Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek itt lenne már az...

Szerintetek itt lenne már az ideje egy forradalomnak és, hogy álltok hozzá? Részt vennétek-e benne?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Én nem akarok egy másik, ehhez hasonló társadalomban élni. Teljes váltást akarok. Egy új bolygót. Ha ez átváltozik, akkor az is jó, ha nem javul a helyzet, akkor én költözöm.

2012. okt. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Forradalom? Az világos, hogy mi ellen, de akkor mit raknátok a helyére? Vagy kiket? Röhej.
2012. okt. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem bagatellizáljuk a történelem nagy forradalmait azzal, hogy újabban mindenki minden kis marhaságért forradalmat szeretne kirobbantani.
2012. okt. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

" és, hogy álltok hozzá?"


Agyonlövetnélek.

2012. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Aki átélte a világháborút és 56-ot, az nem akar forradalmat!

56-ban mindenki egyetértett azzal, hogy zavarjuk el Rákosit, és megszűnjön a szovjet befolyás.

De fegyvert csak pár ezer ember fogott, a többi csak "asszisztált".

De még a harcolók sem tudták, hogy ha győznének, milyen társadalmat akarnak ezután.

A munkások,parasztok, volt gazdasági cselédek nem akarták vissza az arisztokratákat, nagytőkéseket, földesurakat. Nem akartak újra szolgasorsban élni.

Több párt rendszert akartak, a parasztok saját földet. A gyárakat Munkás Tanácsok vezették. A többiek csak azt tudták, hogy mást akarnak, és várták Amerikát.

De senki nem tudta, hogy ez a más milyen, megvalósítható társadalom legyen.

Ma is hasonló a helyzet. A Fideszt le kell váltani, ezzel az emberek többség egyetért. De amíg nincs alternatíva, addig fölösleges lenne a forradalom.

2012. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pedig előbb-utóbb be fog következni, ha nem változik gyökeresen meg az ország helyzete, márpedig nem úgy néz ki, hogy meg fog, de csak bólogassatok hozzá.
2012. okt. 22. 09:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy párt vezetné az egész országot, mint anno a szovjetuniót. Így sehová nem fog lépni az ország, csak visszafelé.
2012. okt. 22. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, most nincs forradalmi helyzet. Apatikusak az emberek, és még mindig bíznak az egyéni megoldásokban, pl. a kivándorlásban. Meg hát egy forradalomhoz, lázadáshoz nagy elszántság kell. Nem elég, hogy nem tetszik a rendszer, nem elég mormogni, elégedetlenkedni, áldozatot is kell hozni. Minimum elvesztem a munkahelyemet, ha nem dolgozni megyek, hanem a barikádra, de akár az egészségemet és az életemet is kockáztathatom. És hát kellenének új, nagy eszmék, szellemi háttér, karizmatikus vezetők, akiknek hírük-hamvuk sincs.


DE, ahogy most itt alakulnak a dolgok, azért sajnos ez bármikor összejöhet, és lehet, hogy előbb mint gondolnánk. 56 nyarán is kevesen gondolhatták, hogy mi lesz pár hónap múlva. Akkor is erősnek tűnt a rendszer, működött a propagandagépezet...

2012. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok, akik 6 évig sírnak mert annak idején a rendőr lenyomott pár pofont, amikor autókat gyújtogatta, inkább ne akarjanak forrongani mert akkor végleg eltörne a mécses a hőseinknél.
2012. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan. Sokkal közelebb van mint azt gondolnánk.
2012. okt. 22. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!