Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kettős állampolgárság...

A kettős állampolgárság ellenzői inkább bal- vagy jobboldaliak?

Figyelt kérdés

Balosnak vélném őket, de lehet, hogy ők tiltakoznak ez ellen.

A baloldaliság fontos eleme a szolidaritás, ez alapján nem lehetnének baloldaliak, és mégis? Hogy látjátok?


2009. júl. 29. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ki tiltakozik a kettős állampolgárság ellen, Nem is hallottam még. Általában a különböző állampolgárságú szülők gyereknél fordul elő. Tőlük meg kár lenne elvenni.
2009. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Én ugyan a kettős állampolgárság ellen vagyok (ó, már látom is, hogy szépen le leszek pontozva emiatt), de nem tartom magam baloldalinak, mert ebben az országban ez egy nehezen értelmezhető fogalom. Ha baloldalinak az MSZP vagy az SZDSZ szavazóit értjük, akkor végképp nem vagyok az, mert mindkét párttól hányok. Ha aszerint nézzük, hogy marxista módon gondolkodom-e, akkor sem vagyok baloldali, mert szerintem irtó nagy hülyeség az egész szocializmus, ezt a történelem igazolta is. Nem véletlenül bukott meg.

Ha a szolidaritás alapján nézzük, akkor talán még az is lennék, ha az eredeti értelmében használnánk a szót. Mert lehetek én bárkivel szolidáris, ha ő nem az velem. Ha én sem kapok állampolgárságot külföldön anélkül, hogy ott ne élnék, akkor más miért is kapjon? Mert az az anyanyelve, mint az enyém? Vagy mert az ükszüleink ugyanannak az államnak az állampolgárai voltak? Azért ez nem így megy... Ezzel az erővel az összes amerikainak brit állampolgárnak kellene lennie, illetve az összes britnek amerikainak. :P Vagy mondjuk a németek miért nem adnak a svájci németeknek állampolgárságot zsigerből? Illetve miért nincs minden németnek osztrák állampolgársága? Pedig ha csak az anyanyelvet nézzük, minden jogalapjuk meglenne rá... Egy nemzet vagyunk? Óriási. Akkor tessék ideköltözni, itt élni, itt adózni, és majd pár év magyarországi élet után tessék az én képviselőimről szavazni, illetve az én juttatásaimban részesülni! Semmi bajom a határon túliakkal, a többségük mondhatni nagyobb magyar, mint az anyaországiak, rendben van, de amíg más államban élnek és adóznak, addig ne legyenek már magyar állampolgárok is! Sőt, ha már itt tartunk: én az egész kettős állampolgárság intézményét egy az egyben eltörölném! Jogosulatlan előnyhöz ne jusson senki!

2009. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor mivel magyarázod, hogy Észak-Írországban (brit koronabirtok) az összes ír alapból az Ír Köztársaság állampolgára? Nem ott élnek, nem ott adóznak, nem ott szavaznak, és mégis. Ha ír útlevelet akarnak, ugyanúgy megkapják, mint bármelyik déli ír.

És hogy fordítva miért nincs szolidaritás? Dehogy nincs: ha Mo-n élő szlovák vagy, te is lehetsz kettős szlovák-magyar állampolgár átköltözés nélkül, és nem kell Szlovákiában adóznod. (Sőt még szlovákul is beszélhetsz nálunk.)

Nem várom, hogy egyből meghajolj az érvek súlya alatt, de elgondolkodni azért érdemes. Ha eltérsz az európai gyakorlattól, legalább körültekintően teszed.

2009. júl. 29. 17:48
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha valakinek az apja Német, az anyja Magyar Az miért ne kapja meg mindkét szülője állampolgárságát? Ez miért jogosulatlan előny? Különben is melyiket kapja szerinted? Születéskor kapja az állampolgárságot, de akkor még nem lehet tudni, hogy melyik országban fog adózni.


Az ilyen kettős állampolgárság ellenzése nem pártállás függő, hanem korlátoltság függő.

