Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a tervről?

Mit gondoltok erről a tervről?

Figyelt kérdés

Gazdasági programok.

- 300 Ft-os vizitdíj, dobozdíj, mérsékeltebb tandíj.

-Három kulcsos adó rendszer

-visszahívható politikusok, kétévente.

-helyi pénzügyi dolgok egy részét népszavazással lehetne eldönteni.

-Magán nyugdíj pénztár engedélyezése, s állami nyugdíj pénztár megszüntetése.

Egy minimális nyugdíjas adó bevezetése, a 70 év felettieknek 100% utazási kedvezményét lecsökkenteni 80%-ra.


Eu támogatásokból:

Űj munkahelyeket, új panel-rehabilitációs programokat indítani.

Öngazdálkodás be indítása Auqafóniával.

Termőföldek egy részén energia növényeket termelni, másik részén bio-gazdálkodás , harmadik részén sima növények.


Oktatás politikában:

- Melegség és megismerés program kötelezővé tétele oktatásban: [link]

-iskola pszichológusok minden iskolába.

-Kéttan nyelvű (angol-magyar) óvodákká való átalakítás az önkormányzati-állami óvodákat.

-Halasztás helyett kötelező előkészítő osztály.

-Pénzügyi dolgok tanítása általános iskolába, lexikális tudás helyett, gyakorlati és kreativitást kéne erősíteni iskolában.

-Egészséges iskolai étkeztetés.


Energia politikában:

-támogatni kéne villany vagy hidrogén autókat.

-bio-etanol autókat



Egyéb tervek:

közösségi közlekedés támogatása P+R rendszert.


Bejegyzett élettársi kapcsolatban élő különnemű és azonos nemű párok számára közös örökbefogadás jogának megadása.

-Béranyaság vagy dajka anyaság bevezetése.

-Marihuaná orvosi céllal való használatának engedélyezése.


Röviden ennyi.


2012. nov. 4. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Energia politikában:

-támogatni kéne villany vagy hidrogén autókat.

-bio-etanol autókat"


Ezt az egyet nem támogatom.


Egyébként nagyon szép tervek de a magyar nép nagy része nem érett meg ezekre.

Ezek valódi európai szintű elképzelések.Magyarország meg hol van Európától?Jó messze az már biztos.


Évtizedek kellene hogy akár hasonló tervek is megvalósuljanak.És hogy Magyarország is Európa legyen.

2012. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1)300 Ft-os vizitdíj, dobozdíj, mérsékeltebb tandíj


- vizitdíjat támogatom

- mi az a dobozdíj? életben nem hallottam róla

- tandíj nem hülyeség, de erősen kellene támogatni, hogy aki jó tanuló és szegényebb családból származik, az helyet kapjon államilag támogatott képzésben


2)Három kulcsos adó rendszer

Támogatandó


3)helyi pénzügyi dolgok egy részét népszavazással lehetne eldönteni.

Szerintem ez hülyeség. Inkább azt kellene erősíteni, hogy a helyi közösségek képesek legyenek a helyi ügyeket illetően "kormányozni" és ne központosítás legyen


4)Magán nyugdíj pénztár engedélyezése, s állami nyugdíj pénztár megszüntetése.

Szerintem az államit nem szabad megszüntetni, mert mi lesz azokkal, akiknek nincsenek manyup megtakarításai? Inkább növelni kellene a nyugdíjkorhatárt, természetesen úgy, hogy a most 50-eseknél legyen mondjuk 67, a 40-eseknél 68 és a 30-asoknál 69 a korhatár. Így fokozatosan érint mindenkit.


5)Egy minimális nyugdíjas adó bevezetése, a 70 év felettieknek 100% utazási kedvezményét lecsökkenteni 80%-ra.

Ez baromság! Inkább egy-két kedvezményt kellene megvonni, mintsem adóztatni őket.


6)Űj munkahelyeket, új panel-rehabilitációs programokat indítani.

Támogatandó.


7)Öngazdálkodás be indítása Auqafóniával.

Ez mire jó? Szerintem ott már gond van, ha központilag meghatározzák, hogy ki és milyen vállalkozásokat indíthat.


8)Termőföldek egy részén energia növényeket termelni, másik részén bio-gazdálkodás , harmadik részén sima növények.

Ez szintén baromság! Tudod-e, hogy az EU-ban éppen ezeknek a szaroknak a bevezetése ill. dotálása emelte meg világszinten az élelmiszerárakat?! Ehelyett japán mintára, három szintű "tsz" szervezetet alakítanák ki a kis- és nagygazdák részére egyaránt. Így a "kisgazdák" együtt képesek a világpiacra is termelni és az összefogás révén modernizálhatnának, öntözőrendszert építhetnének ki (ez rohadt nagy gondja a magyar agráriumnak), stb.


9)Melegség és megismerés program kötelezővé tétele oktatásban: [link]

Szintén baromság. Úgy gondolom, hogy amit erőltetnek az úgy sem lesz tartós, továbbá véleményem szerint a jólét magával hozná a toleranciát is. Én nem hiszek abban miszerint a nyugat hipertoleráns, mi, magyarok pedig intoleránsok lennénk. Náluk szerintem olyan jólét van, hogy egyszerűen le se szarják a másikat.


