Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha szavazhatnátok, akkor...

Ha szavazhatnátok, akkor szavaznátok arra, hogy újra építsük a kommunizmust, vagy maradjon a kapitalizmus?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Államosítást, vagyonelkobzás (bizonyos szint fölött) és újraelosztást!!!!!!!!!!!
2012. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kommunizmus és a kapitalizmus sem jó.

Talán még a jelenlegi európai szociális piacgazdaság a legjobb, de ugye mint minden rendszernek, ennek is vannak hibái.

2012. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"A sok komcsimániás talán tájékozódhatna a kubai vagy észak-koreai viszonyokról, aztán döntse el, hogy tényleg azt a világot szeretné-e ide Magyarországra is :)"


A fenti véleményre bizony, oda kellene figyelni, amiből ebből én a tájékozódást emelném ki.


TÁJÉKOZÓDNI kell!


A kommunizmus jelszava alatt vérfürdőket rendeztek..


- Az ateizmusuk, azaz istentagadásuk, vallásellenességük következtében pl. legyilkolták az összes szerzetest (ld. Pol-Pot rezsim, a meghaltak fejéből koponyahegyek,) de más honnan vett példákat is lehet(ne) bőven találni.

- Az "osztályharc" jelszavuk is borzalmas. A régi emberek, vagy az e téren tájékozottak tudják, mivel is járt ez a kijelentés: "az osztályharc fokozódik".

- Itt van a szerencsétlen ukrán nép esete, amikor a paraszti gazdaságok tönkretétele következtében milliók haltak ÉHEN!


Kedves, kommunista eszméket inkább választók!

Ez az eszme - eszmének sem jó! Figyelmen kívül hagyja a valóságot!

Soha nem tud megvalósulni a "minden ember a javakból "szükségleteinek (és egyenlő mértékben!) megfelelően részesedik...

Nekünk ezt magyarázták annak idején kommunizmus címszó alatt, és kisgyerekként sem tudtam fölfogni, hogyan valósulhatna ez meg!!

2012. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszóló akkor az utóbbira voksolna.
2012. szept. 11. 19:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


a 4. válaszoló vagyok, tehát egyikre sem szavaznék, ahogyan ott írtam.


Igazad van, az előző, azaz 2. válaszomból ez következne, mert nem ismételtem meg az első válaszomat.

Csak annyira elkeserített, hogy sokan nem is tudják, mire adnák a szavazatukat.


Nem őket hibáztatom.

A tájékoztatást, a tanítást...


A kommunizmus (is) szörnyűség.

2012. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pro Patria ***** válasza:
Egyszerű, független, polgári demokrácia nem lehet?
2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!