Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságosnak gondolod, hogy a...

Igazságosnak gondolod, hogy a nyugdíjasoknak nem kell kivenniük a részüket a megszorításokból?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly bajban van az ország gazdaságilag, a nyugdíjakat azonban ennek ellenére is tovább emelgetik.


Nem felháborító ez a magatartás a kormányzat részéről?



2012. okt. 26. 09:00
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező én úgy érzem, te nagyon arra hajazol, hogy döntsük el kinek a megélhetése(élete) fontosabb.

Szállj már le a földre.Nagymamám 14 éves kora óta végig dolgozta az életét,most 83 éves,mégis mind a mai napig dolgoznia kell a templomban,mivel a nyugdíjából+özvegyi nyugdíjból fűteni se tudna télen.


Igen,pont ugyanilyen helyzetben vannak a családok,de míg nekik egy minimális esélyük van egy pici javulásra,addig egy nyugdíjasnak 0.

Mellesleg a családok nagyrésze nem állami pénzből él,hanem dolgozik,és fizetést kap.Vagy nem.

2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal nem értek még egyet, hogy aki sok nyugdíjat kap az már mellette ne mehessen el dolgozni, ne vegye el a fiataloktól a munkát!Persze relatív mi a sok, de én olyan 120 ezer forintól megszüntetném.Érdekes, hogy mamám pont 100-at kap(özvegyivel), de még is panaszkodik.De akkor mit szóljon anyum aki 3 műszak mellett keres ennyit??!


Én vagy 5-6 évig bányában dolgoztam, volt olyan kollégám aki elment nyugdíjba 230 ezer forinttal, nem többel.De 2 hét után vissza jöhetett dolgozni, a keresete az 300 fölött volt, igaz hogy folyamatos műszakba szenvedtünk.De azért ez durva, hogy így 500 felett vitt haza minden hónapban.Úgy kellett elzavarni már a főnökömnek, mert már rég meg volt neki a bányász 30 év, ő meg 40 éve itt volt.Szóval kapzsi egy ember volt...stb.

2012. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
43%

Igen, ebben az országban csak a nyugdíjasoknak vannak gondjaik, persze. Csak nekik kell fűtést, kaját, gyógyszert fizetni.


Igaz, hogy a döntő többségük nem nevel gyereket, a döntő többségük fillérekért vehetett lakást kádár idején (azóta is fizetjük az adósságot), így lakáshitele se nagyon van, igaz, hogy ingyen furikázik, meg tb-t sem kell fizessen, de persze ettől még ő "A SZEGÉNY KISNYUGDÍJAS" akinek a +1(!!!)% infláció miatt hozzá kell emelni a nyugdíját, míg a közalkalmazottak 2008 óta nem kaptak emelést (nekik biztos nincs infláció)


Azt a 40 év munkát nem nagyon emlegetném, mivel töredékük ment korbetöltve nyugdíjba, valamint, amit a szocializmus alatt műveltetek, azt nagyon erős jóindulattal lehet csak munkának nevezni (különben nem lenne ég és föld kelet és nyugat között)


Persze, ha vki felveti, hogy ez így nincs jól, az megosztja a társadalmat, bezzeg a "fizessenek a gazdagok" nem osztja meg, hisz a gazdag nem ember, nem a társadalom tagja, csak egy fejős tehén, akit szipolyozhatnak a prolik.


Ezért lépek innen minél hamarabb, meg még sok aktív, aztán majd mókás lesz nézni, ahogy a sok vérszívó nyuggernek felkopik az álla. :D


Igen, vannak szüleim, őket segíteni mindig is, de hogy nem fogok idegen követelőző nyuggereket az is biztos...

2012. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
61%

Értem én, hogy bajba vannak, na de hát nem csoda.Gáz, villany stb. árának az emelkedése.Persze mikor bevezették a gázt olcsó volt, hogy mindenki bevezesse.Jól megszívattak mindenkit szinte, vagy aki hagyta magát.Mi fával tüzelünk :)


Szóval ki kéne, vennük egy kicsit a részüket, mert nem lehet mindent már a dolgozóra terhelni.Mint mondtam korábban, elég volna ha csak az utazásért fizetnének.


Az baj, hogy őket a legkönnyebb ígéretekkel beetetni a választásokon.Ezért én elvennem egy bizonyos korhatártól a szavazati jogot, sőt azoktól a fiataloktól is akinek nincs meg az érettségi vagy elemi 8.Aki nincs tisztában az ország helyzetével az ne szavazhasson, ezért is jutottunk oda, hogy sz@rban van az ország.

2012. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom minek emelgeti a fidesz a nyugdíjat, mikor a többsége úgy is kommunista és az MSZP-re szavaz, ha azok beigérnek egy kilo lisztet...a minimálbér emelése viszont kib*szottul szükséges lenne! Azés ahhoz hogy vásárlóerő legyen nem csak az infláció mértékével kellene növelni,hanem még a fölé....de még az előbbit is leszavazták. Kívánok a parlamentieknek 70260Ft-os bért! A BKK-s Robikának is, aki havonta több mint egy milliót tesz zsebre 25 éves turcsi orrú fejével!
2012. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%
*Vitézy Dávid...csak az egyik volt palsmra kiköpött hasonlít az meg Robi volt :D
2012. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
18%

13-as hozzászólónak igazat adok.Már elég sokat regéltem :) de ami a lényeg: Él dédi mamám is 92 éves, nagyon örülöj neki, tényleg! DE az amikor azt képzeli, hogy ő, hogy meg dolgozott a pénzéért akkor szoktam vele vitába szállni.

SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM FIZETETT BE SEMMILYEN ADÓT VAGY JÁRULÉKOT!!!Miről beszélünk?? Mindig otthon dolgozott meg a saját földjén, de egy büdös vasat nem fizetett be.Sajnos el vannak tévedve.


Én is azon gondolkozom, hogy majd elmegyek Németbe dolgozni.Már több magyar dolgozik kint mint lengyel vag török,ukrán stb.

2012. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
78%

@Maydy4

A minimálbér emelés csak rövidtávon segít, amúgy csak gyorsítja az inflációt, mert nincs mögötte gazdasági teljesítmény. A megszorításokkal az a baj, hogy azok is a gazdasági fejlődés rovására mennek. Többé kevésbé kitöltik velük a költségvetési hézagokat, de ahhoz kevés, hogy jobb helyzetbe kerüljön az ország. A szomorú pedig az, hogy pont ott nem szorítanak meg, ahol volna mit. Gyakorlatilag a teljes országot át lehetne szervezni, hogy olcsóbban működjön. Hogy új adók kivetése és a régiek emelése helyett a kiadási oldalon faragnának, mert az állami szektor már kínosan nem költséghatékony. Százmilliárdok folynak el a semmire.

2012. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
27%

18-asnak válasz:



De azt várja el az EU, hogy kisebb legyen a hiány, míg más államokban lehet nagyobb.Nem kéne akkor megszorítani, akkor lenne gazdasági növekedés.Ez egy örvénylő körfolyamat, ami egyre jobban visz minket lejjebb.

2012. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
67%

Én azt az elvet vallanám, hogy kizárólag azokat támogassák, akik dolgoznak, vagy dolgoztak releváns időt az életükben.


Szüntessék meg a luxusnyugdíjakat, az ingyenes utazást váltsa fel kedvezményes utazás. Azok, akik soha nem dolgoztak, csak gyereket szültek pedig ne kapjanak semmilyen szociális, TB ellátást, sőt azok gyerekei sem.


Lépésenként le kellene építeni a jóléti államot, és az újraelosztás mértékét minimálisra csökkenteni.

2012. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!