Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságosnak gondolod, hogy a...

Igazságosnak gondolod, hogy a nyugdíjasoknak nem kell kivenniük a részüket a megszorításokból?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly bajban van az ország gazdaságilag, a nyugdíjakat azonban ennek ellenére is tovább emelgetik.


Nem felháborító ez a magatartás a kormányzat részéről?



2012. okt. 26. 09:00
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
47%

"de míg nekik egy minimális esélyük van egy pici javulásra,addig egy nyugdíjasnak 0."


Persze mikor a családos dolgozik meg gyereket nevel, a nyugdíjasnak meg semmi dolga szal tud plusz munkát vállalni, ahogy te is elismerted, h templomban nyomja nagyanyád.

Arról meg nem én tehetek, h 600 m2 a háza és nem tudja befűteni.

2012. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
79%
Honnan ered ez a nagy idősgyűlölet? Én mindig is szerettem az időseket. Megdolgoztak ők már egész életükben, sokan még a háborút is végigcsinálták, törölgették a sz@ros fenekünket, miért nem lehet őket megtűrni a föld színén, amíg élnek? Mert sajnos nekik már nem annyi van hátra, mint nekünk. Mindenkinek kell egy nagymama és egy nagypapa. Minden idősben a már elvesztett vagy sosem ismert nagyszülőt kell tisztelni, mert ő is nagyija vagy papija valakinek. Nem fértek már el tőlük sehogysem? Mi lesz, ha egyszer tőletek nem férnek majd el? Ugye, jogosan lesztek felháborodva?
2012. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

13:41

Kedves Válaszoló, a kérdés nem az idősek "gyűlöletéről" szól. Hanem arról, hogy Magyarország a jelenlegi gazdasági helyzetében még a mostani szinten sem képes finanszírozni a nyugdíjakat. nemhogy folyamatosan emelni. Nincs miből. Akkor sem, ha a kevés sokaknak még kevesebb lesz. Ha tetszik, ha nem, ez van. Ez a realitás.

2012. okt. 26. 14:39
 24/42 A kérdező kommentje:
Másrészt nem is etikus a dolog, hogy a mostani fedezetlen nyugdíjkiadások számláját az utódokkal fizettetik meg. Kamatostul. Akiknek már lehet, hogy egyáltalán nem is lesz nyugdíjuk. Semennyi.
2012. okt. 26. 14:41
 25/42 anonim ***** válasza:
68%

Az első, amit felületes olvasással is látni, sok hozzászólónak (a pártjelszavakat szajkózókat kihagytam) nem nagyon van fogalma a nyugdíjak szerkezetéből.

Először is a nyugdíj alapja a befizetett járulék. Vagyis a nyugdíj mértéke egyrészt az addig befizetett járuléktól függ, másrészt azt nem a mai dolgozók fizetik (ezt csak regnáló politikusaink szeretnék elhitetni a megosztás céljából - úgy tűnik eredménnyel), hanem a nyugdíjas megelőlegezte. Most csak visszakéri.

Aztán a nyugdíj kiszámításának algoritmusa nem lehet akármi, erről komoly nemzetközi szerződések vannak, mi is aláírtuk. Lehetnek kisebb simlisségek, de alapvetően nincs nagy eltérés. Majd most lesz! Ha eltörlik a járulékfizetési plafont. Eddig ugyanis hiába keresett valaki 100 milliót egy évben, (tavaly) csak 6 millió után fizetett járulékot, és ebből állapítják meg a nyugdíját. Hatalmas nyugdíjak majd azután lesznek (4-5 év múlva már), ha nem lesz plafon.

