Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kollektív bűnösség...

Akik a kollektív bűnösség hívei, a történelem minden egyes háborús bűnére vonatkoztatják ezt? És ők maguk is bocsánatot kértek már az összes, nemzetük által elkövetett bűnért, illetve saját magukat is bűnös léleknek tartják emiatt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Elnézést kérek az első világháborúért. Tényleg, bocs.
2012. szept. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én szeretném, ha a Hazám képes lenne szembe nézni múltjával és képes lenne bocsánatot kérni. Bármiért is... háborúkért, deportálásokért, kommunizmusért, mindenért. Sokkal jobban érezném magam.
2012. szept. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

" Én szeretném, ha a Hazám képes lenne szembe nézni múltjával és képes lenne bocsánatot kérni. Bármiért is... háborúkért, deportálásokért, kommunizmusért, mindenért. Sokkal jobban érezném magam."


kérlek, már sokadjára kértünk bocsánatot olyanok bűnök miatt amiket már nem élő emberek követtek el, olyan emberektől akik már nem élnek (csak nagyon kevés él közülük)

2012. szept. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szembenézés alatt mit értesz, és miért érzed úgy, hogy eddig ne néztünk szembe és nem kértünk bocsánatot ?
2012. szept. 23. 00:44
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
En nem hiszem, hogy barki is bocsanatkerest varna el a magyar neptol - a baj sokkal inkabb az, hogy a "mult visszajar". Eleg itt a GYIK-on korulnezni, hanyan ertenek egyet embercsoportok kiirtasaval.
2012. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Én még mindig haragszok a tatárokra! A mai napig nem kértek bocsánatot azért a népírtásért, amit itt 1241-42-ben csináltak! Szégyelheti is magát mind! :)
2012. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolom, előbb vagy utóbb minden országnak szembe kellene néznie a saját maga által elkövetett dolgokkal, ha voltak olyanok, akkor a gazságokkal is. Én, mióta kisgyerek voltam és mióta felnőttem, mindig mást hallottam rólunk, de azt szinte soha, hogy ejnye, de nagy szemétládák voltunk, amikor... Menetel az utcán a kopasz kretén sereg és azt skandálja, hogy "Szlovákok nincsen hazátok!". Arról nem skandál, hogy ja, mert 1000 évig el volt foglalva általunk. Nem nagyon szokták hangoztatni azt sem, hogy a román-magyar viszony elmérgesedésének egyik alapja, hogy Hatvani Imre orvul, fegyverszünet alatt megtámadta a románokat. A szerbekkel kapcsolatban is mindig csak a szerbek rémtetteiről beszélünk a magyarok ellen, a magyarok rémtetteiről nem nagyon esik szó. De jellemző, hogy amikor egy-két éve egy magyar filmes dokumentumfilmet forgatott a Don-kanyarnál a magyarok barbár tetteiről, azt érdekes módon nem mutatjuk meg itthon, csak a Sára-féle magyarokért zokogót. Hát ilyenek vagyunk. Velünk szemben mindenki igazságtalan, iszonyúan bánt bennünket, mi meg makulátlan, síró-rívó ártatlanok vagyunk... mint egy nagy-nagy oviban.
2012. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Hetedik válaszoló, szerintem pont mindig a "mi" bűneinket nyomatja a média.
2012. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező, van egy olyan érzésem, hogy te nem pontosan a kérdésedre szeretnél választ kapni, hanem valami másra. Fogalmazd azt meg.

Mert mindkét eredeti kérdésedre a triviális válasz: nem.

A kollektív bűnösség kimondása valamilyen politikai indíték miatt történik, ha úgy tetszik, olyan rejtett kívánság megfogalmazása, amelyet nyíltan nem vállal az illető. A másik eset, amikor egyszerűen buta, és nem tudja mit beszél.

2012. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Komplikato ***** válasza:

Nekem az böki a csőröm, amikor valakinek sír a szája, hogy a magyarokkal szemben vagy X néppel szemben miért van kollektív bűnösség vagy miért merülhet fel, majd 2 mondaton belül egy másik náció kollektív bűnösségét kezdi el feszegetni.

Ez így nem megy.

2012. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!