Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány ezt a szánalmas...

Ha a kormány ezt a szánalmas családi pótlék összegét csökkenteni akarja, akkor joggal vagyok felháborodva a következőn?

Figyelt kérdés

-Ikrek esetében a szülőnek a gyermekek hat éves,illetve az iskola kezdés évének a végéig jár a gyes.Miért?Miért van gyesen egy anyuka két,vagy három több gyerekkel akik már reggeltől délutánig oviban vannak??Ez számomra felfoghatatlan egy törvény.

Miért jár havi 54.000 Ft 6-7 éven át?Mert a két gyerek hasonlít egymásra?Most ne gyertek azzal a szöveggel,hogy mert akinek kettő van annak sokkal több a dolga.Persze,hogy több.Mindenkinek több,neked is nekem is meg a szomszédasszonynak is.Pedig nem ikreink vannak.


2012. szept. 11. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha egymás után lettek volna az ikrek, akkor ennyi ideig járt volna nekik. AZ meg, hogy egyszerre lett a kettö, nem ok arra, hogy emiatt hátrányba kerüljenek, föként, hogy SOKKAL több a kiadás ikrek esetében, mert MINDENT duplán kell megvenni, nincs olyan, hogy maradt a nagyobbtól.


Mellesleg az ikreknél nem az a legfontosabb dolog, hogy hasonlitanak egymásra (a testvérek is hasonlitanak egymásra, és a nem egypetéjüek semmivel sem hasonlóbbak, mint ha csak testvérek lennének), hanem a sokkal több munka és kiadás.

2012. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenen joggal vagy felháborodva, de mutass már egyetlen embert, aki nem szarja le a jogaid.
2012. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan...attól neked jobb lenne ha mástól elvennének?

Nem tartod ezt egy kicsit irirgységnek?

A két gyerek akár születhetett volna egymás után 3 év késéssel is és akkor meg joggal érezhetnék magukat kisemmizve ha a jelenlegi folyósítást 3 évre lecsökköntenék!!!

2012. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem akarja... Volt egy kamu IMF lista, amit amúgyis elutsítottak. Az, hogy ebből neked az jött le, hogy csökkenteni akarják, az már egy más kérdés. A felháborodásod meg nem jogos.
2012. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem van két egymás után született gyerekem, és tudom hogy a gyerekágy, babakocsi, etetöszék, stb igenis megmaradt a másodiknak, utána ikreim lettek, és mindent kétszer kellett megvenni, mert EGY ágyba vagy kocsiba nem lehet KÉT gyereket beletenni.


SZóval hidd el, sokkal több kiadás és munka van ikrekkel, mint két gyerekkel egymás után, meg úgy is, hogy mide a z ikrek meglettek, már volt tapasztalatom a gyerekek alapellátásával, gondozásával.

Ettöl függetlenül nem kaptam dupla pénzt, de akiknek ikrei lesznek, azok tényleg megérdemlik, föként mert azt mindenki el tudja dönteni, hogy a családi kassza elbir-e még egy gyereket, de azt nem tudja befolyásolni, hogyha egy helyett kettö lesz.

2012. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bár nem tudom hová tűnt a tegnapi válaszom,de a véleményem akkor sem változik.Jó legyen.Az első időkben lehet,hogy több a munka(bár ezt sem írom alá 100%-ban)de a kérdésem tulajdonképpen nem a csecsemő korra vonatkozott,hanem az ovódás korú 4-5-6 éves ikrekre.Rólam ugyanúgy szakadt a víz,amikor két különkorú gyerekkel szaladtam reggel az ovódába,mint az ikres anyukáról.Nekem ugyanúgy két gyereket kellett levetkőztetni,átöltöztetni mint az ikres anyukának.Nekem ugyanúgy négy személyre kell bevásárolnom,főznöm,mosnom,játékot pakolásznom,vasalnom,takarítanom,mint az ikres anyukának.Ja,és emellett még dolgozom is.Szóval nekem senki ne akarja bebeszélni,hogy az ikreseknek dupla munkájuk van,mert ez nem igaz.A dupla kiadások szintén a nem ikreseknél is megvannak.Csak nekünk akik nem ikresek, nem két egyforma 30-as cipőt kell venni,hanem egy 28-ast meg egy 30-ast.
2012. szept. 13. 08:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Most konkrétan az 54 000 Ft miből tevődik össze?
2012. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom miből tevődik össze,de konkrétan havi 54.000 Ft-ot kapnak az ikres családok.Ki hat,ki hét évig.Most itt nem a jogosultság a lényeg,meg a házimunka hanem az,hogy most ez egy luxus juttatás.Számoljuk ki.Minden édesanya három évig van otthon a gyerekével,azaz 36 hónapig.Ezt az ikresek megfejelik még harminchat hónappal így az államkasszából kifizetett teljes összeg erre az időre 1.944.000 Ft.Ha csak ezer ikres család részesül,az havonta 54 millió forint ami végeredményképpen tényleg luxus juttatás.Én nem vagyok ellene a gyerekesek támogatásának,de én sem értem miért kell egy nőnek hat évig otthon ülnie,holott a gyerekei napközben intézményekben játszanak.Elgondolkodtató.
2012. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A beteg gyerekeknél még megérteném.
2012. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszéltem,mégis van aki úgy fogja fel,hogy "irigység".Nem,nem irigység,igazságtalanság.Sok tartósan beteg gyerek alig kap támogatást,a szülők ott valóban 24 órás felügyeletet vállalnak,a munkahelyük megszűnik ez miatt,mindenüket eladják.Szerintem őket kéne jobban támogatni.
2012. szept. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!