Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan használ hazájának az a...

Hogyan használ hazájának az a zsidózó, cigányozó, aki a határon túli magyarokra is köp?

Figyelt kérdés
Vajon nem érzékeli az ellentmondást? Mi jár a fejében az ilyen embernek?
2009. júl. 31. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Az ellentmondást? Mi az ellentmondás a zsidók, a cigányok, és a határon túli magyarok között?

Amúgy, a kérdésedre válaszolva: az ilyen embernek legfeljebb a káposztalé kotyog a fejében, agy híján bőven elfér benne...

2009. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
persze az ilyen emberek között sok a hülye.. egyébként nem utálják a határon túli magyarokat, sőt.. a többiben meg igazuk van
2009. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Íme az ellentmondás: a nemzetben gondolkodó ember vagy beleérti a kisebbségeket a nemzetbe, vagy nem. De a határon túli magyarokat MINDIG beleérti a nemzetbe. Ezt a Jobbik is így hirdeti.

Mármost: a cigányozó és zsidózó ember azt mondja, hogy e kisebbségek nem részei a nemzetnek, sőt ellenségei annak (akár az életmód, akár a gazdasági érdekek nemzetellenessége okán).

Ha ezzel párhuzamosan a határon túli magyarok állampolgárságát is elutasítja, akkor az illető nem nemzetben gondolkodik. El kell döntenie, hogy melyik fogalomrendszert választja, mert különben egyik érvével ellentmond a másiknak.


Álláspontom szerint az együttműködő kisebbségek részei a nemzetnek, csakúgy, mint a határon túli magyarok. Az "együttműködő"-t úgy definiálom, hogy legalább annyira működik együtt a többséggel, mint a többség ővele. Egy működő országban a többség nem köpköd a kisebbségekre, a kisebbségek pedig nem tartják szabad prédának a többséget. Nálunk egyik feltétel sem teljesül, ezért nem vagyunk működő ország.

Ha átgondoljuk ezeket a kérdéseket, és feloldjuk az ellentmondásokat, akkor még lehetünk. Uff.

2009. júl. 31. 18:38
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Aki mindenkit "köpköd" (zsidó, cigány, határon túli) az egyszerűen hülye! A hét vezéren kívül más nem is magyar,igaz? Megnyugtatásul: ők sem voltak 100% magyar. És az sem aki köpköd. :))) Másrészt elég már a köpködőkből, értelmes megoldásra törekvő magyarok kellenének! Addig fogjuk harapni egymás torkát vicsorogva amíg megszűnik teljesen a kultúránk és megveszik az országot kilóra az "okosabb" nemzetek, alkalmi áron!
2009. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Eddig méd egy zsidó,vagy cigányellenestől sem hallottam,hogy azok nem magyarok!Tehát beleértik a nemzetbe,csak szeretnének megszabadulni tőlük.A kettős állampolgárság kérdése a gyűlölködéssel nem azonos.A határon kívül élő magyarokról mindenki tudja,hogy magyarok,akár Erdélyben vagy Új-Zélandon stb.élnek,függetlenül attól,hogy magyar állampolgárok vagy sem.Lásd pl.Teller Ede,vagy Tom Lantos.Ők is magyarok voltak.Az pedig csak a Jobbik maszlagja,hogy nemzetérzés,hazafiság.Nem szavak kellenek,hanem itthon dolgozni tisztességesen,és hagyni az embereket élni.Azt pedig nem értem.és nem is válaszol erre senki,hogy miért akarják az erdélyiek a kettős állampolgárságot?Szavazni akarnak,vagy élvezni a Magyar állam által nyújtott előnyöket? Magyar állampolgárként erre az Alkotmány alapján joguk lenne.Milyen alapon akarnak beleszólni a belügyeinkbe,ha nem élnek itt ?Mennyivel lenne jobb sorsuk Romániában,ha nem csak magyar nemzetiségűek lennének,hanem magyar állampolgárok?És a vajdaságiak meg az ukrajnai magyarok miért nem harcolnak ennyire az állampolgárágért? Igaz,oda Orbán Viktor nem jár szavazatszedő körútra.Tegyünk meg mindent,amit lehet a határontúl élő magyarokért,ez kötelességünk,de ne használjuk a nemzeti érzés fogalmát politikai célokra.
2009. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Eddig még egy zsidó,vagy cigányellenestől sem hallottam,hogy azok nem magyarok!"

Márpedig ha az említettek magyarok, akkor az övék is Magyarország, akkor pedig milyen alapon akarnának tőlük megszabadulni? Ez önellentmondás.


Hogy a kettős állampolgársággal szavaznának? Lehet. Kire? Arra, aki az őket is tartalmazó nemzetnek szerintük használ. Baj ez? Csak akkor, ha e tekintetben nagy a pártok között a különbség. És meddig lenne nagy ez a különbség? Fél évig, egy évig? Szerintem kimondottan hasznos lenne, ha a határon túli magyarok is szavaznának. És abszolút nem azért, mert a Fidesz nyerne. Ez nem biztos, az viszont igen, hogy a kampányok a határon túl élőket is meg akarnák szólítani, a teljes magyar közösség érdekeiről szólnának. Ezáltal hosszabb távon mindenki nyerne.

Milyen terhekkel jár, ha a kettős állampolgár ideköltözik?

