Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megemlékezés állami módra, de...

Megemlékezés állami módra, de miként?

Figyelt kérdés

Szép estét!


Arra lennék kíváncsi egyet értetek-e az Éleny ( [link] által felvázolt gondolattal, hogy még állami szinten sem fordítanak kellő figyelmet egy valóban elég kellemes rockoperára. A felvetés szerint az "1956 Aki magyar..." című rockopera remekül idézné meg 1956 októberének és telének szellemét, érzelmeit, viszontagságait, s így könnyebb lenne a fiatal generáció számára is az azonosulás önmaga történelmével. Valóban nem érdeke ez a politikai vezetésnek?


Kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2012. okt. 23. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Államilag támogassuk a rock-ot? Mi vagyunk mi Amerika?
2012. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pro Patria ***** válasza:
Az "56 csepp vér" miért nem jó?
2012. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom én, milyen lenne egy normális állami megemlékezés. Délelőtt felvonnák a zászlót, délután megkoszorúznák a sírokat az éppen aktuális kormány tisztviselői. Ennyi. Semmilyen beszéd, semmilyen vonulás, semmi az égvilágon. Az méltó lenne. Követtem a tévében az eseményeket, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor utaltak 56-ra és a forradalomra. Egy vicc.
2012. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Állami rock támogatás. Elég mókásan hangzik. Bár elfogult felem azt diktálja, hogy inkább legyen támogatva, semmint zsákutca jellegű célok kapják meg a pénzt.


56 csepp vér, szerintem semmi gond nincs vele. :)

Az én nézőpontom, hogy szükséges lenne mindenképp a megemlékezés körítése, viszont át illene gondolni, miként. A teljesen minimalista megemlékezés csak azt tudja eszembe juttatni, felteszem más is van így, hogy egy újabb terület, ami pénzhiány miatt tűnik el szép lassan. Még ha más is lenne a célja, ezt üzenné. Bár tévedhetek...

2012. okt. 31. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!