10)iskola pszichológusok minden iskolába.

Támogatandó.


11)Kéttan nyelvű (angol-magyar) óvodákká való átalakítás az önkormányzati-állami óvodákat.

Pénz kérdése.


12)Pénzügyi dolgok tanítása általános iskolába, lexikális tudás helyett, gyakorlati és kreativitást kéne erősíteni iskolában.

Asszem' már most is van ilyen a tantervben.


13)Egészséges iskolai étkeztetés.

Rohadt drága, nem egy helyen cikkeztek róla.


14)támogatni kéne villany vagy hidrogén autókat.

Ha valóban alternatívát jelentenének, akkor igen, de nem. Ehelyett a közösségi közlekedést kellene támogatni.


15)bio-etanol autókat

Fent kifejtettem. Drágítja az élelmiszereket.


16)Bejegyzett élettársi kapcsolatban élő különnemű és azonos nemű párok számára közös örökbefogadás jogának megadása.

Hát nem tudom, sokaknál kiveri a biztosítékot. Egyelőre nem kellene erőltetni. Amúgy én úgy vagyok vele, hogy ki lehetne próbálni, de csak úgy, hogy ellentétes nemű gyermeket fogadhatnának örökbe. Meg aztán tanulmányozni is kellene a jelenséget, hatásait, mert nem mindegy.


17)Marihuaná orvosi céllal való használatának engedélyezése.

Legalizálni is lehetne. Így is füveznek, meg úgy is. Legalizálása esetén az állam pénzhez is jutna és erősebben lehetne szabályozni, mert nem lenne az alvilág része.


Szerintem egy fontosat kihagytál:


" Az összes magyar cég egyharmada tartósan veszteséges, és lényegében nem fizet adót. A ténylegesen vállalkozásszerűen működő cégek közt 2008-ban, amikor a válság hatása még csak a hitelkínálat szükülésében volt tetten érhető, 193 ezer nyereséges cégre 123 ezer veszteséges jutott. Noha a magyar export a nemzeti jövedelem 70 százalékára rúg, ennek előállításában csak 22 ezer vállalat vesz részt. A vállalatszerűen működő cégek akár felére igaz lehet, hogy ha tulajdonosai értékesítenék, a bankban vagy értékpapírokban nagyobb hozamot érhetnének el - nem túl eredményes tulajdonosi közreműködésük nélkül. Az ilyen cégek nem tudnak új technológiákat meghonosítani és új embereket felvenni, szervezeti és termékinnovációkat folytatni, a piacaikat pedig előbb-utóbb egy másik magyar - vagy osztrák, szlovák - cég fogja elnyerni. Bár az ilyen tulajdonosok is gyakran mondják, hogy ők az üzemüknek, a munkásaiknak élnek, valójában azok munkahelyeit folyamatosan veszélyeztetik, és lényegében a konkvisztádorok aranyához hasonlóan élik fel az egyszeri szerencsével szerzett vállalati vagyont."


[link]

2012. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Komplikato ***** válasza:

"14)támogatni kéne villany vagy hidrogén autókat."


Meh. Esetleg azzal is beérnénk jelenleg, ha nem BÜNTETNÉK őket a viccesen kiagyalt gépjármű adókkal, meg ha nem BÜNTETNÉK mondjuk a használt olajak újrahasznosítását, mert máshol még támogatják is. Hihetetlen mikkel szívatják az elektromos kocsik vagy a hibridek tulajdonosait CSAK nálunk.

Bioetanolt meg hagyjuk, ha lemondanánk összes élelmiszerről és csak bioethanolt gyártana mindenki, akkor sem fedezné a szükségletek 6-10%-át sem.

Akkor már inkább üzemanyagcella és metanol.

Bár megjegyzem működik földgázzal és olajjal is!

2012. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A három kulcsos adót pl LMP-től szedtem :)
2012. nov. 4. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez egy liberális utópia. De neked pont jó lesz. Egely Gyuri lehetne a miniszterelnök-jelölted.
2012. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy kulcsos adó meg konzervatív ideológia ? Jól vagy?
2012. nov. 4. 17:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi van? Attól, hogy a Fityesz egy rakat kaka, attól még a te ötleteid is iszonyú hitványak, sok közük nincs a valósághoz.
2012. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Németországba támogatják villanyautókat.
2012. nov. 4. 17:47
 9/13 anonim ***** válasza:

"Németországba támogatják villanyautókat."

És akkor mi van? Ott sem éri meg! Eleve még nem megoldott a hatékony energiatárolás, akkumulátorok nagyok és kicsi az energiasűrűségük, a töltésük baromi hosszas. Továbbá, ez nem környezetkímélő, hiszen az akkumulátor töltésére felhasznált energiát is szennyező erőművekben állítják elő, gyak. annyi történik, hogy a szennyezést egyik helyről a másikra helyezik. Nagy szar az egész, minek támogatni? Az energiatakarékos épületeket, szigetelést, stb. kellene támogatni; annak van értelme.

2012. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fulladjunk meg szmogba? Gratulálok! Aran lobbit támogatod?
2012. nov. 4. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!