Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért hazudik folyamatos...

Orbán miért hazudik folyamatosan nem létező IMF követelésekről?

Figyelt kérdés
Először elmondta, hogy mit követel az IMG, majd erre reagálva az IMF megmondta, hogy ők ilyet meg se említtettek. Erre Orbán másnap már azt mondja, hogy nem az IMF, hanem az EU követeli. Erre jön az EU válasza, hogy ők se említettek ilyet és most mind a ketten várják a kormány válaszát.
2012. szept. 9. 13:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20:25

"Hiszen miben hisz egy jobboldali szavazó a gonosz nagy tőkés nyugati cégek, kihasználják, kizsákmányolják a magyar népet.Egész Európa utál minket.

Nem az a fontos igaz-e hanem,az a fontos hogy miben hisz a nép. Akik jobboldali szavazók nem hallják meg, vagy nem hiszik el az IMF és EU tagadását. "


Meg kéne érteni, hogy M.o.-n nincsenek jobboldali pártok. Jobboldali politikával ebben az országban nem lehetne választásokat nyerni, főleg nem 2/3-dal. Amit leírtál az a tipikus balodal jellemzői.


[link]

[link]


Érdemes ezek alapján eldönteni, hogy a fidesz baloldali vagy jobboldali politikát folytat-e.

2012. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Pro Patria ***** válasza:

Érdekes módon az IMF nem tagadta, csak azt mondta, hogy "ez így nem teljesen pontos".

Másfelől nem Orbán adta ki a levelet, sőt kifejezetten mondta, hogy a Magyar Nemzetben megjelent levél nem hivatalos.

2012. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

[link]


De hogy ne csak ballibsi agymenésnek legyen beállítva:


[link]

2012. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Egy személyes tapasztalatot engedj meg. Én eddig három országban éltem huzamosabb ideig, a Ceausescu-diktatúrában 18 évet, Németországban 16-ot, és immár hetedik éve itthon. Megéltem egy fogyasztó társadalmat, négy év Gyurcsány-rezsimet, és a mostani kormányzást. Ezen tapasztalatok alapján és napi szinten tájékozódva a világ dolgairól, már amennyire ez lehetséges, összességében elmondhatom, hogy most érzem magam a legjobban. Rémálmaimban sem kívánom vissza az elmúlt rendszer ámokfutását, kordonait, szemkilövéseit, a demokrácia lebontását, amikor volt főcenzorok mondják meg a tutit, amikor a titkosszolgálatokat arra a célra használták, hogy ellenzéki újságírókat juttassanak koholt vádak alapján börtönbe, elhallgattassák a kritikus hangokat, amikor meghamisították az államháztartási hiányt (illegitimmé téve saját magukat), amikor az országból egy maffiatartományt csináltak, amikor éveken keresztül saját bevallásuk szerint is loptak, csaltak, hazudtak,- a liberálisokkal együtt. Ez a mostani kormány egy nagyon nehéz örökséget kapott, de becsülettel küzd a saját népéért. Szociálisabb, mint bármely baloldali kormány. Ha francia, angol, amerikai, vagy izraeli lenne, megdicsérnének, és vállon veregetnének, hogy ügyesen védi népe érdekeit. De mivel magyar, neki ezt nem szabad. Ezért a kettős mérce, a nemtelen, álszent támadás, ezért az össztűz. És ezért állok ki az országomért, ha azt támadják, ezért vettem részt a békemeneteken, és ezért utasítom vissza azt a vádat, hogy az egy fasiszta, antiszemita, Európa-ellenes szélsőséges megmozdulás lett volna. Ez nem igaz. Békés, méltóságos, jó hangulatú, felemelő menet volt, a lengyel barátainkkal együtt. Egy percig nem állítom, hogy ez a kormány mindnet jól csinál, dehogy. Ők is hibáznak sokat, sok mindennel én sem értek egyet, de hát mutass egy olyan kormányt a Földön, amelyik hibátlan, és feddhetetlen.

Engem a múlt rendszer semmibe sem vett, másodrangú polgárként kezelt, csak olyan megalázó körülmények között kaphattam volna állampolgárságot, mint, ha Tanzániából vándoroltam volna be, nekem kellett volna egy hosszú procedúra keretén belül magyarságomat bizonygatnom. Holott én abból a régióból származom, ahonnan az irodalmi magyar nyelv származik, ahol a Bibliát fordították magyarra, ahol ilyen emberek születtek (egy csupán néhány kilométeres körzetben), mint: Károlyi Gáspár, Misztótfalusi Kis Miklós, Sylvester János, Kölcsey Ferenc, Kazinczy Ferenc, Ady Endre, Páskándi Géza, Kaffka Margit, Dsida Jenő, Szilágyi Domokos, Németh László, Tersánszky Józsi Jenő, hogy csak a legnagyobbakat említsem. A rend kedvéért: voltak még ott Jászi Oszkárok is"

2012. szept. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!