Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon munkát vállalók...

Magyarországon munkát vállalóknak dupla szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Ez az én ötletem.

Ha már lehet a választójoggal szabadon kacérkodni. (gyerek után többet ér, regisztrációhoz kötés...)


Az lenne az igazságos, ha azok, akik ténylegesen dolgoznak hazánkban kétszeresen szavazhatnának. Így senkitől nem vennénk el választójogot, de nem a nyugdíjasok, nem a határon túliak, nem a sokgyerekes, soha nem dolgozó népréteg és nem a még semmit a való életből nem tapasztalt diákság szavazata döntene, hanem azok, akik valójában működtetik és eltartják az országot.


2012. szept. 10. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
A Demokrácia alapból az a rendszer ahol 2 seg*fej leszavazhat 1 professzort és így még jobban megnövelnék az idióta szavazatokat amúgy is ez világszinten botrány lenne, EZ NEM EGY JÓ ÖTLET!
2012. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
A közmunka beleszámítana?Mennyi idővel előtte kellene munkahellyel rendelkezni?Tehát, legalább egyéves munkaviszony.A végeredmény azért furcsa lenne,150% részvételi arány.
2012. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Egyszerűen azért mert ez esetben már nem beszélhetünk demokráciáról. Hiszen ha egyszer alkalmazol egy hasonló "limitátort" akkor ki fogja eldönteni hogy legközelebb hol húzod meg a vonalat?


Csak akik évi 20millát keresnek.

Vagy akik évi 50millát?

Aztán a felső 10e?


Hol a határ a demokráciákban?

2012. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Számomra a mostani rendszer nem demokrácia. Ha olyanok dönthetnek, akiknek a világon semmi közük már/még a mi ügyünkhöz, az hol demokratikus.


Ez olyan, mintha egy társasház döntéseiben szavazati jogot kapnának a tényleges lakók mellett az utca túloldalán lakók, az alagsorba bevackolt hajléktalanok, azok akik egyszer majd itt akarnak lakást venni és azok, akik már régen elköltöztek innen.

2012. szept. 10. 13:52
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Már nekem is eszembe jutott ez az ötlet.

Az nem kifogás, hogy ezzel korlátoznánk egyesek beleszólását a politikába. Eddig is voltak korlátozások, például a 18 év alattiak és a nagykorú, de nem cselekvőképes retardáltak, elítélt gyilkosok eddig sem szavazhattak.

És ez nem a szavazat korlátozása lenne, hanem pozitív diszkrimináció a foglalkoztatottak felé.

Akinek a választás előtti évben legalább X napot volt bejelentett munkahelye másfajta szavazólapot kapna, mely kettőt ér. Elismerem itt is lehetnek problémás esetek, például önfoglalkoztatók, őstermelők, táppénzesek stb.

2012. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bumbi02 ***** válasza:
85%

Egy titok.. A mai választási rendszerben 2 szavazatod van. Szavazhatsz listára, illetve egyéni választókerületi jelöltre.



Amúgy amire gondolsz, hogy valaki kétszer szavazhasson például listára, vagy egyéni jelöltre, hülyeség szerintem. Felborítaná a népképviseletet. A nyugdíjasoknak, illetve a saját hibájukon kívüli munkanélkülieknek semmi beleszólása nem lenne a választásokba, csak azoknak, akiknek munkájuk van.

A nyugdíjas már ledolgozott valószínüleg 40 évet itt, miért érne többet a szavazata egy 21 éves fiatalnak, aki még alig fizetett adót?

A munkanélküli lehet hogy 20 évet folyamatosan dolgozott gyárban, a gyár megszűnt, és most végzettség híján, nem tud munkát találni. Hiába munkásember, mégis kisebb beleszólása lenne, mivel a választás idején pont nincs munkája, de az aki 2 hónapja dolgozik a Mekiben 19 éves srác, kétszer szavazhatna, mert van munkája.



Ilyen gyakorlati, és sok elvi ok miatt is szerintem hülyeség.

2012. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem IQ alapján menjen - 90 alatt ne lehessen szavazni. Magyarországon az átlag IQ 99.


[link]

2012. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

IQ nehezen mérhető.

Én vmi rövid tesztet is el tudnák képzelni, kis kérdésekkel.

Pl. mi Magyarország államformája, ki a köztársasági elnök, miniszterelnök, soroljon fel legalább 3 parlamenti pártot stb.

Így, aki abszolút hülye a politikához, kiszűrhető lenne.

2012. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Ezzel épp azokat zárnád ki akik feje felől a kormány eladta a gyárat. Jó nagy marha vagy!
2012. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Shanokk ***** válasza:
29%

Igen!!!


És aki a FIDESZ-re szavaz annak négyszeresen számítson a szavazata, mert csak Ők az igaz magyarok, a többi pedig kommunis.ta, zsid.ó, bu.zi!!!

2012. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!