Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálta ezt Orbán...

Miért csinálta ezt Orbán Viktor a halálbüntetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor fél évvel ezelőtt azt mondta egy strasbourgi sajtótájékoztatón, hogy Magyarországon lesz halálbüntetés, mert a magyarok ezt akarják, mai hír, hogy Orbán szerint azért nem lehet bevezetni, mert az európai jog nem engedi. Fél évvel ezelőtt (lehet, hogy 1 éve volt, mindegy), még nem volt ellentétes az európai joggal? Miért csinálta ezt Orbán? Látszólag óvodás a hiba. Mi van az ügy mögött?


Bocsássatok meg, ha nem egy átfogó kérdés ez, csupán egy konkrét, részletkérdés, de mivel túl bonyolult az EU és Magyarország kapcsolata, viszonya, ezért egyszerű konkrét esetekből szeretek kiindulni.



2012. nov. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy nem mondott ilyet Orbán Strasbourgban sem, és máshol sem. Én folyamatosan követem a híreket. Nem mondom, hogy soha semmi nem kerüli el a figyelmemet, de ha Orbán ilyet mondott volna, abból akkora világbotrány lett volna, hogy arról biztos tudnék. Úgy hogy légy szíves megadni az értesülésed forrását!
2012. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, összekevertem a tényleges életfogytiglannal.
2012. nov. 5. 16:52
 3/6 titak ***** válasza:
100%

Ilyet még ő se merne kimondani a nagy-világ előtt.


De ugye ismerjük a mondását: "Hagyják figyelmen kívül, amit mondok"


Lehet, hogy ezt most fordítva gondolta - a halálbüntetés nem lesz bevezetve, egyszerűen csak hagyjuk az embereket éhen halni.

2012. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pro Patria ***** válasza:
60%
Ha azzal keverted össze, akkor viszont a kérdés tárgytalan, mert a tényleges életfogytiglant pedig be is vezették.
2012. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dick Esmen ***** válasza:
Nem csinálta.
2012. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig lenne rá támogatás a nép oldaláról! 2/3 ide vagy oda,én megszavaznám!
2012. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!