Akinek baja van a nyugdíjak és fizetések eltérő változásával, annak egyrészt igaza van a fizetések alacsony voltában. Igaz, nem tette hozzá, hogy a termelékenysége is nagyjából annyi. Másrészt azonban feltehetően soha nem nézett meg egy úgynevezett fogyasztói kosarat. Ebben az a szép, hogy az egyes termékek árai rendkívül eltérően nőnek, ebből lesz egy átlag. Egy 30-40 éves és egy 70-80 éves életvitele annyira eltér, hogy az előbbi "kosarában" sok alig emelkedő árú termék van, az utóbbiéban viszont lényegében csak nagyon emelkedő, vagyis vagyis az előbbi "átlagfogyasztása" sokkal kisebb mértékben nő, mint az utóbbié. Egyetlen példa: vessük össze a ruházati cikkek 10 évvel ezelőtti és mostani árát. Aztán a gyógyszerekét. Az első aránya nem éri el a másfelet. A másodiké legalább 3. Ennyivel járnak jobban a nyugdíjasok.


De a lényeg mégis az: sok összehasonlítást lehet tenni, nemcsak a nyugdíjasok, hanem főváros-vidék, munkások-közalkalmazottak, menedzserek-alkalmazottak, politikus- bárki más, Politikai támogatott-nem támogatott. Mind más arány. Mind rossz is igazságtalan. Senki sem a megalkotójukat szidja. A megalkotók más szidalmazható célokat sugallnak. Eredményesen, ők pedig élvezik. Szó szerint és átvitt értelemben is.

2012. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak,hogy borzoljam a kedélyeket,röviden elmondok egy most történt esetet.Ez ma történik Magyarországon,amikor ilyen gazdasági helyzet uralkodik.


A 45 éves aktív korú egészséges munkaképes feleség,hatodik éve otthon ül gyesen mivel neki ikrei vannak.Ebben az esetben ugyebár 6 évig jár a gyes.A férj egy leszázalékolt rendőrnyomozó 260.000 Ft-os nyugdijal,otthon veri a .....át.A férj beteg lesz,pár hónapon belül meghal.Az özvegy ott marad a két iker gyerekkel,és napi hat imát mond el,mivel az állam a következő juttatásokat adja a részére.Özvegyi nyugdíj,ikres gyes,egyedül álló családi pótlék,dupla árvasági.Mindezek teljes összege ma 460.000 Ft/hó.Itt hozzátenném,hogy a feleség életében ha három évet töltött munkaviszonyban akkor túlzok.Nos,ezeket kéne megszüntetni,de nagyon gyorsan.

2012. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
52%

Igazad van kérdező. Mielőtt a többiek megköveznének, nekem is nyugdíjas az édesanyám. És a minimálbérnek megfelelő nyugdíjat kap kb 1 éve. És ő nem sír, hanem meg van vele elégedve. Ugyanis előtte ugyanezért a pénzért 3 műszakban nyomta. És ő maga is kiosztja a nyugdíjastársakat, ha arról van szó.

Pont ő mesélte, hogy ment a boltba, és ott egy nénike elkezdett sírni, hogy jaj, neki milyen kevés a nyugdíja, mert ő szegényke rokkantnyugdíjas. Erre anyám megkérdezte tőle, hogy mégis hány éve nyugdíjas? 20 éve. Mennyit kap? 100.000 Ft-ot. Erre anyám elmondta neki, hogy ő pár hónapja nyugdíjas, és előtte 3 műszakban dolgozott, és 69.000 nettót kapott, szóval sürgősen fogja be a száját az, aki 40 évesen elment nyugdíjba, és azóta a minimálbér 1,5 szeresét kapja zsebbe a semmiért. Hát, erre csak hápogott a nő, nem tudott mit mondani. Mert persze egy fiatalt ki lehet osztani, hogy mi bajod az öregekkel, de egy sorstársat?

Valóban az a baj, hogy a nyugdíjasok egyedül laknak többgenerációs házakban, amit egyedülálló ember nem tud fenntartani. Dolgozó ember sem tudná egyedül, de az kit érdekel?

Mi családi házban lakunk, télen havi 50-60 ezer ft a fűtésszámla. 100.000 Ft-os nyugdíjból nem lehet kifizetni, én értem. De miért kell egy egyedülálló nyugdíjasnak ekkora házban lakni? Mert megszokta, ja? Ezért fizessen az állam havi 200.000 Ft-os nyugdíjat? Vagy még az is kevés lenne? Közben meg a fiatalok, akik dolgoznak, lakáshitelt fizetnek, gyereket nevel(nének) keresnek 70.000 Ft-ot?

