Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014-ben ugye nem lesz újra...

2014-ben ugye nem lesz újra balos kormány?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 08:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%

Előzőnek : Akkor már régen késő lesz ! A politikában a függetlenség csak a retorika szintjén létezik.

/Ma a "független" jelzőt azok aggatják magukra , akik az MSzP-SzDSz , azaz az idegen érdekek malmára hajtják a lét. / Mindig próbáld elhinni , semmi problémádat meg nem oldod , ha kimaradsz a szavazásokból! Valamelyik oldalon örömet szerzel ezzel , és nem biztos , hogy ott , ahol a SAJÁT VÉLEMÉNYED SZERINT a "kisebbik rosszat" választhattad volna. Ha mégis kitartasz előző véleményed mellett , akkor készíts felmérést arról ,ugyan miért azok kiabálnak két választás között leginkább , akik a választásokkor meg sem próbálnak tenni magukért!

Üdv mindenkinek!

2012. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%

Nahát... egy ember, akivel értelmesen lehet beszélni. Üdv néked, bárhonnan is vagy.


Nem rosszról, és mégrosszabbról van szó. Egyszer fent, egyszer lent bárki lehet, SŐT, kell is hogy így legyen. Ez a demokrácia.


A képviseleten van itt a lényeg, én úgy látom. Tőlem senki a világon meg nem kérdezte, hogy mit szeretnék. A helyileg illetékes képviselőimnek FINGJA SINCS arról, hogy mit gondolok én fontosnak, és rajtam kívül hányan gondolják még ugyanezt annak. Jelzem, hogy itt nem bizonyos kérdéseket illető véleménykülönbözőségeken van a hangsúly, hanem azon, hogy VANNAK KÉRDÉSEK, amiket meg kellene oldani. Évek évre azt látom, hogy az embereket foglalkoztató kérdések egyre ritkábban kerülnek napirendre. Helyettük kitalálnak problémákat (mintha csak a Blikkből emelnék át), és azokat "oldják" meg. Huszad-, századrangú kérdéseket, amelyeknek a társadalmi támogatottsága pont azért nincs meg, mert a kutyát nem érdekli.


És a legrosszabb az egészben, hogy a választók kezdenek ehhez hozzászokni. Régebben --hallomásból azért tudom-- még csak-csak tudtak állást foglalni az emberek a területileg illetékes kérdésben. Ma már CSAK pártszimpatizánsok vannak. Pedig ahogy a mondás is tartja: "Az igazság nem ismer pártokat".


Hadd ejtsek szót arról is, hogy újként manapság bármilyen politikai szerepvállalást tenni lehetetlenség. Láttam sok tehetséges, odaadó arcot megnyúlni, barázdálódni a politikustársak ármánykodásai miatt. Jobbosat, balosat, centereset vegyesen. Láttam lelkes, negyvenes-ötvenes-hatvanas embereket, akik úgy mentek be a hivatalba a területük képviseletében a szezon kezdetén, még az elején, hogy "O.K., kijárom nektek a dolgot, mert tényleg tök jó lenne az-meg-az". Elhitték, hogy képesek rá. Tervezgettek, hajtottak érte.


Kifele menet már rájuk se lehetett ismerni. Átment rajtuk a frakciófegyelem úthengere. Megtörtek, és csalatkoztak. Egy sem volt köztük, aki bevállalta volna még egyszer. Hajmeresztő történeteket meséltek később, amikor már lehetett róluk beszélni. Ki kinek a kije, ki tartozik kinek, ki kinek a csatlósa, és ellenlábasa... akár a nempolitikai, de köztisztviselői középvezetőkig MINIMUM. Borzalom !


Már csak ha rájuk gondolok sem megyek el szavazni. Nem ezt érdemelték. Lehet, hogy az érvénytelen szavazás gyakorlata veszélyes... de nem látok ennél jobb esélyt arra, hogy VALÓBAN az általam választott képviselőnél legyen a lehetőség. Plusz: nem mélyítem a klientúrát. Plusz: nem kell elvakult emberek fröcsögését hallgatva sajnálkoznom... tudod: a Mór megtette a dolgát, a Mór mehet. Hát én így teszem a dolgomat.

2012. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Még nem lefutott még mindig a Fidesz az első de 2014-ben 3. is lehet, a Jobbik még mindig 3. de lehet első is az MSZP meg 2. de lehet első vagy akár 3. is...HA lesz regisztráció akkor 100%, hogy nem Baloldali kormány párt mert a regisztráció a Jobbiknak és a Fidesznek kedvez, magyarán szólva az első 3 biztos a sorrend nem.


Valahogy így:


1-3 helyig menő verseny:

Jobbik, Fidesz, MSZP


4-5 helyért menő küzdelem:


LMP, Dk


6-7 helyért menő küzdelem:


JESZ-FKGP


Ezt megkavarhatja természetesen a regisztráció és egy esetleges Frakció alakulás.

2012. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Zotya112 válasza:
0%

tökmindegy mi lesz, nem lesz jobb

rendszerek jönnek és megbuknak

2012. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!