Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 47 ezer forintból élsz?

47 ezer forintból élsz?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy 47 ezer forintból élnek az emberek, és ennyiből nem lehet kijönni. Kíváncsi vagyok, hányan vannak, akik valóban ennyiből élnek, és mire, miért kapják ezt a pénzt, és valóban, hogy és hol városban, faluban, fővárosban élnek meg ebből?
2012. okt. 12. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valoban 22800forintbol elt a hugom hosszu ideig miutan megszunt a munkahelye es a beteg kezevel nem talalt munkat!

Szerencsere sajat lakasa van, egy szobas kicsi de meg ennek a rezsijet sem tudta fizetni. Berletett vett (nyugdijasat, mert az jar a segely melle), telefonszamlat fizetett (munkakereses miatt fontos volt neki). Es meg igy is maradt 15000forintja egy honapban kajara. Ha en nem vagyok talan mar az utcan lenne vagy ehen halt volna. Fizettem a rezsijet es nalunk evett. Ez egy mondhatni rovid idoszak volt, mert kozben szakmat tanult, viragkoteszetett amit en fizettem, es el is helyezkedett. De siman eltudom mar kepzelni hogy vannak emberek akik 47ezer forintbol elnek. De ne vard hogy sok ilyen ember fog ide irni neked, mert tobb mint valoszinu hogy abbol a keves penzbol nem telik netre!

2012. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom te hol élsz ,de legalább tájékozodhatnál.
2012. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem telik a netre és néha már lukszusnak érzem,de egyet értek az íróval.Nekünk, majdnem azt írtam értelmiséginek,de ez nem lenne igaz.Nekünk akiknek még van élhetési pénze, kell észre vennünk ezeket.Sajnos még a családtagjainknak is azt mondjuk,ha én képes vagyok rá akkor te mért nem.Na ez a gond az országgal.
2012. okt. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Komplikato ***** válasza:

Van egy ismerős aki igen. Már amikor tudnak neki adni közmunkát, mert az ugye tiszta, hogy kb. minden negyediknek jut aki kéri?

Élettársa meg kemény 22.800-at kap. Ebből van az "albérlet", ami szintje egy ócska félig összedőlt épületben röpke 36.000 rezsi nélkül, mert csórókkal mindent meg lehet tenni ... a többiből "élnek". Azt hiszem tudom mi a nyomor, mióta meglátogattam. Én valószínűleg beleőrülnék. De amilyen jól mennek a dolgok, lehet heteken belül lesz alkalmam "kipróbálni".

2012. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
hát én 47 ezret nem költök naponta csak 15 ezre jut egy napra...
2012. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én arra szeretnék válaszolni, hogy mire miért kapják ezt a pénzt. Ezt vagy ennél kevesebb pénzt kapnak napi 8 órás megaláztatásért sok helyen. Jó, van ahol nincs megaláztatás a szó szoros értelmében, de ez a fizetség mindenképp az 8 óráért. Az egyik képviselőnk a múltkor felszólalt a testületi ülésen, hogy nem dolgoznak a közmunkások csak beszélgetnek és ülnek az árokparton. Kérdezem én, Ő dolgozna? Nem ártana némelyiket kiküldeni egy kicsit árkot takarítani és majd figyelni, hogy mennyire lenne lelkes.

Arra már én is rákérdeztem néhánytól, hogy hogy lehet ebből megélni, de igazából nem mindenkitől kaptam választ. Van akinek van olyan hozzátartozója aki talán segít, vagy van olyan is aki lop biztosan, de van aki tud mellette fekete munkát végezni. Szerintem ezen a télen nagyon sokan megfagynak mert ez a pénz a hidegebb hónapokban csak fűtésre lenne elég.

2012. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy azt mondják kevés a szakember. Nálunk van bőven. Azok is ki vannak közvetítve elvileg árkot tisztítani, de közben beteszik a szakmájukba dolgozni ennyi pénzért, mondván ha nem tetszik lehet gereblyézni is.

Egy szakember persze inkább a szakmájában dolgozik mint szégyenszemre kint kapirgáljon az utcán az ismerősei szeme láttára. Ezt a fajta közmunkát akarják még bővíteni. Nem is tudom mit lehet erre mondani. Azt biztos nem, hogy helyes.

2012. okt. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Miért kapom? Közmunkáért. Faluban élek Békés megyében.
2012. okt. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Így hogy van szolgálati autóm, benzinkártyám, mindenféle költségtérítésem, hogy csökkentettem a gazdagok adóját, így azért valahogy ki tudok jönni a napi 47ezerből (de azért néhány felügyelőbizottsági tagságot is felvettem azokért a xaros pár százezrekért).

Üdv gyerekek!

Matolcsy Gyuri bácsi voltam

2012. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30 ezer forintot kapok,ezt azért mert volt munkahelyi balesetem,ami életem végéig elkísér.Több mint 22 év munkaviszony után így megaláztak ezzel az összeggel.Ha nem volna férjem akkor már rég a híd alatt lennék!!Aki életében nem dolgozott egy napot sem,az többet kap megélhetésre mint az aki a munkába rokkant bele?
2012. okt. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!