Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a demokratiku...

Lehetséges, hogy a demokratikus pártoknak bojkottálni kell a következő választást?

Figyelt kérdés

Ezt Kolláth György vetett fel, és az MSZP részéről Újhelyi István is megfontolandónak tartja. Szerintem sincs értelme egy olyan választásnak, ahol a szabályokat az egyik induló fél egyoldalúan állapítja meg úgy, hogy csak ő győzhessen. Magyarországon most ez a helyzet.


[link]



2012. aug. 29. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Én sem hiszem, hogy bevezetnék a regisztrációt, abból akkora európai botrány lenne, hogy az eddigiek eltörpülnének mellette. Amellett meg az Alkotmánybíróság is elmeszelné.
2012. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ugyan már! Alkotmánybíróság? Beleírják az alaptörvényükbe, és kész, nem is vizsgálhatja!
2012. aug. 29. 22:48
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nekem is eszembe jutott... De nem hiszem, hogy megteszik.
2012. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A választóknak kéne bojkottálni, de nemcsak a baloldaliaknak! Az lenne aztán a bukta, ha párezren regisztrálnák csak magukat.
2012. aug. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát én nagyon örülnék ha nem indulna, remélem így lesz és ez lesz a végzete. Egy ilyen pártnak semmi helye a hazánkban, egy normális országban már rég eltűntek volna. Ráadásul ha úgy nyerne a fidesz hogy nem indul az mszp az még ugyanolyan demokratikus és törvényes győzelem lenne. De ettől nem kell félni túl sok pénz jár még a harmadik helyért is ahhoz hogy ebből az mszp-sek kimaradjanak.
2012. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

A gyomrom felfordul attól, hogy már 2012-ben arról beszélnek, hogy 2014-ben biztosan a fizess fog győzni, választási lehetőség NINCS. B.szza meg ez a birka nép, hát nem demokráciában élünk? Hát nem ezért küzdöttünk évszázadokig, hogy a saját magunk választott (igen, választott, nem bebetonozott) vezetőink legyenek az ország élén? És ha 4 év után a fizess nem engedi át a hatalmat, 8 év után át fogja? Vagy most, 2012-ben kijelenthető, hogy amíg Magyarország létezik, már csak egy és ugyanazon kormánypárt lesz hatalmon?

Kolláth Györgynek azt az ötletet kellett volna bedobnia, hogy ne rendezzünk választást 4 évente, a megspórolt költségeit osszák szét az "egyetlen" párt, a Fidesz-KDNP tagjai között.

2012. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Antimod ***** válasza:
100%

A vicc az, hogy ezek demokratikus pártnak tartják magukat.

Szerintem pedig nekünk, választóknak kellene bojkottálni a szavazást. Persze addigra eltörlik az érvényességi küszöböt, leszavaznak egymásra, mi meg le leszünk ejtve.

2012. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#16: Nem tudom már pontosan ki mondta, de én is úgy gondolom, hogy Orbán Viktort itt már csak erőszakkal lehet leváltani. A kétharmad birtokában mindent ő szabályoz, és mindenütt az ő emberei döntenek el mindent. Akkor miből gondoljuk, hogy ő csak úgy veszi a kalapját, és hagyja magát leszavazni valaha is?
2012. aug. 30. 11:27
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ettől, még nem nyert a Fidesz csak az MSZP-t lőtte ki a Jobbikosok elszántabbak, így őket ezzel nem tudta kilőni...
2012. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!