Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan oszlatható fel a...

Hogyan oszlatható fel a jelenleg magyar parlamenti rendszer?

Figyelt kérdés
Kistérségi és megyei önkormányzati képviselők nemzetgyűlése elegendőnek tűnik (3-6 havonta) a mai korrupt és igazságtalan kormányzás helyett. Kisebb adó, kiadás nekünk. Elég egy népszavazás és kis átszervezés? Ami után a pénzrabló EU parlamenti képviselőket is leválthatjuk okosabb szakértő civilekre.

2012. okt. 18. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne a rombolás után? Gondolod, hogy vannak a sufniban "okosabb szakértő civilek"? Csak nem használják őket, mert gonoszak és örömüket lelik a nép sanyargatásában? Nagyon naiv ez a kérdés.
2012. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kampányt kell indítani, hogy tudatosuljon az emberekben, hogy a politikusok 90%-a gazdasági bűnöző. És bemutató videókat cikkeket írni róluk interneten. Kb.: 2-3 év múlva már tudatosulna az emberekben, ráadásul az ilyenre mindig fogékonyak. Jó marketinggel 5 év múlva általános sztrájkokkal és demonstrációkkal meg lehet buktatni ezt az áldemokráciát. Ugyan ilyen szemét, ingyenélő politikusok vannak mindenhol az eu-ban úgyhogy biztos, hogy a baj összehozná őket, de külföldön is lennének követők.
2012. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. nem kell öt év.

2. nem a jelenlegi parlamenti rendszer hibája a korrupció, gátlástalan csalások és gazdaságromboló intézkedések, hanem a benn ülőké és csatlósaiké.

3. a rendszerből annak átszervezésével nem szüntethető meg a hibás működés. Az csak akkor szűnik meg, ha nem engedjük a káros tevékenységeket végrehajtani. Mert az mindenki felelőssége, nincs olyan, hogy az állampolgár páholyból nézi mi történik. Résztvevő, ha akarja, ha nem. Legfeljebb passzív, ekkor egyben elszenvedő is.

4. a parlamenti rendszer működési kiadásai még minden ottani lopás ellenére is elenyészők a gazdaság egészéhez képest. Ha kizárólag ez okozná a bajt, a kiadások sokszorosát sem venné észre a gazdaság, működne vidáman.

5. az okosság és civilség kevés. Felelősség és szankció kell. Mindenkinek viselnie kell tettei következményét, egy miniszter rossz gazdasági döntés után leváltandó, és csak rengeteg kisebb horderejű eredményes tevékenység után remélheti, hogy újra miniszter lesz. Röviden: neki kell bizonyítania, hogy mégis alkalmas.


Végezetül: szükségtelen feltalálni a spanyolviaszt, már több száz éve létezik. Amit - nem feltalálni - elvégezni kell, az a képviselők hatékony és szakértő ellenőrzése, hibás döntéseik szankcionálása.

2012. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A demokrácia lényege hogy az emberek azt választják meg akit akarnak. Vagy nem mennek el szavazni és akkor kapnak akit kapnak!


Nálunk hatalmas tömegeket lehet behülyíteni azzal hogy az érzelmekre hatnak az ész helyett!


Ha valaki azt mondja hogy munkahelyeket teremt míg a másik azt hogy "szabadságharcol" akkor tuti utóbbinak kétszer annyi szavazata lesz és teljes fölénye!


Nálunk az értelmesebbje elkezdett külföldre menni vagy nem megy el szavzni! Ami azért bosszantó!


Míg az idióta fülkeforradalmisták meg akár félholtan is elvánszorognak(vagy a párt fizetett buszán felutaztatják őket) hogy vonuljanak vagy szavazzanak...


Szóval elviekben a rendszerben simán "feloszlatható" a jelenlegi rendszer de a valóságban már elég komplikált...

2012. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
AK-47-el.:)
2012. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Orbán és Matolcsy teteme is oszolhatna már.
2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mellékes a politika népnevelő hatású . Az Orbán és Medgyessy félék elhitették az országgal hogy osztogatással bármikor emelhető a fizetés csak szavazzááá ránk... Ennek a levét isszuk kb. most. Az átlag magyar szavazó mint a gyerek arra felé fut ahol a csokit osztják... Egy jó vezető és parlament szépen következetesen kezdene abba az irányba dolgozni hogy megmutassa az embereknek hogy csak annyi pénz van amit mi megtermelünk annyiból gazdálkodhatunk, de ha tisztességgel termelünk igen sok pénzünk lehet, de legalábbis több mint támogatásból és osztogatásból.
2012. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket is. Lehet viccelődni rajta, a megoldásért pedig most kell tenni lépéseket, mert amúgy megesszük, amit a Bolhaszar-ok főztek nekünk: [link]


Egy magyar gazdaságfilozófia tanár írt egy kis fanzint, amiben számba vette a lehetőségeket, amelyek felválthatnák a jelenlegi parlamentáris rendszert. Munkástanácsok, szakmai alapon szerveződő szervezetek képviselői, érdekközösségek, szakszervezetek képviselői, területi alapú képviselet stb. Szinte mindegyik esetében az lett a modellezés eredménye, hogy "jobb" képviseleti rendszer jönne létre, egyszerűen azért, mert hívebben tükrözné az ország társadalmi összetételét, mint a jelenlegi jogász-közgazdász homogén trutyi.


"Ki látott utoljára munkást vagy parasztot a parlamentben? A lényeg, hogy ezt a teljesen korrekt és komolyan vehető írást egy kiadó sem adta ki, mert komolytalannak találták, és egy írástudó sem írt róla recenziót vagy kritikát, mert vagy kiröhögte, vagy attól tartott, hogy őt fogják kiröhögni, ha szót ejt ilyesmiről. Elképesztő műveletlen, ostoba szellemi közeg."


A naiv vagy alul-iskolázott, tehát megtéveszthető választó tömeg a józan paraszti eszet 2/3-dal veri (nem a parlamentben, hanem számértékben), így az se megoldás, ha az okosok nem mennek el a választásra, az eredményét tisztán látni az elmúlt 18 évben...

2012. okt. 19. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
A #7 válasz mentalitásának a levét isszuk most. Kijelenteni, hogy két ember összesen egyféle szlogen (osztogatás) alapján volt képes győzni, továbbá, hogy mást nem is mondtak (mert ha igen, talán annak is volt-van hatása a jelenünkre) - ehhez nincs mit hozzátenni. Sok embernek ilyenkor szokott eszébe jutni, hogy mégis helyes szűrni a szavazókat.
2012. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2012. okt. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!