Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol lehet megnézni egy olyan...

Hol lehet megnézni egy olyan videót, ahol Matolcsy konkrétan azt mondja, hogy havi 47 ezer forintból meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Amíg nem hallom a saját fülemmel, addig nem hiszem el, hogy tényleg idáig süllyedtünk. Küldjetek egy linket légyszi!
2012. febr. 13. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
napisz@r, képtelenség, gumicsizma, ezeket már próbáltad?
2012. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, hogy idáig süllyedtünk. Videó nincs róla, matolcsi meg igyekszik megmagyarázni, hogy hát az nem is úgy volt meg nem úgy értette. Ha nem mondta volna, akkor most cáfolna, de nem teszi, csak magyarázkodik.
2012. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Pro Patria ***** válasza:
32%

Sehol, mert nem ezt mondta. A mai parlamenti közvetítésen volt róla szó.

Azt mondta, hogy "a 47 ezer forintos, közmunkáért adható bér kifejezetten szerény, de biztonságos megélhetés felé vezeti azokat, akik 28.500 ezer forintból eddig rejtélyes módon meg tudtak élni".


Azaz nem sok a 47 ezer, de azok, akik eddig a 28 ezer forintos munkanélküli segélyből éltek meg, azoknak nagyobb létbiztonságot ad.

Csak persze ellenzéki oldalról egyből rákaptak, és belehazudták, hogy "őszerinte nagyon jól" meg lehet belőle élni, stb.


És most lehet mínuszozni, de ettől nem változik meg, amit mondtam.

2012. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 bumbi02 ***** válasza:
91%

...higgyék el, (havi) 47 ezer forintból nagyon jól meg lehet ma Magyarországon élni. Megnyugtatóan, kiszámíthatóan..



Megfogadtam hogy nem gyakorikérdésezek már.. de sajnos emellett nehéz elmennie az embernek...

2012. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Pro Patria ***** válasza:
15%

Hát mégha valóban ezt mondta volna, akkor tényleg lenne ok szomorkodni...

Így inkább csak amiatt van, hazug állításokat mások szájába adva hogyan képes még a legjobb szándékot is kiforgatni az ellenzék.


Vagy van itt olyan, akinek tetszett, hogy a sok putris cigány csak vette fel a munkanélküli segélyt a semmiért? Nekem nem.

Hál' Istennek, hogy ezt megszüntették most, és ezentúl dolgozni kell érte (munka van elég, szemétszedés, miegymás) és panaszra meg nem lehet okuk, mert az eddigi munkanélküli segélyhez képest kétszer annyit kapnak kézbe.

Csakhát nem a semmiért...

2012. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 bumbi02 ***** válasza:
94%
nem csak a putris cigány vette fel a semmiért a segélyt.. ugyanúgy felvette a nem cigány is.. csak az már nem jó fröcsögés téma...már megbántam hogy megen ideírtam..
2012. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Pro Patria ***** válasza:
18%

És áruld el nekem azt is, mi kifogásod van ellene, hogy ezentúl 28.500 forint helyett 47.000 forintot kapjon az, aki eddig munkanélküli segélyből élt? Mert szerintem ez pozitívum, hiszen növelték az összeget.

Jah? Hogy cserébe viszont dolgozni is kell, nem csak a markunkat tartani? Ez egy ilyen világ. Csak az részesülhet a közösség segítségéből, aki tesz is a közösségért!


Az meg hogy nem sok ez az összeg - nem sok, valóban. De kétszer annyi, mint eddig! Persze, az ellenzéknek semmi sem elég jó...

De ha Bajnai tette volna ugyanezt, már örömódát zengenél, nemde?

2012. febr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
utolsonak. cserébe dolgozni is kell? nem látod át a problémát,dolgozni szivesen mennek az emberek mert több a 47000ft, csak az a baj ,hogy abbol rezsit kell fizetni,gyereket nevelni, söt még enni is kell te talán tudnál ennyiböl, probálj ki egy honapot és kiváncsiak leszünk ismét a véleményedre
2012. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 bumbi02 ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=57afSNJy6RA


Tessék, itt egy videó. Fideszes politikus lényegében elismeri hogy Matolcsy mondott ilyet, és még meg is erősíti benne.



Engem nem a dolog törvényi része bosszant, engem az hogy képes azt mondani Matolcsy hogy 47 ezerből meg lehet ma élni Magyarországon. Legyünk jó fejek, és mivel a képviselők olyan nagy terhű munkát végeznek: kapjanak 60 ezer forintot egy hónapba. Éljenek meg belőle. Neveljenek fel belőle 3 gyereket. Járassák egyetemre (lehetőleg Jogi karra, vagy közgazdászra, azt "támogatja" az állam - irónia-) , és emellett éljenek is. Hogy legyen valami öröm is az életükben. AMi nem azt jelenti hogy : Dejóó, ebbe hónapba minden számlát be tudtam fizetni csak 1 hét késéssel...

2012. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi bumbi02!


Már több videót is néztem YouTube-on eme témában, de ezt még nem láttam.

2012. febr. 14. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!