Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A következő 30 évben kb....

A következő 30 évben kb. mennyi lesz a kivándorlók és mennyi a bevándorlók száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 19:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy jelentős számú izraeli betelepülőre kell számítani. Attól még, hogy itt fektetik be a pénzüket, nem kell nagy tömegben ideköltözniük (Például a németek is rengeteget fektettek be Magyarországon az utóbbi 20 évben, de a számuk csak kb. 10 ezer lehet). A zsidók jobban érzik magukat Izraelben vagy Amerikában.


A bevándorlóknál inkább a határon túli magyarokra lehetne számítani.

Az szerintetek reális feltételezés a következő évtizedekre, hogy évi 10000 kivándorló, akik közül 5000 hazatér, jön még évi 3 ezer magyar Romániából, Szerbiából, Ukrajnából és 2 ezer nem magyar távolabbi országokból?

Így a migrációs mérleg hosszú távon 0 lenne.

2012. okt. 16. 11:06
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de a természetes fogyás 35-40 ezer évente. Ezt sehogy nem lehet ellensúlyozni a bevándorlókkal. 30 év múlva kb. 9 millióan leszünk.

[link]

2012. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A természetes fogyás is évi 50-60 ezerre fog nőni néhány évtizeden belül és ha a nemzetközi vándorlás eredőjét nullának vesszük, akkor csak 8,5 millió lesz az ország lakossága 30 év múlva. Az ENSZ is 8 milliós lakosságot jósol 2050-re. Ez szerintem teljesen reális jövő, a bizonytalanság inkább a ki- és bevándorlásban van. Az évi 10 ezer kivándorló azt jelenti, hogy minden 10. fiatal külföldre költözik, de a felük valószínű néhány éven belül hazajön. A bevándorlás viszont nőhet, ha például megindul egy afrikai vagy ázsiai menekülthullám.
2012. okt. 16. 12:56
 14/21 anonim ***** válasza:
Sok Afrikai Ázsiaira ne számíts szerintem. Ha a világ végéről eljönnek akkor Bécs már tényleg csak egy köpésre van! Magyarország nem befogadó ország (szerencsére) és semmi jel nem utal arra, hogy az legyen.
2012. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen a 9 millió még kicsit túl is becsültem talán! Miért lesz 50-60 évente? Akkor fog meghalni kb. a Ratkó korszak?
2012. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen. Az évi halálozások száma 130 ezer körül lesz, a születések száma viszont a mai évi 90-95 ezerről valószínű 70 ezer alá csökken. Tehát 30 év múlva évi 60 ezres csökkenés várható.
2012. okt. 16. 13:22
 17/21 anonim ***** válasza:

#11


A zsidók felvásárolták ezt az országot,tehát már csak idő kérdése hogy mikor telepednek le ide.Arra is kell gondolni ha háború törne ki(és esetleg elveszítenék a háborút) akkor ide menekülnének,mivel már biztosítva van nekik a hely


Akik lepontoztak azoknak üzenem hogy ébredjenek már fel és legyenek tájékozottabbak mert ha ilyen emberek lesznek ebben az országban akkor Magyarországnak lőttek

2012. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagy tévedésben vagy. Én se szeretem a zsidókat de mit vásároltak fel mond már el?

A legnagyobb tőke befektetéssel Németország rendelkezik itt. Audi, Merci, Continental, Bosch, LUK, stb..

És milyen károsak Magyarországra ezek a szemét cégek, mindenhol fejlődésnek indult város ahol invesztáltak...

2012. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Izraelben is mondták hogy őket kéne második honalapítónak tekinteni mert már annyit "tettek" az országért


A bankok zsidó kézben vannak,továbbá sok multi cég is.Szerinted csak Magyarországot kaparintották meg a zsidók?Amerika is az övéké,EU is az ő befolyásuk alatt van

2012. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

OTP magyar, Erste, Raiffeisen osztrák, UniCredit olasz, AXA belga, Citi amerikai.. :D

De mondom a legnagyobb "felvásárló" még mindig Németország, a zsidóknak hozzájuk képest zsebpénz lehet csak befektetve itthon.

2012. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!