Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene valamilyen módon...

EagleHUN kérdése:

Nem kellene valamilyen módon egyfajta "anonymus szolidaritási" mozgalomnak szerveződnie az ön illetve mások védelme mellett vagy úgy is fogalmazhatnék Magyarországon az arra való jog hiányával szemben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy most úgy néz ki a kormány mégsem hozza/hozta meg az új szabadabb önvédelmi és mások védelmére kelést szabályozó törvényt. Vagyis továbbra sem védhetjük meg magunkat, sem másokat, bűntetlenül.

Erre megoldás lenne ha az áldozatok illetve a leendő áldozatok bevállalnák hogy az őket megvédőket nem adják ki a rendőrségnek, ha ismertik, ha nem. Függetlenül attól hogy a rendőrség munkájának akadályozásával vagy bűnpártolással fenyegetheti emiatt a rendőrség az áldozatot. Ám ez esetben az illető forduljon a médiához ossza meg az ügyet mindenhol (facebookon itt stb...), had égjen a Rendőrség emiatt. Akkor valószínűleg semmit sem lépnének ellene. De ha valaki finomabban akar eljárni akkor adjon kamu személyleírást a védelmezőjéről, hadd keresse a rendőrség mondjuk a télapót. XD

Aki pedig részt vesz egy ilyen önkéntes mozgalomban annak nem kell semmit sem csinálnia (sehova fölíratkozni belépnie vagy ilyesmi) csak hordjon magánál paprika sprét, sokkolót, boxert, viperát...Bármit ami semmiképpen sem halálos, még ha egyik másik kicsit illegális is, de hatékony megállító eszköz. És ennyi! Ha lát valamit az ilyen "önkéntes" avatkozzon be. Az egyetlen bökkenő az egyre több kamera arra azért figyeljen.



2012. szept. 2. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Én semmi realitást nem érzek a felvetésedben.


1. A legtöbb támadás nem a nyilt utcán, sok tucat ember szeme láttára történik hanem eldugodtabb helyen vagy akár a saját lakásában az illetőnek. Ott vagy magát védi, amit megtehet vagy senki nem védi meg. A támadóknak ugyanis az általad említett kamera ugyan úgy veszély!

2. Tehát úgy gondolod hogy leszursz valakit magadnál önvédelemből ami simán lehet jogos és akkor ejtik ellened a vádat. De ehelyett te nekiállsz hazudozni a télapóról amivel tuti elítélnek és már nem csak gyilkosságért!

3. Sokkolóval, gázsprayel, boxerrel, viperávl járjak minden nap dolgozni és esténként a buliba vagy szombaton a boltba bevásárolni, netán szinházba vagy bankba??? Bulihelyen a biztonságiak jobb esetben be sem engednek, ha meg ellenük is akarod használni akkor jól el is vernek, jogosan...

Ha meg beugrasz a gyerekért az oviba... Hát ha egy ilyen apukát látnék meg én magam hívnám rá a rendőrséget mert őszintén akinél viperát meg boxert hord az oviba az nem komplett!


Egyébként nem gondolom hogy az átlagember annyi balhéba keveredik naponta a rutin útvonalán hogy ezekre szüksége lenne!

2012. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy képzetlen ember kezébe adunk fegyvert az még képzetlen marad egy félkomoly támadó megeszi reggelire.
2012. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

zoli7980

Azt egy szóval sem mondtam hogy bárkit leszúrni vagy ilyesmit csinálni, kifejezetten hangsúlyoztam hogy a biztosan nem halálos kizárólag megállításra alkalmas eszközöket használni.

Jó jó a vipera meg a boxer lehet túlzás meg illegális is de a paprika spray nem az.

A logikád pedig hibás azzal kapcsolatban hogy miért legyen nálad.

Ez olyan dolog mint a "gumi" inkább legyen de ne kelljen használni, mint hogy ne legyen amikor kellene...

2012. szept. 3. 17:48
 4/9 A kérdező kommentje:

Neutronlovag neked viszont (sajnos) igazad van.

De azért írtam hogy aki vállalja, nyilván mindenki átgondolja majd hogy ez jó-rossz, tud-e ilyet vagy nem, logikus lépés-e számára, esetleg olyan környéken él ahol ésszerű lenne, vagy full biztonságban érzi magát...

2012. szept. 3. 17:51
 5/9 A kérdező kommentje:

Az egésznek a lényege az lenne hogy ha csak 2-3 olyan eset történne az országban ahol a támadó pórul járt, és a védőt/védekezőt nem tudják elkapni, akkor drasztikusan visszaesne, vagy valóban csak a magántulajdonon belülre korlátozódna a dolog.

Másrészt tisztázzunk valamit a támadás nem csak közvetlen lehet. Ha pl véletlenül észrevennéd egy buszmegállóban hogy a közeledben álló keze egy másik ember zsebében vagy táskájában kutat, a másik ember számára észrevétlenül, mit csinálnátok? "elnézést uram de kotorásznak a zsebében vagy mi?..." Hát én simán fölrúgnám, pedig nem vagyok egy erőember, se harcművész, de ezt bevállalnám.


Tudjátok én abból indultam ki a kérdésföltevéskor hogy ebben az országban mindenki hagyott meg eltűrt mindent és azért kaptak vérszemet egyes bűnöző elemek. A rendőrség tehetetlen... Nincsenek következmények...


Voltak olyanok akik megvédték vagy megpróbálták védeni magukat pl aluljáróban, és a végén még őket ítélték el, mert a több támadó mind egybehangzóan állította hogy az illető támadott rasszista indíttatásból, amit kiabált is, a több "tanúnak" hittek.

Másik eset amiről tudok hogy a kertjébe este bemászó 2 személy kést rántott mikor rájuk szólt az illető, odabaszott hát a kerti szerszámmal ami nála volt, elítélték 2 évre mert "aránytalanul" (röhej) védekezett.

2012. szept. 3. 18:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pl attól tartok, hogy vannak emberek és nem is kevesen akik alig várják az alkalmat sőt még talán ki is provokálják a most már törvény által engedélyezett " védelmet". Ha nincs tanú ki bizonyítja az ellenkezőjét és pl azt, hogy az aranyóra később került a zsebébe ! Értjük ugye !
2012. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező harcelméleti dolgokba teljesen képzetlen vagy, ha egy kicsit gyakorlott késes a támadó az ellen kevés esély van egy képzett közelharcosnak fegyver nélkül vagy paprika sprayel felszerelve. 7 méterről ha egy támadónál kés vagy bot van az intézkedő rendőrnek jó esélye van súlyosabban megsérülni, ha a fegyvere a tokjában van. A kés meg ugye jóval kisebb távolságból szokott előkerülni, ebből kifolyólag önvédelmi helyzetnek egy képzett harcos csak a súlyos vagy halálos testi/lelki sérülés kockázatával járó szituációt tekinti.
2012. szept. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os tudtommal NEM szavazták meg az új törvényt csak szólok.


7-es sajna igazad lehet. Kell a gárda. XD

2012. szept. 6. 15:51
 9/9 anonim ***** válasza:
kösz a tájékoztatást
2012. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!