Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs halálbüntetés?

Miért nincs halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem mint a középkorban hogy mindenért, csak durva bűncselekményekért, emberölésért, kínzásért ilyesmi. Nem értem miért kellett eltörölni. Ha valaki bizonyítottan gyilkos miért kéne őket elszállásolni és jó magaviseletért kiengedni őket hogy tovább folytathassák az ámokfutásukat...

"nem lesz jobb attól hogy megölik, így tovább kell élni a lelkiismeretével" - Milyen lelkiismeretével? ... :(


2012. nov. 1. 23:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"Hát igen, erre sok esély van. A statisztikák is ezt mutatják. :)"


Annak sincs több esélye, hogy beléd köt egy cigány, csak a "nemzeti média" felfújja az egész témát.

2012. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

"Annak sincs több esélye, hogy beléd köt egy cigány, csak a "nemzeti média" felfújja az egész témát."


A "nemzeti média" éppen az ellenkezőjét teszi, takargat. Sok ismerősömet és a gyerekét rabolta ki fényes nappal cigány, a társasházunkba kétszer törtek be, mind a kétszer cigányok voltak. Azért szép teljesítmény egy tized annyian levő kisebbségtől. Nem kell TV-t néznem, anélkül is látok, hallok. Itt van nekem a saját kis Való Világom.

2012. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Erre sokkal egyszerűbb a válasz: a rendszerváltás után lett egy alkotmánybíróságunk, akik megállapították, hogy az alkotmányba ütközik. (Ha valakit érdekelnek ennek részletei, szívesen kifejtem.)

Mivel az a része az alkotmánynak, amiből ezt levezették, 100%-osan ugyanígy megvan az új alaptörvényben, ezért ma sem lehet.


Ha népszavazás lenne róla, lenne.

2012. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Ha népszavazás lenne róla, lenne."


Összegyűlt annyi aláírás, ami kötelezi a népszavazás kiírását, és mégsem lett belőle semmi. Megmondták, hogy nem és kész (EU csatlakozás egyik alapfeltétele volt, hogy nem lehet halálbüntetés).

2012. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Persze, mert népszavazás nem irányulhat alkotmánymódosításra, és ez az lett volna. Szóval teljesen törvényes volt, hogy nincs népszavazás róla, más kérdés, hogy helyes-e.
2012. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Vegyük alapul a Norvég ámokfutót aki megölt nem tudom hány embert mert úgy tartotta kedve. Mitől lesz jobb az elhalálozottak rokonainak ha lecsukják a fazont? Mosolyog a bajsza alatt és egy jól pénzelt ügyvéd simán kiviszi 10 éven belül. Valóban tök igazságos. Meg még a börtönben ülőket is mi tartsuk el az adóból, persze!
2012. nov. 2. 19:27
 17/35 anonim ***** válasza:

Breivikről nekem is az jutott eszembe egyből, hogy ki kell végezni. Az USA-ban egyébként simán megtették volna. Az ilyen meg is érdemli. És lehet nekem jönni elméleti dolgokkal, amikor konkrét eseteknél meg a közvélemény követeli a kivégzést.

Igenis ki kell mondani, hogy van, aki nem érdemli meg, hogy éljen, de ez kizárólag gyilkosokra kell hogy vonatkozzon, vagy akik már tényleg nagyon nagy kegyetlenséget követtek el, és nem szabad politikai színezetet adni neki, ahogy az az átkosban volt (gondolok most 56 kivégzéseire).

2012. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
A kérdést persze úgy is fel lehet tenni, mitől lesz jobb az áldozat rokonainak, ha megölik a fazont...
2012. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"A kérdést persze úgy is fel lehet tenni, mitől lesz jobb az áldozat rokonainak, ha megölik a fazont..."


Ezzel az erővel ne is csukják le. Attól sem lesz jobb az áldozat rokonainak.

2012. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Igenis ki kell mondani, hogy van, aki nem érdemli meg, hogy éljen, de ez kizárólag gyilkosokra kell hogy vonatkozzon, vagy akik már tényleg nagyon nagy kegyetlenséget követtek el, és nem szabad politikai színezetet adni neki, ahogy az az átkosban volt"


a rövidebb része: mondj bármit, aminek a kedves nép, ha akar nem ad politikai színezetet!.. csupán egy kocsmai szkandernél, ha elhangzik, hogy "győzzön a jobbik", már felmerül.. mert a nép nem tud, de szeret politizálni...


a kérdésre (és az idézet első felére):

ki az, aki ítélkezhet más élete felett? Te? a bíróság? a habzó szájú nép?

erre azt mondanád, hogy "de ő is ítélkezett más élete felett".. rendben, akkor ítélkezz Te is az élete felett... és akkor nem fogsz különbözni tőle..:(


én sem hiszem, hogy kellően kemény büntetést fog kapni bármelyik is, de a halálbüntetést nem tartom opciónak.. hagyjátok inkább az erre hivatottaknak!

nem vagyok vallásos, de tanuljatok valamennyi megbocsájtást, pláne ha nem rátok tartozik..



egyébként meg

ilyen a segged, mikor bemész a börtönbe: o

és ilyen mikor kijössz a börtönből: O

2012. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!