Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire bonyolult a...

Miért ennyire bonyolult a politika, nem egyszerűségre kéne törekedni?

Figyelt kérdés
Miért ennyire összetett? Az emberek a sz@r rendszerről miért készítenek statisztikát, miét vitáznak rajta, ha egyszer rossz? pl. itt a gyk-n is azt figyeltem meg, hogyha a Fideszről van szó képesek oldalakat vitázni. Mind 2 fél egyetért abban, hogy szer, de mégis vitáznak miért? Nem mindegy, hogy 1000 Ft vagy 1010 Ft szikkasztottak, miét kell ezen oldalakat vitázni? Miért nem azt nézik az emberek amiben egyetértenek, miért mindig azt az egy dologra fókuszálnak amiben eltérő a véleményük és lényegtelen is?

2012. okt. 13. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel annyira a politika, inkább maga a globális rendszer foglalkoztat és úgy vélem, hogy a politika csak figyelemelterelő. Sokan írják, hogy azért érdekli a politika őket, hogy képben legyenek, hogy mi zajlik az országban. Abban mindenki egyetért, hogy brutális összegeket lopnak stb. Szóval a rendszer szar, akkor mégis miért keresnek az emberek benne logikát, értelmet? Néha olvasgatok itt a politika rovatban és némely kérdésnél azt sem tudom mi van. Olyan szakkifejezéseket produkálnak egyesek, hogy az hihetetlen és a végén kiderül csak annyit akart leírni, hogy a vezetők ellopták az ország jövedelmét.
2012. okt. 13. 15:14
 2/10 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy, hogy 1000 Ft vagy 1010 Ft szikkasztottak?"


Ez igen:D

még 0,5 millió sem mindegy. Vagy fogadjuk el, hogy ilyen politikusok vannak, hunyjuk be a szemünket, és nézzük csendben végig, ahogy rabolnak? Vagy hogy gondolod?

2012. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem érted azt amire utalni szerettem volna.

Van két szinte egyazon véleményen tengődő ember, de mégis képesek egy olyan kis részleten hajba kapni és oldalakat vitázni az adott dologról. Holott mindketten egyetértenek abban, hogy a rendszer úgy szar ahogy van. Magyarán elbeszélnek egymás mellett.

2012. okt. 13. 15:30
 4/10 A kérdező kommentje:

Másik részről pedig bonyolítanak mindent. Adott ez a rossz rendszer, egyszerűen rossz. Pont most olvastam egyik nap, hogy egy 18 éves srác kért itt segítséget. Mindenki azt mondta, hogy olvassa a fórumokat és ezzel foglakozó oldalakat (ja a politikával kapcsolatban kért segítsége, hogy hol informálódjon). Na már most írta valaki, hogy olvasson kuruc.info-t, a másik azt írta, hogy 2-3 évbe is beletelik mire átlátja majd a dolgokat. A lényeg, hogy majd döntést tudjon foglalni valamelyik párt mellet.

De kérdem én mi értelme 2-3 évet elszarni arra, hogy rájöjjön, hogy mindegyik pár ugyan olyan rossz és hazug. Miért kellene hazug oldalakat olvasnia ami csak sok szennyel tölti a fejét.

Nem kell ahhoz zseninek lenni, hogy lássuk, hogy az előző rendszer is rossz volt és a mostani is az. Miért kell a szarban is rendszert és logikát keresni. Amíg mi képesek vagyunk itt egy Fideszes lépésen oldalakat vitázni addig a Fidesz 20 másik hasonló törvényt hoz. A Fidesz 2 perc alatt kitalál valamit amivel még több pénzt tud bezsebelni. Mi képesek vagyunk ezeken hónapokon át rágódni, statisztikát írni róla, pénzügyi számításokat végezni, ahelyett, hogy valamit tennénk ellene. Csak itt ülünk és vitázunk a szarabbnál szarabb döntéseken. Szidjuk egymást, hogy nem látod át a rendszert, nem látod ezt meg azt, miközben mindenki egyetért abban, hogy rossz ami van és életképtelen (polgárok számára).

Kérdem én ennek mi értelme van?

2012. okt. 13. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ismered valaminek a működését, akkor hiába látod, hogy rossz, nem fogod tudni megjavítani. Ezért kéne tájékozottnak lennie politikai témákban.
2012. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért olyan bonyolult mert ami közvetíti az is hazudik ... Ha valamit nem tud megérteni az ember akkor hajlamos beletörődéssel nézni az eseményeket és másokra hagyatkozni!
2012. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:

A politika azért bonyolult, mert sokan a zavarosban szeretnek halászni.

A politika engem SEM érdekelne annyira, és sok más embert sem érdekelne, ha nem a megélhetésük, az életük és az utódaik élete múlna rajta.

A felvetésed meg jogos. Pont ezt használják ki hazai politikai erők, hogy itt nem ész alapú vita folyik vagy szavazás, hanem érzelmi. Meg is volt az eredménye 23 évig és most is.

2012. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A politika sosem lesz egyszerű. Épp az a lényeg, hogy minél bonyolultabb, annál jobb. Annál kisebb az esélye annak, hogy az emberek gondolkoznak, lehet őket manipulálni. A többséget legalábbis. Sajnos csak kevés ember van olyan értelmes, hogy felfogja, hogy mi megy végbe és hol, illetve hogyan... A lényeg, hogy tudják manipulálni, az orruknál fogva vezetni az embereket.
2012. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A politika azon kevés dolog közé tartozik amit nem lehet legalábbis ne célszerű egyszerűsíteni.

Mert ha egyszerű is volt bárhol bármikor is valaha,akkor csak agresszív agitpropnak volt köszönhető,ami a tömegbe egy személy vagy egy szűk csoport véleményét verte mindenki fejébe.


A politikát az eltérő nézetek/érdekek ütközése generálja. Ahol ez nincs meg, vagy néhány dologra korlátozódik ott súlyos probléma van.


És különben is ha valami nem működik,lehetőleg meg kell javítani nem feltétlenül a szemétbe kidobni.És a működését csak a részletekből lehet megismerni.

Különben is ha nem tudjuk hogyan működik jól ,akkor hogy épít bármiből is újat az ember?


Az ember mindig is a különbségekre fókuszált, mert azon akar változtatni nem a hasonlóságokon,a közös pontokon.

2012. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Engem nem érdekel annyira a politika, inkább maga a globális rendszer foglalkoztat és úgy vélem, hogy a politika csak figyelemelterelő."


Csak ha az előbbit nem érted akkor az utóbbit,

ami sok sok ország érdekcsoport politikáját/érdekét foglalja magába és nem csak egyét végképp nem fogod,és bambán bámulsz magad elé, vagy rosszabb eséllyel leegyszerűsíted és hülyeségeket beszélsz.

2012. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!