Pl. tb ellátást kap? Csak ha román/szlovák stb. betegbiztosítása is van, vagy ha magyar tb-t fizet, hiszen még nyugdíjasként is román/szlovák nyugdíjat kap. Alanyi jogon nálunk nem járnak ezek a szolgáltatások. 65 év felett ingyen utazna a tömegközlekedésben? Igaz. Viszont ÁFA-t is fizetne, azaz adózna. Ebből követezően egyszerűen nem tud negatív mérleggel járni a határon túliak esetleges ideköltözése, ráadásul ez aligha lenne tömeges.

Ésszel kéne gondolkodni, nem a betanult kampányérveket felmondani.

2009. júl. 31. 20:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva:


Elég furán tetted fel a kérdést.És az az igazság hogy nem is nagyon értem.De megpróbálom értelmezni.


Nekem elég sok nemzeti érzelmű ismerősöm van akik bírálják a zsidók világpolitikában és Magyarországon belüli túlzott és káros pénzügyi-gazdasági hatalmát és a még károsabb politikai befolyásukat.

És felmerik emelni a szavukat az őket is érintő hatalmas társadalmi probléma ellen,a cigánybűnözés és a kelet-Magyarországon falvaiban pusztító magyarellenes cigányterror ellen. Ez hazafias kötelességük !!!


De még egy olyan nemzeti érzelmű jobboldalival(Jobbikos vagy esetleg Fideszes)nem találkoztam aki "köpne" a határon túli magyarokra vagy ellene lenne a határon túli magyarok kettős állampolgárságának megadásában.


Sőt olyan emberrel sem találkoztam még,aki zsidózott,cigányozott volna de "köpött" volna a külhoni nemzettársaira.


Kérdező!

Szerintem te abból indultál ki hogy ezen az oldalon a jobboldaliak vannak döntő többségben,akik gyakran zsidóznak,cigóznak.ÉS nemrég volt egy kérdés,ami a külhoni magyarok kettős állampolgárságának támogatására vonatkozott.Itt pedig érdekes mód a döntő többség elutasította a kettős állampolgárság megadását.

Ez számomra is érdekes volt.

De láthatod,ugylátszik mostanában a kozmopolita balliberálisok is ráálltak a fórumozásra.

2009. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Akkor már ketten találtuk érdekesnek. Én konkrét következtetésre is jutottam ebből:

az általad balliberálisnak nevezett fórumozók azonosak a Jobbikosnak hitt fórumozókkal.

Ez pedig úgy lehet, hogy megbízásból dolgoznak: feladatuk az uszítás, gyűlöletre provokálják a valódi fórumozókat, de a határon túliak kettős állampolgársága mellett mínusz jel van a sablonukban, ebből ered a sok elutasítás.

2009. júl. 31. 22:12
 9/17 A kérdező kommentje:

A Jobbik nem véletlenül, és nem magától lett ilyen erős. A háttérhatalom röpteti, amíg hasznos. Jövőre két forgatókönyvet dolgoztak ki: 1. ha hatalmas Fidesz fölény várható, akkor a háttér a Jobbikot támogatja, és ezzel hozza bukásközelbe a parlamenti kisebbségbe kerülő kormányt: folyamatosan bírálja majd a Jobbik passzív támogatásának elfogadásáért. 2. ha kisebb a Fidesz várható fölénye, akkor a háttér visszahívja a Jobbik szavazókat, és az MSZP alakít kormányt.

Én szóltam.

2009. júl. 31. 22:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Jót röhögtem a válaszodon!:D


Ez még az elmebeteg Csurka összeesküvés elméleteit is felmúlja.Aki szerint Vona Gábor ortodox zsidó aki Simon Peresz zabigyereke és Vlagyimir Putyin felkent barátja.

Összeesküvés elméleteket persze lehet gyártani,csak felesleges,mert ezzel röhejessé teszi magát az ember.


Nézzd meg Csurkát vagy Kövér Lacát.Csurkán már mindenki röhög mint vmi viccen.Kövér pedig a legnépszerűtlenebb Fideszes.


Ezt a Jobbik az "MSZP utódpártja" meg a "Jobbik a zsidó háttérhatalom végrehajtója","Vlagyimir Putyin emberei" című marhaságot Fideszes,Miépes suttogó,lejárató propaganda terjesztette el.A MIÉP azért hogy ne legyen versenytársa más Nemzeti Radikális párt.A Fidesz meg azért hogy ne szedje el tőle a Jobbik a radikális jobboldali szavazókat.


De most gondolj kicsit jobban bele.MSZP-nek miért érné meg az hogy egy "nemzeti jobboldali" párt bekerülne a parlamentbe?

Ha a Jobbik bekerül a parlamentbe akkor mindjárt a "Gyurcsánybanda" elszámoltatását fogja követelni a Fidesz kormánytól.És olyan nemzeti érdekeket képviselő javaslatokat fog benyujtani a parlamentben amelyek az MSZP kozmopolita,liberális "értékrendjével" homlokegyenest ellentétes.És mindamellett parlamenti remélhetőleg nagy létszámával meg fog tudni akadályozni minden "nemzetellenes" intézkedés megszavazását.Mert ha a parlamentbe bekerülve mást folytatna mint amit mondana akkor a hívei azonnal elpártolnának tőlük.


Egyébként meg az hogy ezen az oldalon esetleg egy titkos MSZP-s szervezet lenne,az meg pláne röhej.

Ha ennyire okosak lennének az MSZP-sek hogy így megtudnák szervezni a dolgokat,akkor most nem ott tartana az ország ahol tart.Hanem ott mondjuk ahol Norvégia,Svájc,Ausztria.

2009. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!