Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettős állampolgárság vajon jó?

Kettős állampolgárság vajon jó?

Figyelt kérdés

Határontuli magyarként jónak tartom,de szerkezetileg nem teljesen.

Tudom,hogy szavazati jog is lesz hozzá 2014-ig.

Én Élek majd azzal,de nem fogok a fideszre szavazni hálából.

Az ok pedig az hogy olyanok is megkapják akiknek valamikori felmenöjük magyar állampolgár volt.Csak magyarul is kel tudni.Sok román szlovák szerbnek felmenöje az.Nekik miért kéne megadni.

Az hiányzik a törvényból,hogy"csak az kaphatja meg,aki magyarnak vallja magat még abban az országban is ahol él"

Határontuliként ez zavar engem,hogy azok is igényelhetik akik nem magyarok és eddig hátrányba helyeztek minket.


2011. jan. 14. 17:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Mindenkinek meg kell adni, olasznak, kínainak, mongolnak, mindenkinek aki gyaníthatóan fideszre szavaz.
2011. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Így van. Meg kell nekik adni, hisz milyen jogos, hogy külföldre fizetik az adójukat, ide meg szavaznak az itt élők sorsáról... Milyen jó is lesz nekünk ettől...
2011. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én határontuli magyar vagyok.Dédnagyapámig tudom bizonyitani.

Mindig annak vallottam magam még a hátrényok ellenére is.

De most olyan is megkaphatja aki engem hátrényosan megkülönbözetet és nem is magyar,csak nagyapja magyar állampolgár volt.

Ezért nem szavazok a fidesz-kdnp-re.Az mszp-re eszem ágában sincs(2004 december 5 miatt),az lmp,az uj szdsz,aki mindig magyarellenes volt.

Igy hát szavazati jogommal,jobb hiján a jobbikra fogok szavazni.És nem leszek egyedül.

2011. jan. 14. 17:52
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
szerintem azok nem is fognak igényelni, akikre te gondolsz.
2011. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Hidd el hogy fognak néhányat én is ismerek....
2011. jan. 14. 17:58
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
én ugy tudom határon tuli magyarnak elég nehéz dolga lesz ha itthon akar szavazni, ugyanis nem elég itt lakcimmel rendelkezni, ez igy önmagában nem lenne nehéz, hanem több mint három hónapot kell elötte itt töltenie. hmmm... hogy van ez? hogy tud igy itt szavazni egy határon tuli? persze egy egy példa felmutatható, de hol van ez a 3 milliótól?
2011. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A mostani választótörvény lakcimhez köti,de ez változni fog.

A 2012 alkotmány már nem fogja tartalmazni a lakcimhez kötődő választási jogot.

2011. jan. 14. 18:17
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Jó, mer mivel ma már ott tartunk, hogy innen járnak át az emberek Romániába dolgozni, nem kell félnünk a többmillió román bevándorlótól...
2011. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Én is határon túli magyar vagyok és teljes mértékben egyetértek veled. A legjobb lenne, ha le lehetne ellenőrizni az állampolgárság megadása előtt, hogy az illető vajon magyarnak vallotta e magát a legutóbbi népszámláláskor. Az úgy nem buli, hogy mindig annak nyalják a seggét aki jobb helyzetben van. Mondjuk pl. sok szerbnek és ukránnak jól jönne egy magyar állampolgárság mivel ez a két ország még sokáig nem lesz uniós tag ( higgyétek el tudom mit beszélek itt élek Szerbiában :) ), a magyar állampolgársággal viszont bírnának szabadon utazni bárhova és másképp néznének rájuk a határokon is ha uniós útlevéllel utaznának. Viszont amikor itthon vannak akkor eszük ágában sincs magyarnak vallaniuk magukat, mert hát ugye az jobb ha a többséggel tartunk, nehogy még nehézségeink legyenek....
2011. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A kettős állampolgársággal alapvetően nincsen probléma, a szavazati joggal nem értek egyet. A választások után szinte közvetlenül a jobbik és a fidesz egymást szerette volna túllicitálni , ki adna több jogot a határon túliaknak. (Ergo ki a nagyobb magyar.) Ekkor merült fel a szavazati jog, ami egyébként remek eszköz arra, hogy a határon túliak szavazatait besöpörje a fidesz. Szerintem úgy tisztességes, hogyha az szavaz itt, aki ebben az országban él, és viseli a választásának következményeit.
2011. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!