Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kapcsolat van a Pax...

Milyen kapcsolat van a Pax Hungarica Mozgalom és a Magyar Nemzeti Arcvonal között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Együttműködnek, szorosan.....de nem egyesülnek és nem is fognak valószinűleg soha
2009. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

előző vagyok, amúgy ha bővebben érdekel:


[link]

2009. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. aug. 3. 12:55
 4/20 A kérdező kommentje:
én arra is gondoltam most, hogy a PHM lehetne a Hungarista Mozgalom politikai szárnya, és a MNA pedig a katonai
2009. aug. 3. 12:56
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen de a mostani együttműködés nem "szerelemből" történik....amolyan kényszerből, tekintettel a jelenlegi magyar helyzetre! Az MNA-sok pl. a PHM-eseket "múzeum-propagandistáknak" nevezték sokáig, mivel a PHM ugye mai napig betű szerint veszi Szálasi szavait, ortodox hungaristák; ezzel szemben az MNA újítónak tartja magát, szerinte nem fontos minden részletet megőrizni Szálasi eszméiből, haladni kell a korral. Meg van még jó néhány ellentét, pl. a PHM szerint az Ószövetség is szent könyv a kereszténysgé és a hungarizmus számára; az MNA szerint csak az Újszövetséget kell elfogadni. A PHM nem foglalkozik őstörténeti, stb kérdésekkel, szemben az MNA-val....és még lehetne sorolni a különbségeket. Abban megegyeznek, hogy a sovinizmust egyik szervezet sem szereti, gyanakodva néznek a Jobbikra, stb..

Amúgy ez a cikkeikből is lejön. A PHM cikkei választékosak, szó szerint az intellektushoz íródnak, tehát nagyon színvonalas. Ezzel szemben az MNA cikkei gyakran trágárak, néha már az alpáriság határát súrolják, mert ők inkább az érzelmekre akarnak hatni és kevésbé az észre (bár racionális okfejtés az ő cikkeikben is van, de kevesebb szerepet kap). És igen, az MNA szervez táborokat, katonai tréningeket, addig a PHM nem, viszont a megemlékezések, menetek, koszorúzások zömét a PHM szervezi.

Most nem akarom lehúzni az MNA-t, de 1-2 ismerősöm révén róluk már hallottam rosszat, hogy nem egészen patent minden (tehát mást csinálnak és mást tesznek, nem mindig korrektek, és az általuk állított magas követelményeket /szabályzatban/ sem mindig tartják be)....és lehet h csak rágalom, nem tudhatom; de a PHM-ről viszont még soha semmi rosszat nem hallottam, pedig azt is ismerem eléggé.

2009. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
de mi ez ? hol lehet ebbe jelentkezni?
2009. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
írj nekik e-mail-t
2009. aug. 3. 16:06
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Igen, írj nekik!

Csak ne ilyenre sikerüljön az az e-mail:


[link]


:D

2009. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
LOOOOOL! Ez mekkora már!!! XD
2009. aug. 3. 17:05
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

"mert ők inkább az érzelmekre akarnak hatni és kevésbé az észre"


Gondolom az MNA helyett valami nemzeti radikális szervezet nevét akartad írni. Az MNA-hoz kell igazán ész, meg elegendő egészséges gyanakvás megérteni, miért szokták annyira szidni őket - _például_ ex-mna-s italozó koncertre járó szószátyár kopaszok.


" (bár racionális okfejtés az ő cikkeikben is van, de kevesebb szerepet kap). "


Az MNA rengeteg olyan összefüggésre és témára rámutat, amire eddig senki nem tudott. Egyedi, de mégis jó logikával és módokon. Nem tudom ez miért nem tűnt fel.


" viszont a megemlékezések, menetek, koszorúzások zömét a PHM szervezi."


Mert a PHM reklámozza, nyílttá teszi. Az MNA is megteszi, de nem érdekli annyira a felületes ismeretterjesztés, és főleg nem az utcai politizálás. A PHM gyakorlatban politizál, az MNA véleményt nyilvánít. Őszintén beszél. És igen a Jövőnk mindennapos cikkei között előfordulnak "kevésbé szalonképes" írások is. Még szerencse, hogy az MNA nem vágyik szalonokba.

2009. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!