Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Januártól mennyire emelik a...

Januártól mennyire emelik a közmunkások fizetését?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 13:25
1 2
 11/15 Sándor G ***** válasza:

9/10,nek, valamint a kérdés feltevőjének üzenem, hogy bár

a közmunkások szakszervezete min 13ez,ft.os emelést kér,+várna el a kormánytól,hivatalos helyről tudom, egyetlen ft.al sem fogják emelni a közhasznú bért 2012-ben.

Erre már nincs pénz, és lehetőség a FideSS+Kdnp kabinet szerint a költségvetésben, és tervbe sincs véve, esetleges jövőbeni emelés.

Ábrándozni lehet, meg hitegetni egymást, miszerint januártól emelik,a min.bért, és bizony a közmunkások bérét is emelni kell, emelni, fogják, na ebből semmi nem lesz, csak egy mszp-s Tukacs I.által sugallt javaslat, nekünk meg egy vágyálom.

Olyan infót is hallottam,amely szerint a netto bér csökkenni fog, mivel jövőre a mindenható kormányunk, a tb.járulékokat szintén emelni fogja, és az minket ugyanúgy érint majd,

Nem fogjuk megkapni a havi netto 47ezret sem.

Nekünk csak a novemberi +Decemberi újabb áremelések a biztosak, pl hús, szalámik mirelit termékek kenyér, fontos mindennapi alapvető élelmiszerek.

2012. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Sándor G ***** válasza:

10/11, a tényleges min bér, jó esetben a szakszervezetek

kérése, és a kormány egyezsége ajánlása esetén csak 65ez.ft

lesz nettóban.

A közmunkabérnek, aki még nem tudná semmi köze sincsen a min.bérhez, a segélynek f.h.t. szintén nincsen köze, de még a legkisebb nyugdíj összegéhez sem.

Szégyelljék magukat a ro..adékok,odafent, válságra hivatkoznak,gazdasági recesszióra, ez az összeg még az éves inflációt sem fedezi.

kapis?

2012. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Jééé, akkor pont elérné a minimálbért, azaz annyi lenne, amennyiről a Matolcsy LECSÖKKENTETTE! :D


Érdekes mert más részről azt hallani, hogy megszüntetik a munkakeresési járadékot IS és helyette közmunka lesz, miközben jelenleg is csak a közmunkások negyedének van melója és nekik sem folyamatosan."


Igen, mind a szakszervezet, mind pedig a dolgozók ezt szeretnél elérni, hogy a törvényben előírt minimálbért, melyet idén elvettek tőlük, újra megkapják. Mi a folyamatosság szempontjából szerencsés helyzetben vagyunk, egész évben van munkánk én pl az éves szabadságom felét is csak decemberben fogom kivenni.

2012. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Ez szerintem általános jelenség, hogy a közmunkás alja népek az utcákon hordákban járnak kocsmától kocsmáig kukás mellényben és nem végzik el a rájuk kiszabot amúgy sem túl komoly feladatokat."


Ez komoly egy hozzászólás volt. :D

Milyen az a kukás mellény? Mert ha a láthatósági mellényre gondolsz, amit a rendőrök hordanak, az az úton folyó munkáknál kötelező, valamint a kerékpárosoknak szürkület után lakott területen kívül. Ezt nem értem miért a közmunkásokkal azonosítod, hiszen nem mindenki az utak mentén dolgozik. Én pl jelenleg a gáton, vízügynél és mivel itt számottevő autósforgalom nincsen ilyen mellényt sem hordunk. Sőt azelőtt például egy bölcsődében dolgoztam, ott sem hordtunk ilyet.


Azt pedig honnan veszed, hogy kocsmától kocsmáig járnak?

Mondjuk én jóhiszeműen feltételezem, hogy egy kocsmában vagy pultos, de akkor ugyebár fix helyen vagy és maximum annyit írhatsz le teljes biztonsággal, hogy a kocsmába ahol dolgozol bejárnak. Vagy nálatok a másik kocsma az közvetlenül szomszédos a tiétekkel? Vagy netán alkoholista vagy és kocsmáról kocsmára járva mindenhol találkozol velük? Esetleg még azt el tudom képzelni, hogy munkanélküli vagy és rettentően ráérsz, ezért unalmadban egésznap a közmunkásokat követed, de valljuk be ez sem túl életszerű. Én már meguntam volna.

2012. okt. 30. 16:28
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam, szóval emelést terveznek, de hogy mennyit azt még nem tudni:


[link]

2012. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!