Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyakorlatban vagy elméletben...

Gyakorlatban vagy elméletben szeretnétek jólétet?

Figyelt kérdés

Elméletben minden pártprospektus ezt kínálja, gyakorlatban meg saját magunknak kell megteremtenünk a saját munkánkkal, amihez a gyakorlatias kormány legfeljebb keretet ad.

A kérdés lényege nem a hüje/okkos Fidesz/MSZP/Jobbik/M.stb.P, hanem a saját teljesítményünk. Vélemények?


2009. júl. 27. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlatban. Én szeretek megdolgozni azért, amim(amink) van. Büszke vagyok rá, hogy önerőből, szülői segítség nélkül lett lakásunk, autónk, és tudunk egy évben egyszer nyaralni is. (bár ennél még jobblétet is el tudnék képzelni) :)
2009. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
61%
Ha egy kelendő foglalkozást választasz, magas szintre képzed magad, akkor jöhet bármilyen kormány Te jól fogsz élni!
2009. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez az, fiúk, először a világítást! - kiáltotta a félszemű Kiscowboy, mikor az ivóban kilőtték a másik szemét is.

Mindkét eddigi válasz igen szimpi.

2009. júl. 27. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen magunknak kell megkeresni a lovét. Csak hogy, ha dolgozol tisztességgel és mondjuk a béred felét be kell fizetned adóba. Ezt követően bemész a a boltba, ahol további 25% áfát fizetsz ki mindenért. Ha esetleg megbetegednél táppénz szinte semmit sem kapsz. Ezt követően kórházba kerülsz, ahol hálapénz mellet még vizit díjat is fizethetsz... E mellet még azt látod, hogy vannak jó páran, akik munka helyett inkább szülnek 15 gyereket és több pénzt kapnak mint te, ráadásul nekik fizetni sem kell semmiért. Ezt követően elgondolkozhatsz, hogy miből is érdemes élni? Munkából????
2009. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Fizetni kell vizitdíjat???... 8-o


Mi történt, valamiről lemaradtam?... Megint bevezették a vizitdíjat?... Nem megszüntették múltkor a népszavazás után?... 8-]

2009. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Elméletben nem lehet élni sem nemhogy jól!
2009. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok kukacoskodni, de az elmélet és a gyakorlat szembeállítása meglehetősen demagóg eljárás. Csak nézzük át a történelem azon nevesebb eseményeit, amikor valamilyen hatalom vagy mozgalom az elméletet hímezte a zászlajára és hadat üzent a gyakorlatnak, vagy fordítva.


Élni valóban csak gyakorlatban lehet. Jól élni viszont... úgy bölcs, ha a gyakorlat és az elmélet egymásra épít.


Sok kenyeret akarunk enni 15 év múlva? A gyakorlatban ehhez gabonát kell termelni, világos. Az elméletnek meg meg kell teremtenie az alapokat a szárazságtűrő gabonafajok kinemesítéséhez, mert a mostani helyzet ezt igényli, nem azt, hogy a múlt századi fajtákat termeljék a múlt századi pazarló öntözési módszerekkel a jövő század klimatikus viszonyai közt. A gyakorlatban olcsó fenntartású házat akarok, de elmélet nélkül csak a barlang az opció. A napenergia, a fűtés, a passzív ház stb. mind a gyakorlati KÉZ és az elméleti ELME közös teremtménye.


Ugyanez igaz a "puha" társadalmi ügyekre is: gyakorlatban akarok közbiztonságot, DE: míg "a gyakorlati megoldások hívei" ezt mondjuk szigorúbb büntetéssel akarják megoldani, mert az "gyakorlatias" meg "bevált" meg "kézenfekvő" (meg amit nem mondanak: rohadt drága és kontraproduktív), addig az elméletre IS építő várostervezéssel MEGELŐZHETŐ egy csomó bűncselekmény: ne legyen gettó, ne legyen lepukkant bérház, ne legyen sötét lakótelepi átjáró, kivilágítatlan és bekamerázatlan parkoló, stb. (Mindez csak akkor sok pénz, ha utólag csináljuk meg, nem némi előregondolkodással, azaz ELMÉLETI megalapozással.)


Szóval elmélet nélkül nem lehet jól élni -- legalábbis össztársadalmi szinten és kevésbé szerencsés korokban biztosan nem.


Más kérdés (és más a válasz), ha a Kérdező azt gondolja, hogy "valakik" csak elméletben akarnak javítani a társadalmon, de a "gyakorlatban" nem. De ez csak retorika: nem elmélet és gyakorlat feszül egymásnak, hanem az, amit MONDUNK és az, amit TESZÜNK. Ez esetben azt kell kimondani, hogy "Szerintem X NEM akar javítani a társadalmon", vagy azt, hogy "Szerintem X NEM javít a társadalmon", és akkor lehet érvelni is. De mint mondtam, egyáltalán nem biztos, hogy erre gondol a Kérdező.

2009. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam: miért elégszünk meg azzal, hogy mondjuk, miért nem tesszük?
2009. júl. 29. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
A jólét puhánnyá tesz!
2009. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!