre volt szükség, aki elvtelenül kiszolgálja őket. És mivel a komcsik ezt évtizedeket át zokszó nélkül megtették a szovjetunióval, a célra eztán is tökéletesen megfeleltek.

A Nyugat nem válogatós, ha az érdekei érvényesítéséről van szó. A magyar nép egyedül annyiban kárhoztató, hogy nem zavarta el a bolsikat.

"Tetszettek volna forradalmat csinálni"

Ez a rendszerváltás Quintesszenciája.

2012. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban állnánk mint a görögök, de Ausztriát nem értük volna utol. Az olasz vagy a spanyol fejlettséget reálisan elérhettük volna.
2012. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés is már eleve feltételezi, hogy jobb lett volna.. Részemről én ha választhatnék, hogy inkább éljek a kádár rendszer kései korában, vagy egy mai liberális nyugati környezetben, én akkor is biztosan az előző rendszert választanám mindannak ellenére, hogy egyeltalán nincs ínyemre a kommunizmus, de a kapitalizmustól és a liberalizmustól viszont egyenesen okádnom kell.
2012. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A kérdés is már eleve feltételezi, hogy jobb lett volna.. Részemről én ha választhatnék, hogy inkább éljek a kádár rendszer kései korában, vagy egy mai liberális nyugati környezetben, én akkor is biztosan az előző rendszert választanám mindannak ellenére, hogy egyeltalán nincs ínyemre a kommunizmus, de a kapitalizmustól és a liberalizmustól viszont egyenesen okádnom kell."


Akkor miért nem költözöl el Észak-Koreába, Kubába vagy Burmába?

2012. aug. 27. 20:21
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Utóbbi háromból kettő sokkal rosszabb, mint a kései Kádár-rendszer. :)
2012. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!