Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP megszüntetné a közmunk...

Az MSZP megszüntetné a közmunkaprogramot, ha hatalomra kerülne?

Figyelt kérdés
Szerintük a közmunkaprogram drága, nem hatékony és nem segít visszatérni a valódi munkaerőpiacra.
2012. szept. 21. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy megszűntetné, de szerintem inkább átalakítaná.
2012. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

"Szerintük a közmunkaprogram drága, nem hatékony és nem segít visszatérni a valódi munkaerőpiacra."


Nem csak szerintük hanem mindenki szerint. A közmunka drága és értelmetlen. És az hogy támasztasz egy gereblyét heti x nap valóban nem segít abban hogy munkát találj.

2012. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Aki nem akar munkát találni annak tényleg nem fog segíteni...nem vagyok fideszes, de szerintem ez egy jó ötlet, mert amíg a sok cigány kint sepregeti a port addig sem lopnak,szaporodnak.

Inkább támasszon egy gereblyét mintsem otthon pihenjen és szaporodjon.

2012. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Attól még drága, és nem tellik rá. Másrészt a dolgozni akaróknak sem igazán segít, sőt még gátol is a keresésben.
2012. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Igenis hatékony,és van értelme.Mert hasznosan telik a napjuk, ráadásul fizetésért.Aki szerint csak a gereblyét támasztják az próbálja ki,majd rájön,hogy nem.A más munkájába,könnyű hibát lelni.
2012. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, mint láthatod, minden azon múlik, mit látok a közmunkaprogramban. Aki azt nézi, segít-e visszatérni a munakerőpiacra, az persze elveti mint ami nem hatékony. Aki csak annyit lát benne, hogy "fújj, büdös cigánynak a munka is büdös", az persze dícséri.
2012. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

#3

Csak az önkormányzatoknak így dupla annyiba kerül az hogy ők kint sepregetnek mintha a közmunkát odaadnák segélyként. Nem az elvvel van a baj, hanem a kivitelezéssel, amire szokás szerint sz@rik a fityisz.

2012. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek vele, hogy a közmunkaprogram drága, nem hatékony és nem segít visszatérni a valódi munkaerőpiacra.

De aki azelőtt havi 24000 Ft-ból élt, annak nagy előrelépés a 47000.

Vagy ha az MSZP megszüntetné a közmunkaprogramot és a 24000-es szociális segélyt 40-50 ezerre növelné a SZJA 16%-os adókulcsát pedig 20%-ra, az hosszú távon még rosszabb lenne.

2012. szept. 21. 14:02
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

"Mert hasznosan telik a napjuk"


Aki amúgy csak a postást lesi a segélyért, annak hasznosabb. Aki tanfolyamra vagy interjúkra járna, hogy állást kapjon, annak nagyon nem hasznos. Nem tudom, itt ki melyik kategóriába tartozik, de azért gondoljuk át, vajon mindenkinek ugyanolyan hasznos-e.

2012. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

"Vagy ha az MSZP megszüntetné a közmunkaprogramot és a 24000-es szociális segélyt 40-50 ezerre növelné"


Ez igaz. De azért remélem, nem csak ez a két lehetőség van. :)

2012. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!