Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz döntés, hogy a jövőben csak fizetős jogász- és közgazdászképzés lesz az országban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 12:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy! Amíg volt állami hely, addig azok nagy részét is a tehetősek foglalták el, hiszen általában már a gimnáziumokban is megmutatkozik a pénz ereje. Szülők nyalizása a tanároknak, nagy lelkű felajánlások az iskolának, a gyerkőc befizetése külön tanárhoz, ezáltal akár a nyelvvizsgák halmozása (ami ugye sok pluszpont). Szóval ilyen turbózással a gyengébb képességű vagy csak lusta, de gazdag gyerekek is simán bejutottak állami helyre. Sőt, tapasztalatom szerint többségük simán ki tudná fizetni a tandíjat.
2012. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Persze, a szegényeknek eddig se volt túl nagy esélyük egyetemre járni. De ettől még az eddig meglevő kis esélyt nem kell elvenni.


Én nem mostanában jártam egyetemre, hanem még a rendszerváltás előtt. Az én szüleim is szegény melósok voltak, de már akkoriban sem nagyon volt hozzám hasonló diák az egyetemen. De én legalább át tudtam csúszni, az elméletinél valamivel nagyobb esély volt rá. Most már ennyi se marad.

2012. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én közgázos vagyok és még államilag támogatottként kezdtem, tehát ilyen szempontból alkotok véleményt. Azontúl, hogy idővel a jogászokból és közgazdászokból kínálathiány lehet, azért érdemes megjegyezni, hogy sokan mentek úgy közgázra, hogy "azért nem is bölcsész, de nem is mérnökszak". Legalábbis az én környezetemben, sok ilyen gondolkodású ember van, ami nyilván nem feltétlen releváns. Azért nem kell félni, a vidéki egyetem 300 fős előadóját még most is megtöltik az elsőévesek egy-egy alapozótárgy hallgatásakor. Én azt látom, hogy azok szelektálódtak ki, akik céltalanul mentek közgazdásznak tanulni, de aki fizet érte, és eladósodik a diákhitel 2-vel, az sokkal komolyabban veszik az iskolát. Azért ne gondoljuk h a vizionált milliomosok csemetéi csak idióták lehetnek. Szép lenne ha igaz lenne, de nem az. Illetve nekik is számít, hogy mire költenek immár kétszer annyit az önköltséges képzés okán. Legalábbis ahogyan én látom.


Azt szeretném mondani, hogy lehet kevesebb közgazdász végez, de sokkal több lesz köztük a valódi szakember, igaz, néha komoly eladósodás árán.

2012. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
És mire adósodik el, aki eladósodik? Ha nincs egy biztos szülői háttér, akinek a bizniszét folytathatja a diák, vagy aki benyomja valami jól fizető vagy legalább stabil helyre, akkor bizony úgy fog járni mint a svájcifrank-hiteles. Csak néz ki a fejéből, hogy jé, nincs állásom, pizzafutárként dolgozom jogászként, és nincs miből visszafizetni a hitelemet.
2012. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!