Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Osztrák-magyar monarchia...

Osztrák-magyar monarchia visszaállítása?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, mi lenne a következménye?
2012. okt. 7. 14:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem igaz, hogy az osztrákok élősködőknek tartanak minket. Éltem ott jó pár évig, szóval tudom hogy nekik a magyarok az egyik kedvenc szomszédos országuk, főleg az idősebb korosztály van rólunk jó véleménnyel.

Én igazán örülnék a Monarchiának, de ez sok okból nem történhetne meg. Pl. a Monarchia rész volt a mai Szlovénia, Horváto., Románia egy része, Csehország és Szlovákia, akik biztos nem csatlakoznának. Az egész Monarchiában a legerősebb probléma a rengeteg különböző nép függetlenedési igénye volt.

A másik nagy probléma, hogy míg Ausztria az elmúlt hatvan évben töretlenül fejlődött gazdaságilag, addig itthon a kommunizmus miatt minden szempontból nagyon lemaradtunk. Az 1800-as évek végén a két ország gazdaságilag ha nem is volt egyenlő, de Magyarországon rengeteg fejlődés ment végbe, tehát sokkal közelebb álltunk Ausztriához gazdaságilag mint most.

De én azért nem lennék ellenére annak hogy a mai Magyaro. és Ausztria egyesüljenek. Nekünk jó lenne! :D

2012. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az osztrákok foggal körömmel próbálnák megakadályozni ezt..

Dolgoztam kint, a f@szuk tele van már a sok külföldi szlovák, lengyel, török vendégmunkásokkal. Talán még a magyart viselik el a legkönnyebben.

2012. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem értek vele egyet.
2012. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Pro Patria ***** válasza:
83%

Egy kárpáti föderáció viszont nem lenne elvetendő gondolat, a kis kelet-közép-európai államok által, mint Szlovákia, Magyarország, Szlovénia, Ausztria, Horvátország, egy esetlegesen függetlenné váló Vajdaság és egy önálló Erdély uniójával, esetleg később kibővítve Lengyelországgal, Csehországgal, Szerbiával, Bulgáriával.

Akkor sem a Nyugat, sem a Kelet nem tudna (ennyire könnyen) bekebelezni, hatékonyabban tudnánk ellenállni bármilyen nyomásnak, és gazdaságilag is hasznos lenne.

A V4 egy jó kezdeményezés volt, de ennél én szorosabb kapcsolatra gondolok, viszont szuverén államok közösségével.

2012. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a saját sokkal fiatalabb monarchiámat se tudtam visszaállítani,pedig ehhez se parlament,se népszavazás...A következménye:csütörtököt mondott a rendszer.
2013. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!