Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egyesek szerint ez a...

Ha egyesek szerint ez a rendszer antidemokratikus, akkor kérdezem én, a 2006. okt.23. -ai események demokratikusak voltak? Ott virult a demokrácia, amikor embereket vertek, kínoztak, sőt volt aki megvakult?

Figyelt kérdés

Szerintem demokrácia van,ehhez semmi kétség sem férhet!

Minden párt demokrata! Ezt el kéne ismerni! Összefogás kéne már,de ehelyett megy a mocskolódás! Persze a Fidesz is ezt csinálta,csak annyi különbséggel,hogy nem diktátorozott!!!! Annyit diktátorozik a baloldal,hogy ez már elképesztő!!! Az ellenzék egy része kelti a gyűlöletet,és úgy viselkedik,mintha a rendszerváltásnál lennénk! Riogatnak,és Magyarország Miniszterelnökét állandóan támadják azzal,hogy antidemokratikus,de egyesek kimondják nyíltan,hogy egy diktátor! Szerintem ez már mindennek a teteje! Én nem értettem egyet Gyurcsánnyal,de nem neveztem diktátornak,pedig lehet lett volna rá némi okom.

Ha Orbánnál az diktatúra,hogy szűkíti az AB jogkörét,meg visszamenőlegesen hoz törvényeket,akkor az nem diktatúra,mikor emberek szemét lövik ki gumilövedékkel + egy országgyűlési képviselőt bántalmaznak???

Félreértés ne essék! El kell ítélni a randalírozókat,de egy rendőr nem léphet fel ilyen durván. És ami a legborzasztóbb,hogy ártatlan emberek,tüntető,megemlékezők is megsérültek. Volt olyan akinek kilőtték a szemét,és a fél szemére lát!Na melyik az antidemokratikusabb? Egy törvénymódosítás ,vagy az ha félni kell,ha az ember kimegy az utcára,mert a rendőrök még a végén összekeverik a randalírozókkal?????



2012. okt. 21. 21:26
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
78%

2006-ban csak a csőcselék randalírozott. Nem Senkit nem kínoztak, egy embernek kilőtték ugyan a szét, de ez jogos rendőri eljárás volt. Sőt, a rendőrök nagyon is engedékenyek voltak. Más országban sokkal keményebben jártak volna el velük. Épeszű ember nem megy a randalírozók közé, ha ártatlan. Hogyan választhatták volna szét a tömegből az ártatlanokat?

De rosszul emlékszel, ha szerinted a Fidesz nem diktátorozott! Mást sem tett a következő években.

Abban igaza van a baloldalnak, hogy Orbán, ha még nem is diktátor, de már egyeduralkodó és megszüntette a jogállamot! Az AB hatáskörének szűkítése, az össze-vissza törvénykezés, a visszamenőleges törvények egy jogállamban elképzelhetetlenek!

Ha békés tüntető vagy, akkor ne menj oda, ahol verekednek.Aki disznók közép keveredik, ne csodálkozzon, hogy őt is annak nézik.

2012. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Komplikato ***** válasza:
85%

" El kell ítélni a randalírozókat,de egy rendőr nem léphet fel ilyen durván."


De igen. Demokráciában is. A probléma az, hogy nem (csak) a randalírozókat bántották, sőt azok pont megúszták. De ez nem demokrácia kérdése, hanem töketlen rendőrségi levezénylésé.


Ha a hazai demokráciával meg csak annyi lenne a baj most mint amit írtál.

Mi van pl. a sztrájk jogok megnyirbálásával?

Mi van a szakszervezetek jogainak törvényi kinyírásával?

Mi van az új kisajátítási törvénnyel?

Stb.

2012. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 bumbi02 ***** válasza:
87%

Érdekes. Ki az az ember, aki látja hogy égnek az autók, repülnek a téglák, rendőrök kiabálnak, csőcselék ordítozik, és oda sétál? Lehető legmesszebb körben kerülöm el az ilyet. Nekem sántít, mikor azt mondják hogy ártatlanokat kaptak el.


És szerintem szomorú vicc, h máig a rendőröket, és nem a csőcseléket vizsgálják, és pereskednek ellenük. Az hogy 400 rendőr sérült meg aznap este, volt akinek lába tört, volt akinek az ujját varrták 2x vissza, és volt akinek 2 hónapig kezelték a szemét hogy lásson, az senkit nem érdekel.