Nem kifordult gondolkodás ez egy kicsit?

Arról meg, hogy egész életében mennyi adót, járulékot fizettek, arról már előttem többen is írtak. A rendszerváltás előtt nem is volt ilyen.

2012. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
77%
Igen,a másik gond a "nem akarok kis lakásba menni"mert ez én "megszoktam"Az lehet.De egy átlag nyugdíjból képtelenség 90- 100 nm-es lakás rezsijét fizetni,és ezt sok kisöreg nem érti meg.Aztán a nyugdíjból egy fillér sem marad szinte a posta látogatás után,és akkor jön az,hogy mindenki sajnálkozik-mert szegény Gizi néninek nyugdíjig van 5.000 Ft-ja,jaj mi lesz vele.
2012. okt. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
35%

Azért ne felejtsük el azt sem hogy a nyugdíj az nem könyör adomány ! Bizony ám !!!!

Az jár mert már egyszer annak keményen befizették a járulékát.

Aztán nem robot meg gépek autómaták világában hanem kemény kétkezű fizikai munkát végeztek az emberek.

Nem úgy mint most hogy minden gépesítve van.

Amit fizetésekhez mérten megfelelő nagyságban vontak le a munkavállalóktól,amíg dolgozott.

Most meg legtöbb nyugdíjas Kb.50-60 -70 ezer nyugdíjat kap,és abból még lejön a 27 % kemény ÁFA akkor mi is marad nekik ???? Mit kell még elvenni tőlük !!!!

A Biszku féléket kellene meg fi-gatni mert ott a baj a mindenkori kormány kegyeltjeinél.

De leszel te is még egyszer ha minden jól megy ("nem biztos")nyugdíjas,és megtudod.Tudod az az az időszak az ember életében amikor az erőd jó lesz még kakálni is.Persze ha marad erőd akkorra.

2012. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
72%

Amikor gyerek voltál a mai nyugdíjasok dolgoztak meg érte, hogy legyenek kórházak, ha beteg vagy, iskolák, tanárok, hidak és vasutak, működjön az ország.

Egyetértek, tiszteld a szüleidet és támogasd őket, de ugye nem gondolod komolyan, hogy ketten képesek lettek volna neked iskolát, kórházat, szinházat - és mindent amire csak szükséged volt - felépíteni és működtetni. Ehhez kellett a többi ember munkája is és igénybe is vetted, ha jártál iskolába, voltál beteg, utaztál.

Most, hogy rád kerülne a sor azzal fenyegetőzől, hogy elhúzol oda, ahol szintén mások jobb körülményeket teremtettek.

A hozzászólásokban olvastam olyat is, hogy a szocializmusban nem kellett rendesen dolgozni. Ez nagy butaság, persze akkor is voltak (ma is vannak) akik közel voltak a tűzhöz és munka nélkül pénzhez jutottak, de az emberek zöme igenis tisztességgel dolgozott. Akkor is voltak főnökök, norma, béremelés, jutalom amiért hajtani kellett.

Ha valaki belerúg a sz@ros gödörbe ne annak a fejét akard belenyomni a szmötyibe aki melletted kapálózik, hanem nézz kicsit feljebb ki lökött bele.

Ugye nem havi 1.500 forinttal emelkedtek az árak ?

Ugye nem tudod, hogy nem tudom kiváltani a gyógycipőmet, mert 16.000.- forint lenne, a gyógyharisnyámat, mert az 18.000.- forint lenne, a fogászat 50.000.- forint lenne, de nem tudom befizetni. A gyógyszereink havi 25.000.- forintba kerülnek, megtehetem, hogy nem váltom ki, de utána mentő, kórház és újra kiírják, újra nem váltom ki.

Igaz, hallottam egy jó viccet, aminek az a poénja hogy " a nyugdíjasoknak január 1 -jétől kötelező lesz átmenni a piroson" és az éppen aktuális viccek többet árulnak el a társadalomról, mint egy hosszú tanulmány.

Sajnálom, ha valakit első indulatomban megbántottam, de egyszerűen nem értem a nyugdíjasok elleni hangulatot.

2012. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!