Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2014-ben a Fidesz megnyerné...

Ha 2014-ben a Fidesz megnyerné a választásokat, de nem sikerülne többséget szerezni, kivel lépnének koalícióra?

Figyelt kérdés

LMP, Jobbik, MSZP, DK?

Esetleg egy új parlamenti párttal?


2012. szept. 15. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Senkivel, új választás lenne.
2012. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a Jobbikkal. Ha jól tudom, akkor Vona is a Fideszben kezdte, szóval nem is kell olyan messzire "mennie" Orbánnak. Hogy is mondta? Egy a tábor, egy a zászló. Szerintem ezek alapján egyértelmű.
2012. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én a felsorolt pártok közül a Jobbikot érzem legközelebb a Fideszhez. Sok fideszes előterjesztést megszavaz a Jobbik is. A Fidesz pedig nyit a szélsőjobb felé. Persze ezt még nem lehet tudni, hogy mi lesz, mert 2 év még sok idő, de a közeledés már a levegőben van.
2012. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Én írtam az első választ, de látom, nem értitek.


Abból kell kiindulni, hogy mi a Fidesz érdeke. Nem írom le részletesen, gondoljátok végig.

2012. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem lenne Fidesz-Jobbik koalicíó, akkor még LMP-MSZP-DK lehetne, ha így ők lennének többen, szerintem ők hamarabb összeborulnának egymással.
2012. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon valószínűtlen, hogy az MSZP-DK-LMP több helyet szerezzen a parlamentben, mint a FIDESZ és a Jobbik együttvéve.

De arra látok esélyt, hogy a Fidesznek nem lesz meg a többség.

2012. szept. 15. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
De hogy működik ez ilyenkor? Mert ha az áll fenn, hogy a Fidesznek nem lesz meg a többség, a Jobikkal meglenne, de nem hajlandóak koalícióra lépni egymással, LMP-MSZP-DK-nak pedig együttvéve több mandátuma van, mint a Fidesznek, de nincs meg persze nekik sem 50%+1 szavazat, akkor ők alakíthatnának kormányt, nem? Vagy mivel gyakorlatilag nem is kormány képes így, ezért ha nem köt a Jobbik meg a Fidesz koalíciót, akkor új választást kéne kiírni?
2012. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy optimista vagy. De ez kevés, a mai választók ismereteit és ebből következő szándékait tekintve én nem bizakodnék.

Osztom azt a nézetet, hogy a ravaszkodás addig menne, míg formálisan kormányt alakíthatnának. Az ellenük történő eredményes összefogáshoz karizmatikus vezető kell. Nem látom.

2012. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8-as! Figyelmedbe ajánlom a választási törvényt. A választásokat a köztársasági elnök írja ki. Őt jelenleg - és még öt évig - Áder Jánosnak hívják. Továbbá az ő - ki nem mondott - főnökét Orbán Viktornak hívják.
2012. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a Jobbik igent mondana egy koalíciós felkérésre, ugyanis ha igent mondának, akkor abban a pillanatban a Jobbik elvesztené a szavazótáborának a nagy részét! Ha Vona belemenne egy Fidesz-Jobbik koalícióba 14-ben, akkor 18-ban a Jobbik már nem jutna be a parlamentbe és kétlem, hogy ezt megkockáztatná!
2012. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!