2012. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
64%
3-as ezekről nem is hallottam hogy ilyenek is voltak a rendőrökkel szemben. Ennyire egyoldalú lett volna a sajtó?
2012. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a kukánkat gyutották fel a "békés"tüntetők és este több napon nem mehettem semerre sem. Én pl. örültem hogy rendet raktak ahol lakom. Csak elég lassan tették. Pár hónapig félelemben éltünk otthon esténként.
2012. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szívhezszóló, amit írsz, csak az a gond, hogy az utcán táborozókat, a randalírozókat, a kocsikat, kukákat felgyújtókat, a barikádokat építőket, a rongálókat, a tankot önkényesen elvivőket, a mások életét, egészségét és vagyonát veszélyeztetőket mindenütt erővel veri le a rendőrség. Ha Magyarország akkor stabilabb demokrácia lett volna, akkor sokkal hamarabb és nagyobb erővel verték volna le őket.


Az sajnálatos, hogy voltak a rendőrség részéről szakmai hibák, túlkapások, de azért nehogy már úgy állítsuk be a 2006-os eseményeket, hogy földreszállt angyalokat üldözött az elnyomó rezsim gonosz rendőrsége!

2012. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 bumbi02 ***** válasza:
92%

Elég egyoldalú. És egy fillér kártérítést nem kaptak. 4000 napot töltöttek betegállományban összesen a megsérült rendőrök. (ez durván 10 nap mindenkire).


Ami az egészben a legfelháborítóbb, hogy kb amnesztiát kapott az összes dühöngő hülye, aki a rendőröket dobálta, és feldúlta a várost, bezzeg a rendőröket máig perelik. Persze jogos hogy azt a rendőrt, aki a megbilincseltnek eltöri az ujját, azt beperlik, de figyelembe kellene venni az ottani "hangulatot". Ha a haveromnak az ujja leszakad, és utána sikerül elkapnom az illetőt, akkor lehet én is eltöröm az ujját.


A tüntetők maguk mentek oda, a rendőröket berendelték, tehát az egyik fél önként ment oda, a másik fél "hivatalból". Az egyik félnek megbocsátják minden bűnét - semmiségi törvény - , a másikat, aki a munkáját végezte, elítélik.

2012. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Csodálkzom,hogy emberek Orbánon,hogy felháborodnak, a 2006-os eseményekre meg azt mondják,hogy még a rendőrség volt túl ,,gyenge,,!

Na itt jön ki az elfogultság!

Aki bírálja Orbánt,az ne legyen elfogult bírálja 2006-ot is,mert ott is voltak túlkapások!!!

Nem kukagyújtogató emberek voltak csak kint!

Gumilövedékkel meg nem a szemre kell célozni,hanem lábra!

És biztos Révész Máriusz is a bajt kereste,mi? Na ennyit a sok elfogult hozzászólásról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Annyi emberség nincs egy-két kommentelőben,hogy legalább sajnálja azt,aki kiment,de NEM CSINÁLT BALHÉT,ÉS VAKON MENT HAZA?????????????? Ennyi az együttérzés????? Ja de persze Orbán hoz egy törvényt, az durvább,mint egy szemet kilőni!!!!!!!!!!!!!! Hogyne...

2012. okt. 21. 22:05
 9/48 bumbi02 ***** válasza:
90%

Hatalmas csúsztatás van folyamatosan ebben a témában:


Kilőtték emberek szemét. Szemkilövetés stb.

Nem emberekét lőtték ki, hanem egy emberét, nem kilövették, hanem eltalálták.



Lőttél már gumilövedékkel? Ha 40-50 méterről el tudsz találni egy cseresznyét vele, megdicsérlek. Légpuskával/puskával még oké, de a gumilövedék nem ugyanaz. Nem direkt lőtték a szemét. Például a tüntetőket senki se szidta le h fejmagasságba téglát dobálni nem szabad.

2012. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Gondolom azt is láttad,mikor egy földön fekvő embert 6-7 rendőr össze-vissza rugdalt,és egy jót szórakoztak rajta???? Mi lett volna ha ez Orbán alatt történik??? Akkor is így vélekednének egyesek???

Az éremnek két oldala van!

Egyik oldal:

Akik randalíroztak,azokat el kell ítélni,és kapják meg a méltó büntetésüket,és amely rendőr megsérült,azt NAGYON SAJNÁLOM!

Másik oldal:

Minden rendőrt el kell ítélni,aki túlkapást követett el,és aki szándékosan rúgott,lőtt stb....!

És minden olyan embert sajnálok,akiket bántalmazás ért!

Na ez így igazságos!

2012. okt. 21. 22:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!