Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyik leghosszabb magyar...

Komplikato kérdése:

Az egyik leghosszabb magyar tiltakozást felszámolták. Ez előre látható volt. De miért hallgatott szinte egy éve róla a média?

Figyelt kérdés

[link]


Előre látható volt, hogy mondvacsinált okokkal felszámolják, ahhoz képest elég okáig húzták, meg is lepett.

A kérdés az, hogy a nem lakájmédia is miért hallgatott a demonstrációról, nagyjából a kezdés utáni 1-2 hétben volt csak hír.

A legtöbb demonstráció a három napot sem húzza ki nálunk, erre egy ilyenről említést sem tesznek?

Ugyan ezt csinálták a Brüsszelben az egyházi törvény ellen hónapokig demonstráló pappal is.

Ennyire nem érdekel senkit, ennyire nem tartják fontosnak a médiák vagy csak ennyire nem függetlenek még a kereskedelmi tévék sem?



2012. nov. 2. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

"Péntek délelőtt demonstráció kezdődött, amelyen több politikus is megjelent."


Szerintem ez alapján nem tartott hetekig, de én csak az általad linkelt cikkből hallottam róla. Hogy is volt ez?


Szerintem nem függetlenség kérdése amúgy, hanem a sajtó sem lehet ott mindenhol, szelektálniuk kell, és egy jó hírértékű tüntetéshez sok és hangos ember kell.

2012. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Komplikált barátom, a figyelmede ajánlanám ezt a csekély idézetet az általad linkelt cikkbők:


" A biztonsági őrök péntek hajnalban 30-40 méterrel pakolták odébb a tüntetők sátrát."


Odébb rakták őket, és nem elküldték, qrva nagy különbség!

2012. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, szerintem a demonstráció 2011 december eleje óta tart, akkor kezdődött éhségsztrájkkal. Utána kezdték el az "ott lakos" csereberés demonstrációt, szóval a péntek még lehet igaz, csak jó régi péntek volt az.


2-es nem az volt a kérdés, hogy ellehetetlenítették vagy sem a demonstrációt, hanem az eddig miért kussoltak róla? De észrevételed teljesen jogos.

2012. nov. 2. 12:13
 4/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem függetlenség kérdése amúgy, hanem a sajtó sem lehet ott mindenhol, szelektálniuk kell, ..."


Ezzel az a baj, hogy magyar csatornákon a híradókban minden van csak hírek nincsenek újabban. A kereskedelmi tévékben csak cukiállatos, meg brutál belezős és baleset hírek vannak. A rengeteg bűnesetről csönd van, belpolitikában ha nem éppen lejáratásról vagy önfényezésről van szó, akkor szinte semmi, külpolitikáról meg mély kuss van.

Ha igény csak a "vér és belekre" van, akkor meg én kérek elnézést.


A másik oldalon most így név nélkül meg a kamuhírek gyártása történik, ami azért furcsa, mert sokszor még csak nem is politikai indítékból hanem csak. A valóságra senki sem kíváncsi?

2012. nov. 2. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A valóság médiahírként tálalása kimondva vagy anélkül, egyben állásfoglalás is. Mert nagyon nem mindegy, mit hogyan fogalmazunk. Továbbá számítani lehet a megosztott és irányított társadalom ellenreakciójára, bármelyik oldalról.


(hónapok óta nézem egy villamos megálló falán zajló "eszmecserét". Először kiírták, hogy "rohadt Fidesz". Ebből később az első szót lefújták. Hamarosan új szó került oda, majd sok átalakítás zajlott le, most éppen "hadt MSZP" látszik, és megállapítható, hogy menet közben fogyott el a spré.)


Tehát átírjuk a médiahírt is a megrendelő szájíze szerint, mert legalább ő megvéd. Bármi megtehető. Miért is? Mert senki nem figyel rá. Még nem láttam tüntetést sajtó, vagy TV, rádió székház előtt, hogy "valódi, hamisítatlan híreket akarunk". Mára már a média maga is elhiszi, hogy jól van így. A tömeg meg pláne. Csak itt morog.

2012. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Még nem láttam tüntetést sajtó, vagy TV, rádió székház előtt, hogy "valódi, hamisítatlan híreket akarunk"."


Volt ilyen, de az nem igazi demonstráció ha néhányszor negyedórát ott ácsorognak pár tucatnyian akik ráértek az épület előtt A kérdésben lévő demonstrációval meg pont az a baj, hogy se nem tömeg demonstráció, se nem elég aktív és hangos ...

2012. nov. 2. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert kit érdekel pár ember akinek sok a szabad ideje és oda megy lézengeni? Nem hírértékű!
2012. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!