2009. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
kit érdekel ez a hülye bal és jobboldaliság? menjen az összes ember a fenébe, aki ilyen hüyleséggel foglalkozik.
2009. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Íme egy vonatkozó anyag, amit kigoogleoltam. Arról szól, mennyire elterjedt Európában a határon túli etnikai nemzettársak kettős állampolgárságának megadása:

[link]

És egy releváns rész (ha időtök engedi, olvassátok el az egészet):

Citizenship law as kin-state policy


Although less widely employed than benefit law, citizenship law as a tool for nation-building across state borders is also part of the repertoire of kin-state politics. It is important to note that preferential naturalization on ethnic grounds is not unique to post-communist countries. Past examples include the West German state, which provided preferential naturalization on the basis of ethnic belonging to Germans requesting “repatriation” from then-communist countries. Israel granted citizenship on similar grounds to Jews from Ethiopia and the Soviet bloc. Many states also grant citizenship to non-residents, including some EU member states, such as France, Germany, Spain and Sweden. Recognizing the diversity of approaches to citizenship policy within the EU, the European Convention on Nationality (adopted in 1997) stated that “[e]ach state shall determine under its own law who are its nationals” and that “each state is free to decide which consequences it attaches in its internal law to the fact that a national acquires or possesses another nationality.”


It is equally important to note, however, that multiple citizenship is currently viewed in EU states primarily as a benefit to individuals rather than as a tool for nation-building across state borders. In fact, the large-scale granting of multiple citizenship to non-resident members of external minorities holds the potential to disrupt current notions of political community. The examples of Croatia and Romania are suggestive. Newly independent Croatia with a population of approximately four and a half million adopted a citizenship law in 1993 that granted citizenship rights to ethnic Croatians abroad that number approximately 4 million people. Ethnic Croats outside Croatia today vote in general elections and hold reserved seats in the Croatian parliament. Romania changed its citizenship law in 2003 to grant citizenship, regardless of residence or intention to “repatriate,” to those who held Romanian citizenship before December 22, 1989 or their descendants who lost their citizenship involuntarily. Thousands of ethnic Romanians in Moldova voted in the highly-contested 2004 Romanian elections. Although “dual” voting rights may render more resources to minorities, this practice may also contribute to a sense of lost political power by those citizens who live in the country in which elections take place and have no equivalent “cross-voting” possibilities. This situation increases the potential for division among societies that kin-state policies propose to bridge. It is in this regard that the debate over the “dual citizenship” initiative in Hungary offers especially valuable lessons.

2009. júl. 29. 18:11
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vagyok sem jobbos,sem balos.De azt nem vagyok képes megérteni,hogy miért harcolnak a kettős állampolgárságért? Mi a hasznuk belőle,ha nem akarnak ide költözni?A másik aggályom,hogy ha az erdélyi,szlovák,vajdasági magyarok megkapnák a kettős állampolgárságot,akkor a Románok,Szlovákok,Szerbek mit tennének ?Kinézem belőlük,hogy megvonnák tőlük a román stb.állampolgárságot? Akkor mit csinálnának? Ott hagynák az otthonukat,átjönnének Magyarországra és lennének munkanélküliek és hajléktalanok.Vagy csak azért akarnak magyar állampolgárok is lenni,hogy itt kapják a kedvezményeket? Ha pl.egy nyugdíjas magyar állampolgár lesz,kérheti,hogy a nyugdíját a magyar állam fizesse a Romániában töltött évei után.Uis. ugyanolyan jogok illetnék meg,mint aki itthon dolgozott és fizetett járulékot.Ez nem valamilyen érzelmi kérdés csupán,hanem súlyos anyagi is.
2009. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

miért ne lehetnbe?

de sztem amire te gondolsz az a jobbosokra vonatkozik

2009. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A nyugdíjegyezmények kizárják azt, hogy pl. Erdélyből áttelepülő magyar nyugdíjas kettős állampolgárként a hazai nyugdíjkasszát ürítse. Az ő nyugdíját a román állam utalná át neki (forintban). Ezt az egyezményt a népszavazás után 1 hónappal írták alá, jó tudni, hogy van ilyen.
2009. júl. 29. 18:24
 10/14 A kérdező kommentje:
A románok, szerbek, szlovákok nem szólhatnának a magyarok kettős állampolgársága ellen, mert azt a saját alkotmányuk is lehetővé teszi határon túli nemzettársaik esetében. Tiltakozásuk a magyar kisebbség elleni diszkriminációnak minősülne, és nem állná ki az EU jogi próbáját.
2009. júl. 29. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!