Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó azzal érvelni, hogy a...

Mire jó azzal érvelni, hogy a magyarok 5%-a az aki 100% magyar?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egyértelmű...1000 év alatt annyi minden történt itt ,hogy csoda is lenne ha az ország több mint 5%-a 100% magyar lenne.

Nyilván más országokban sincs mondjuk 100% francia.Biztos bekavart valaki.

Meg akkor ezen az alapon miért nem vallja magát mindenki afrikainak?



2012. okt. 7. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%
Én például 100% -ig ősmagyar származású vagyok Árpád véréből, és még rajtam kívül van pár tízezer.
2012. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Egész pontosan: 52 324 fő, a legutóbbi (2010) magyarszámlálás végeredménye.
2012. okt. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 VVMMvvmm ***** válasza:
62%

Munkácsy Mihály "Honfoglalás" c. műve arról is

szól, hogy a magyarhoz más nép,népek is csatlakoztak.

Magyarország mindig is soknemzetiségű volt.Végeredményben

az egyik legrégebbi állam a világon(Minden nehézség

ellenére).Én nem találkoztam-személyesen- még olyan

emberrel aki lenézne mást mert nem 100%-ig magyar.

Összességében a soknemzetiségű jelleg bevált.

2012. okt. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%
hülye magyarok, magyar hülyék
2012. okt. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
lehet h. már az idetelepült német se volt igazán német ... felesleges ezen lovagolni, mert magyarnak azt nevezzük aki magyarnak vallja magát ...
2012. okt. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 tavol elo ***** válasza:
94%

13-as


"Magyarország mindig is soknemzetiségű volt.Végeredményben

az egyik legrégebbi állam a világon(Minden nehézség

ellenére)"


Ezt komolyan irtad? A Kinai, Indiai, Egyiptomi, Gorog stb valoban reginek szamitanak de Magyarorszag mitol lenne regi allam amikor kb 1000 eve jott letre mint allam?

2012. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16-hoz. Az egyiptomi nem állam volt az ókorban, és közben történt egy s más. A többiekkel ugyanez a helyzet. Görög állam különösen nem létezett az ókorban. Később meg a török hódítás miatt nem.


Államként Izland kezdte kicsivel előbb, mint mi, aztán jöttünk mi. A mai formáció lényegében több mint ezer éve folytonos. Ezt nem tudja például a francia.

Viszont ezt nagyon ne keverjük össze az etikai léttel.


Aki itt azzal jön, hogy ki hány százalékban magyar, az vagy nem tud semmit az etnikumokról általában, vagy rendkívül sanda céljai vannak.

Először is, etnikai alapon nemzetek százalékos összetételének megállapítására, azon belül a keveredések arányainak meghatározására minimális hozzáértést és felelősséget vállaló ember nem vállalkozik. Komoly tudományos ismeretekkel rendelkező meg pláne nem. Nem fogja ilyennel kockára tenni az elismertségét.

Másodszor pedig, amikor felelős emberek arról beszélnek, ki a magyar, ki a francia, ki a szingaléz, azon azt értik, hogy egy adott ember mit tett az adott államiságért, az ott élő emberek jólétének megteremtéséért, más nemzetek szemében való elismerésért. Ha tett, magyar, ha nem nem az, csak mondja. Frangepán, vagy Zrínyi eléggé horvátok voltak, de aki kétségbe vonja magyarságukat, az nem épelméjű.

2012. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Én például 100% -ig ősmagyar származású vagyok Árpád véréből"


Akkor mutasd az ezeréves családfád. Ja hogy az nincs, akkor meg mit beszélsz?

2012. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!