Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon munkát vállalók...

Magyarországon munkát vállalóknak dupla szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Ez az én ötletem.

Ha már lehet a választójoggal szabadon kacérkodni. (gyerek után többet ér, regisztrációhoz kötés...)


Az lenne az igazságos, ha azok, akik ténylegesen dolgoznak hazánkban kétszeresen szavazhatnának. Így senkitől nem vennénk el választójogot, de nem a nyugdíjasok, nem a határon túliak, nem a sokgyerekes, soha nem dolgozó népréteg és nem a még semmit a való életből nem tapasztalt diákság szavazata döntene, hanem azok, akik valójában működtetik és eltartják az országot.


2012. szept. 10. 13:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Iq könnyen mérhető, de én 120 alatt nem adnék senkinek szavazati jogot, igen, ez már átlag feletti Iq lenne...
2012. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hagyjatok az IQ-val. Az egy nagy badarság!

A társadalmi hasznosság a lényeg nem az észbeli képesség!

Ha egy értelmi fogyatékos ember képes úgy élni, hogy nem terhet jelent mindenki számára, hanem a munkájával hasznot hajt. Akkor azt az értelmi fogyatékos embert nagyra tartom és dupla döntési, választási jogot adnék neki.

Azt a zsenit pedig, aki csak lébecol 30 évesen a harmadik egyetemén vagy esetleg már régen külföldön kamatoztatja a tudását az ne nagyon ugasson bele a mi életünkbe...


Ez nem inteligenciáról szól, hanem arról, hogy azok dönthessenek, akik fizetnek nem azok, akik már/még csak élősködnek!

2012. szept. 11. 12:10
 13/14 bumbi02 ***** válasza:

Ez nem inteligenciáról szól, hanem arról, hogy azok dönthessenek, akik fizetnek nem azok, akik már/még csak élősködnek!



Tehát szerinted a nyugdíjasok ne dönthessenek? 40 évig fizettek adót, aztán ne dönthessenek? A 18 éves tanuló ne dönthessen a jövőjéről, mert még "élősködik" (= tanul)? Legalább mielőtt leírsz valamit, gondold át. Ha ezt meg átgondolva írtad le, akkor gratulálok.

2012. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem a múltról vagy a jövőről döntünk, ha döntünk, hanem a JELENRŐL! Ezért igen. Annak legyen több beleszólása, aki a JELENBEN dolgozik.


Ez így van minden más esetben is. Egy családban meghallgatják a nagypapát és a kisunokát, de a döntésben a családfő és a párja szava az erősebb. Szerencsés esetben. Persze láttam már olyat, hogy a tini hozta meg a döntést a szülei helyett...hajléktalanná is vált a család!


A nyugdíjasokra meg most ne feküdjünk rá jó? De tény, hogy nekik még jutott az, ami már a következő generációknak nem fog jutni pont azért, mert nekik most kell adni mind többet és többet és többet.

2012. szept. 12. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!