Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak bennem kelt visszatetszést?

Csak bennem kelt visszatetszést?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki hogy van vele, de 1956 kapcsán látni és hallani a baloldali pártokat megemlékezni nekem kb. olyan, mint ha a Holokauszt emléknapján újnáci pártok zarándokolnának el a zsinagógába.

Most is elkaptam egy pár mondatot Mesterházy Attila beszédéből, aki ma, Október 23.-án is azt mondta, hogy a jobboldal is mennyi történelmi hibát követett el. Értitek, éppen ma mond ilyet egy baloldali párt vezetője...


2012. okt. 23. 12:28
1 2
 1/14 Komplikato ***** válasza:
100%
Nem különben visszatetsző a másik oldalon feltűnő ex-elvtársak jelenléte sem ...
2012. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na igen, ez meg a másik...
2012. okt. 23. 12:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A pártoknak ez nem ünnep- vagy megemlékezési nap, hanem kampány.
2012. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es: igen, szomorú, de ezzel sem tudok vitába szállni :(
2012. okt. 23. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Nagy Imre baloldali volt, sőt kommunista, csakúgy, mint a forradalmi vezetők jelentős része. 1956 nem jobboldali forradalom volt, hanem reformot követelő baloldali megmozdulás, és ebbe rondított bele a háború vége óta revansra szomjazó jobboldal.


A Fidesznek például milyen joga van ma kereszténykedni?

2012. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nekem mindig is fura volt. Azért mert jobb vagy bal oldalon áll valaki, a múltbeli egyértelműen rossz, visszás dolgoktól miért nem lehet elhatárolódni? Azért Mesterházy egy bal oldali párt vezetője, nem kéne semmilyen szinten azonosulni a szovjet megszállással. De jobboldalra is mondhatnék példát, nem húzok egyikhez se.
2012. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel senki se ünnepelje 56-ot. Szinte minden pártnak a tagjainak ilyen vagyo lyan módon de közük volt az előző rendszerhez. A nagy übermagyar jobbikosoktól kezdve Orsós Viktorunkig mindenki hithű komcsi volt régen. Csak átvedlettek mert a divat ezt követelte meg. Ebbe bele kell nyugodni.
2012. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: ebben teljesen igazad van, viszont azzal, hogy a jobboldal belerondított, nem értek egyet. Persze a Kádár-rendszer fasiszta ellenforradalomnak titulálta, de hát mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy ez mennyire igaz...

A kérdésem amúgy arra irányult, hogy miért gondolja az a párt (és féregnyúlványai), akik jogörökösei a megtorlást irányítóknak, hogy nekik ilyenkor fel kell szólalniuk? (Mert azért lássuk be: Ha Nagy Imréék élnének, nem valószínű, hogy az MSZP-vel bármilyen szinten vállalnának közösséget.)

2012. okt. 23. 12:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentem 12:44-nek szólt.
2012. okt. 23. 12:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem amúgy arra irányult, hogy miért gondolja az a párt (és féregnyúlványai), akik jogörökösei a megtorlást irányítóknak, hogy nekik ilyenkor fel kell szólalniuk? (Mert azért lássuk be: Ha Nagy Imréék élnének, nem valószínű, hogy az MSZP-vel bármilyen szinten vállalnának közösséget.)"


A történelemben nincsen olyan, hogy "ha". Az MSZP sem vállal közösséget Kádárral. A Thürmer-féle Munkáspárt egy külön társaság.

2012. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!