Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit vétett Tisza István,...

Mit vétett Tisza István, Horthy Miklós, Teleki Pál, Wass Albert, Nyírő József, Hóman Bálint, Bethlen István?

Figyelt kérdés
Lásd Molnár Csaba nagy képességű módosító indítványa ... Szánalmas a magyar baloldal!!!
2012. okt. 6. 15:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
?
2012. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Dick Esmen ***** válasza:
49%

Tisza:Első vh.

Horthy:Fehérterror,2. vh.

Teleki:Zsidó törvények

Wass:Uszítás

Nyírő:Uszítás és hazaárulás

Hóman:Hazaárulás

Bethlen:A választójog leszűkítése

2012. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
megszülettek.
2012. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

A fentiek mind igaz magyar hazafiak voltak.


A kérdést inkább úgy kellett volna feltenni, mit kellett volna tennünk az üldözőikkel / gyilkosaikkal ?

2012. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Mindegyik említett úrnak más a megítélése számomra, én még alapos történelmi ismeretek birtokában sem merném egy kalap alá vonni őket.


Egy biztos, egyikük sem volt hazaáruló, amiből ugye a jelenlegi Országgyűlésben ül egy pár sajnos.

2012. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
41%

Magyarok voltak, akik tenni akartak az országukért és nem szégyelltek magyarnak lenni,sőt!

Szóval szerintem semmit nem vétettek.

2012. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
62%
Wass Albert katona, Nyírő József képviselő volt a második világháború Magyarországán.
2012. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%

NEM könyvből tanultam a történelmet, hanem már éltem a második világháború előtt, és nem vagyok baloldali.

Én sem engednék emelni egyiknek sem szobrot.

Azok a cikkek hazudnak, akik dicsőítik őket.

2012. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
antiszemita reakciósok. a történelem szemétdombján a helyük.
2012. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Tisza: kiváló humorú, jo kedélyű, társasági ember, remek nagypapa, egyúttal egyáltalán nem véletlen, hogy meggyilkolták, mert jelentős szerepe volt mindabban, amit az "első VH. borzalmai"-nak nevezünk.

Horthy: több nyelvet beszélő idős korára is ruganyos gentleman, akinek közepes képességei nem voltak elegendők arra, kulturális, és világnézeti korlátai nem tették lehetővé, hogy hazánkat (pl 300-600000 zsidó honfitársunkat) megmentse a II. Vh-ban.

Teleki: kiváló földrajztudós, maximálisan tisztességes, hazájáért gesztusként az életét is feláldozó politikus, aki a zsidótörvényeket a Parlamentben beterjesztette

Wass: közepes, ám nagyon népszerű író, egyfajta benga irredenta szemlélettel

Nyírő:majdnem "nagy" író, szintén irredenta, a nyilas parlamentben képviselő

Hóman?

Bethlen: kiváló konzervatív politikus, miniszterelnökségére esik az első Vh. utáni konszolidáció, de a Kisgazdapárt tönkretétele és a nyilt választás bevezetése is a nevéhez fűződnek. nincs helye a demokratikus hagyományunkban, hisz nem volt demokrata.

Kádárról, Károlyiról, Aczél györgyről ugyanilyen árnyalt mondatokat lehetne írni, mert bizony a híres emberek sem csak egyfélék. Még a Szálasinak, meg a Szamuely-nek is voltak jó tulajdonságai, minden bizonnyal. De a fentebb említetteknek sem jár szobor, vagy közterület, mert még túl közel vannak.

A baloldal egyébként valóban kissé szánja a jobboldalt azért, mert kissé "egyszerűek", ami az ismeretek és az értelmes gondolkodás hiányában szokott megnyilvánulni.

A bal oldali csőcselék se piskóta, de a jobb oldalon még kevesebb a fog és talán jobban fröcsög a nyál. Tapasztalataim szerint.

2012. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!