Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy bajnai visszatérése során az LMP-t és az MSZP-t is összeakarja fogni?

Figyelt kérdés
Bajnai bejelentette hogy a 23-ai ünnepség alatt fogja kimondani hogy visszatér a politikába a Milla és az LMP támogatásával, ugyanakkor az MSZP is biztatta őt. Bajnai állítolag összeakarja fogni az egész baloldalt, és az LMP tagjai is meginogtak bajnai felé, mikor ezt kijelentette.

2012. okt. 13. 11:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
59%
Erre lenne szükség, hogy az ellenzék összefogjon. Külön-külön nem tudnak győzni a Fidesz egyeduralma fölött.
2012. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Bajnait én is támogattam, csak amikor elment, kénytelen voltam a Jobbik felé húzni.


Most az egyedüli probléma ezzel, hogy az MSZP idején sok korrupt ember volt a pártban, amiről még Gyurcsány is nyilatkozott (pl. az a 2 férfi és 1 nő akik közül valaki kiszivárogtatta az öszödi beszédet, vagy azok, akik a 2006-os választások során, első nap végkielégítést vettek fel, vagy pedig azok, akik valóban bünszervezetben vettek részt.)


Bár Mesterházy állítja hogy kitisztitotta a pártot, de még mindig nem igazán gondolom, hogy így lenne.

2012. okt. 13. 11:32
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

"Bajnait én is támogattam, csak amikor elment, kénytelen voltam a Jobbik felé húzni."


Ez aztán a Pál fordulat.

Az ellenzék megpróbál most összefogni, ez érthető. Hagyóékat is jól lapátra tették, a párt megújulás útján van több új arccal. Az LMP pedig teljesen új ugye. Mondjuk a Fidesz nagy elszámoltatása is csődöt mondott, nem találtak semmit csak vádaskodtak egy kicsit aztán az egész meghalt.

2012. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

"Bajnait én is támogattam, csak amikor elment, kénytelen voltam a Jobbik felé húzni."


Ez már a Sci-Fi kategória :)

2012. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
14%
Garantálom, hogy ha az LMP összefog az MSZP-vel, akkor az amúgy is minimális szavazóbázisuk minimum feleződik. A Millára meg kár a szó, egy légypiszok. Bajnai meg egy félnótás anyámasszony katonája. Ezek nem fognak kormányt váltani, az hétszentség.
2012. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%

A FIDESZ olyan választási rendszert csinált, amiben a FIDESZ-t valószínűleg csak egy egységes baloldali blokk tudja legyőzni, aminek ráadásul a választás előtt kell felállnia és megegyeznie a jelöltekben, mert ugye most már nincs 2. forduló, nem lehet visszalépni a másik javára. A FIDESZ ezzel szándékosan bedobta a viszály almáját, mert ma a baloldal elég heterogén, még mindig az MSZP a legtámogatottabb erő, de komoly súlyt képviselnek azok is, akik elképzelhetetlennek tartják az együttműködést velük.


Ahhoz, hogy ez a valós vagy virtuális baloldali blokk összeálljon, nyilván kell egy miniszterelnök-jelölt, és erre látják sokan alkalmasnak és képesnek Bajnait. Hozzáteszem, hogy nem csak itthon de külföldön (USA) is. Majd meglátjuk, milyen irányba mozdulnak a dolgok. Lehet, hogy nem lesz semmilyen összefogás, és az MSZP egyedül is le tudja győzni a FIDESZ-t, mert az emberek majd olyan elemi erővel fordulnak szembe az Orbán-rendszerrel.

2012. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%
Véleményem szerint a mostani helyzetben félre kell tenni a demokratikus pártok közötti ellentéteket, mivel a tét magas, a hitelét vesztett, hazudozó Fidesz ilyen autoriter és önző ámokfutás után nem maradhat kormányon. Remélem, létrejön a baloldali összefogás, én teljes mellszélességgel támogatom őket. 32/F
2012. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Úgy hallom az összefogásba a Jobbik is belefér, szóval még bővülhet a menü, és olyan lesz az ebéd mintha előre összeturmixolnánk. Jó étvágyat!
2012. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
62%-osnak igaza van. Sokan azért szavaztak az lmp-re, mert "legyen más a politika", vagyis akik valami újat akartak. Nem hiszem h nekik tetszene ez. Persze azt tudjuk, hogy az lmp miért jött létre. Pont ezért, amiről most beszélünk. Csak kicsit kéretik magukat.
2012. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%
Szó sincs a Jobbikkal való összefogásról. Félreérthettél valamit.
2012. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!