Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek az emberek a...

Boros karoly kérdése:

Miért félnek az emberek a választási regisztrációtól? Talán azért, mert nem merik vállalni a felelősséget, vagy csak szeretnének beülni a mások által kikeresett székbe? Tudni akarom a véleményeteket!

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem félnek.
2012. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem félnek, csak nem jó a rendszer. Nem a tudatos választókra épít, hanem a fanatikusokra. Véleményem szerint ez veszélyes.
2012. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem félünk tőle, csak felesleges és értelmetlen az egész, hiszen a népesség így is nyilván van tartva, és alá kell írni, hogy szavaztál, tehát eddig is megvolt a szavazók névsora.

Mondjuk a megvásárolt szavazatok számát csökkentheti, de szerintem nem azon áll vagy bukik egy szavazás.

2012. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi! Most én vagyok tévedésben?

Eddig úgy értelmeztem, hogy ez a regisztráció azokra vonatkozik, akik majd akkor, indulni akarnak a választásokon, és nem azokra, akik választani akarnak???

Mert nagyon nem mindegy, hogy most kb. 5 millió választásra jogosult ember regisztráltatja magát, vagy kb. pár százezer, akik a bársonyszékre pályázik?????

2012. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Talán azért, mert nem merik vállalni a felelősséget, vagy csak szeretnének beülni a mások által kikeresett székbe?"


ezt megmagyaráznád? Milyen székbe ültek be eddig a választók? Felesleges a válaztás előtti regisztráció, hiszen kiváló népességnyilvántartásunk van, pontosan lehet tudni, hogy kik a választásra jogosultak. Attól, hogy elmegyek regisztráltatni, még vagy elmegyek szavazni, vagy nem, és arra szavazok, akire akarok.

2012. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek, csak teljesen értelmetlennek érzem.


Egy korlát, ami a semmi megvédése érdekében, semmivel nem igazolható ideológia mentén, érvtelenül és értelmetlenül lett kitalálva.


Felesleges bürokrácia, pénz a semmiért.

2012. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem félnek, hanem tudják, hogy a kirekesztés egy eszköze.

És nem csökkenti a megvásárolt szavazatokat, hanem növeli. Persze azokét, akik tudnak fizetni érte. Eddig meg kellett keresni a lefizethetőket, most ők mennek helybe.

Felesleges bürokrácia, de nem semmiért, hanem irányított szavazatokért. Egy eszköz, amely nem személytelen, amely bizonyos rétegeket kizár, mások megvehetőségének felismerhetőségét javítja. Ezt nem nevezném semminek, ez nyerést adó eszköz lehet, ha jól használják.

2012. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek tőle, csak értelmetlennek találom. Értelmes, elfogadható indokot még senkitől sem hallottam.
2012. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én sem értem, hogy pontosan mire gondolsz? Miféle székbe? Meg milyen felelősséget nem mernek vállalni?
2012. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4-es! Erős tévedésben vagy!
2012. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!