Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az MSZP és az LMP...

Szerintetek az MSZP és az LMP be fog állni Bajnai mögé?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem áll be, akkor vesztettek!
2012. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az MSZP igen az LMP nem.
2012. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mszpnek megint lesz egy szdsz-e ... szal lesznek közös jelöltek, választáskor kicsit távolság tartóak lesznek ... de ha bekerül mind a kettő a parlamentbe, akkor koalíció lesz és Bajnai lesz a miniszterelnök, ez a céljuk .... Mszp 22 év alatt sosem merte egyedül irányítani az országot....

Bajnai emberei fogják a pénzügyi és/vagy gazdasági minisztériumot ...

2012. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Láttam az Indexen a komlói felvételt a csarnokban ott volt szinte minden pécsi MSZP-s önkormányzati képviselő.

Igazán én úgy látom, azt próbálják kitalálni, hogyan álljon fel ugyanaz, ami 2010-ben volt úgy mintha más lenne.

2012. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Be fognak, ha van egy kis eszük. De nem feltétlen Bajnai mögé, sőt én abban is kételkedem, hogy ő lenne a miniszterelnök-jelölt. Neki sajnos túl nagy támadási felülete van azzal, hogy 2010 előtt jelentős szerepe volt a kormányzásban. És én hallottam is már belterjes fideszes ismerőstől, hogy különféle rágalmakkal (lásd az ezerszer megcáfolt libázás) a földbe akarják döngölni, és tartok tőle, hogy sikerülne is nekik. Szerintem elő fognak húzni egy tekintélyes, de eddig a háttérben lévő gazdasági szakembert inkább. Talán legjobb lenne olyasvalakit, aki egykor Orbán táborában volt.
2012. nov. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fidesz akárkit elő húzhat! mindenki tudja hogy mindent Orbán irányít a háttérből. Amíg Orbán a fidesz vezetője nemlesz józan párt a fidesz, mert Orbán a nyakatekert gondolkodásával uralkodik rajtuk, ők meg mennek utánna mert elhiszik amit mond nekik. Azt remélem már nemkell elmagyarázni senkinek hogy egy kormány legmeghatározóbb személyisége a Miniszterelnök. Vannak egy kormányon belül külömböző irányzatok vélemények de a végén a Miniszterelnök mondja ki a verdiktet. Nos ezért kell hogy a Miniszterelnök egy józan gondolkodású jólképzett a problémákra rálátással rendelkező a problémák megoldásához átlátható konkrét követhető tervekkel rendelkezzen, ezeket a terveket következetesen hajtsa végre, de ne ragaszkodjon az esetleges hibás részekhez, tudjon önkritikát gyakorolni és időben váltani ha kell. A fentiek tudatában a kérdésre a válaszom, az nemlehet kétséges hogy Orbánnak mennie kell, mivel ő teszi tönkre a gazdaságot a pénzügyi rendszert és egyre növeli a feszültséget a gazdagok és szegények között ami nem az összefogás és megbékélés felé viszi az Országot tehát egyértelműen ki kell mondani hogy Orbán pénzügyileg gazdaságilag szociálisan és politikailag is a csőd felé viszi Magyarországot. a következő az hogy ki jöjjön helyette? nehéz is meg könnyű is ez a kérdés, mert olyan emberre van szükség aki rendelkezik azokkal az előnyös tulajdonságokkal amik alkalmassá teszik egy válságban lévő ország rendbetételére.Ezeknek a kritériumoknak jelenleg Bajnai Gordon felel meg a legjobban, de ez a megfelelés semmit sem ér ha nincs mögötte a szükséges egyetértő támogatás. Ezért összekel fogni az embereknek és minden olyan pártnak szervezetnek akinek fontos Magyarország és a Magyar nép sorsa és beállni Bajnai mögé. És még így is nagyon nehéz lesz a kilábalás mert Orbánék leromboltak szinte mindent kisemmizték az Országot elherdálták a tartalékokat tovább rontva szeretett hazánk felemelkedési esélyeit.
2012. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóigaz h a nemzetközi hangulat miatt a legtöbb országban csökkent a Gdp, de ez maximum 2-3% volt. A legtöbb helyen imf pénzzel vagy anélkül képesek voltak 2010ben elérni a 2008as gdp-t... Bajnai kormányzása alatt 7% csökkent a Gdp és erre a 7% jön rá az első féléves 1% növekedés ... összességében ezt csak -6% csökkenés...

Tudom, h. sokan azt gondolják ez a szám mszp alatt +6% jelentett volna, de akkori előre jelzések még csak 1% jósoltak.. Fidesz alatt se ment fel ez a 1,5% nál többre, pedig Bajnai idejében még kb 2500 milliárd imf pénz lett elköltve. A másik amit nem értettem, h. imf pénzzel a zsebünkben, miszükség volt az alapkamat magasan tartásán, ha csökkentették volna, akkor az adófizetők terhei is csökkenhettek volna.. Még az mszp is úgy érvelt h. ha van imf hitel nem kell a piacoktól venni hitelt!

2012. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!