Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Beléptél már a Közmunkások...

Beléptél már a Közmunkások Szakszervezetébe?

Figyelt kérdés
Mi jövő héten intézzük a papírokat.

2012. okt. 28. 10:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok közmunkás és nem is életcélom, hogy az legyek.
2012. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Komplikato ***** válasza:
95%

A kérdés is naiv, meg a válaszok sem értelmesek. :)

Ez nem egy választás kérdése ki lesz közmunkás, és nem jókedv vagy elhatározás amin múlik.


Ellenben a szakszervezeteknek hála a csodásan demokratikus törvényeinknek 2012 január 1 óta kb. SEMMILYEN lehetőségük sincs az érdekvédelemre, beleértve a sztrájkjogok zéróvá válását.

2012. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Manapság könnyen lehet az büszke, öntelt "normál" munkakörben dolgozóból is közmunkás, úgyhogy nem kellene ennyire lenézni a dolgot.

Jó, hogy végre van szakszervezetük(már, ha ez igaz és nem kamu)...

2012. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Hasznos kezdeményezés, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok közmunkás.

Egy valamivel nem értek egyet:A cikkben úgy fogalmaznak, úri körökben lenézik a közmunkásokat.De sajnos ez nem egészen így van, nem csak urak nézik le őket.Hanem sok teljesen egyszerű átlagember is, mert neki (még)van munkája, vagy mert neki (már)van nyugdíja!

2012. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

A lehurrogás után, ha valakit mégis érdekelne több információt is olvashattok róla itt:


[link]

2012. okt. 28. 11:51
 6/37 anonim ***** válasza:
52%

"Marhára nem érdekel minket a közmunkások szakszervezete, és az ezzel kapcsolatos kérdéseid is kezdenek kicsit unalmas lenni."


Ha téged nem érdekel, nem kötelező ide írkálnod. Másokat igenis érdekel ez a kezdeményezés.


A válaszom pedig: Igen, én már beléptem!

2012. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
64%

"Egy valamivel nem értek egyet:A cikkben úgy fogalmaznak, úri körökben lenézik a közmunkásokat.De sajnos ez nem egészen így van, nem csak urak nézik le őket.Hanem sok teljesen egyszerű átlagember is, mert neki (még)van munkája, vagy mert neki (már)van nyugdíja!"


Ez egyedül az ő szégyenük. A közmunkásokra inkább felnézni kellene.

2012. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%
A közmunkások télen, nyáron, hóban, sárban, esőben és napsütésben kint vannak a köztereken, fenntartják az ország vérkeringését és életeket mentenek. Igazán megérdemlik a megbecsülést, és hogy végre nekik is alakulhatott érdekképviseleti szervezetük azt csak üdvözölni tudom.
2012. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok közmunkás és nem is életcélom, hogy az legyek."


Attól, hogy nem életcélod, még lehetsz. :)

2012. okt. 28. 12:12
 10/37 A kérdező kommentje:

"Ellenben a szakszervezeteknek hála a csodásan demokratikus törvényeinknek 2012 január 1 óta kb. SEMMILYEN lehetőségük sincs az érdekvédelemre, beleértve a sztrájkjogok zéróvá válását."


Pedig a Közmunkások Szakszervezete 2013 januárjától munkabeszüntetést tervez, amennyiben a kormány nem fogadja el a javaslataikat.


Forrás:

[link]

[link]

[link]


Éljen a szakszervezet!

2012. okt. 28. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!