Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz döntés, hogy a jövőben csak fizetős jogász- és közgazdászképzés lesz az országban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Mindkettővel Dunát lehet rekeszteni, úgyhogy igen.

Esetleg egy jól kidolgozott ösztöndíj-program elkelne, hogy ne csak a pénzeseknek legyen hely.

2012. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen rossz. Ha az állam csak annyit támogatna, amennyien nyugdíjba mennek vagy annak egy részét még megérteném. Így a szegény de jó képességű diákok ki vannak zárva teljesen, csak a tehetős szülők gyerekei fognak majd tanulni. Ösztöndíjakat kellene adni a szegény diákoknak, hogy ők is azt tanulhassák, amiben tényleg jók. Vicces, hogy a fiatalkori Fidesz alapítók egyike sem tanulhatna ingyen most. :) Hálát adok a szüleimnek, hogy pár évvel korábban születtem!
2012. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem rossz, de majd meglátjuk mi lesz a vége.
2012. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi erővel meg is szüntethetnék a képzéseket, hiszen sok esetben ők a jog és közgazdaságtan alapjait rúgják fel rendszeresen, és megtudhattuk tőlük, milyen más is minden élesben, mint az elmélet. Politikusképzéseket helyettük!:P
2012. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 bumbi02 ***** válasza:
95%

azt nem értem, hogy akkor a bölcsész képzéseket miért nem vágják meg ennyire? Nekem nehogy valaki azt mondja, hogy több anglisztikás, és szlavisztikásra van szükség, mint jogászra, vagy közgazdászra. Új cégek folyamatosan vannak, akik közgazdászokat, jogászokat keresnek, illetve az állami szektorba is elkél mindkettő.

Engem azérdekelne, hogyha ennyire elállnak ezek mögül, azzal az érvvel, hogy nem kell ennyi, akkor miért nem vágják meg a bölcsész képzéseket?

2012. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak rossz, katasztrofális. Ezen túl csak gazdag jogászok és közgazdászok gyerekeiből lehet jogász és közgazdász, ami ezeknek a szakmáknak a színvonalát rontani fogja, mert nem lesz verseny, nem lesz megújulás, mindenki csak őrizgeti a családi alapon nyert pozícióit. És mindennek a levét a potenciális ügyfelek fogják meginni drágább és rosszabb minőségű jogi és pénzügyi szolgáltatás formájában. Nem csak a tehetséges, de kis pénzű emberek vesztenek tehát, akik kiszorulnak ezekből a szakmákból, de az egész társadalom.
2012. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem elgondolkodtató, hogy a fiatalok közül, aki közélettel szeretne foglalkozni, csak kemény összegeket kifizetve vagy eladósodás árán foglalkozhat.
2012. okt. 7. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül szükséges, hogy a jövő jogászait akik az ügyvédeket, ügyészeket, bírókat, ombudsmanokat adják, olyan emberek képezzék akik gazdagok. Nem is tudom mi lenne velünk ha olyan emberek is jogásznak tanulhatnának akiknek a szülei nem a felsőbb rétegekből való.
2012. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ROSSZ, ez nem vita tárgya!
2012. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a célja ezzel a kormánynak, hogy ne maradjon olyan ember, aki képes bírálni az általuk megalkotott törvényeket, a meghozott gazdasági döntéseket.


Lehetséges, hogy van rengeteg közgazdász az országban, de igazán jó nagyon kevés van. Azokat érdemes képezni.

2012. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!