Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halálbüntetés helyett van más...

Halálbüntetés helyett van más alternatíva?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugye jelenleg egyik megoldás sem jó. Az emberek nem akarják eltartani a gyilkosokat, de az emberi jogokat is figyelembe kéne venni - nem beszélve arról, ha tévesen ítélnek el embereket.


Lehet, hogy marhaságnak hangzik, de a kettő között szerintem a rabszolgaság húzódik meg (átvitt értelemben). Ha nem csak börtön lenne, nem csak rabok lennének, hanem dolgozniuk is kéne érte. Így aki dolgozik, annak adnak ételt. Így nem sérülnek az emberi jogok, mert a börtönben is eldönthetik, hogy akarnak-e élni tovább. Ráadásul nem kell eltartani őket, hisz maguknak teremtik meg a saját megélhetésüket.



2012. nov. 6. 02:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A mesterséges kóma is jó megoldás, mert ugye nem öljük meg, tehát nem leszünk gonosz gyilkosok, de mégis halott gyakorlatilag. :D Meg jobb, mint a börtön, mert elvesznek x évet az életéből gyakorlatilag ez a bünti, nem gyúrja ki magát a börtönben, meg semmi más hatás nem éri. Vagy nagyon perverz ötlet? Inkább nem iszom több sört...
2012. nov. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ebben mi a büntetés?
2012. nov. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy kómás beteg többe kerül, mint egy rab.
2012. nov. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"de az emberi jogokat is figyelembe kéne venni"


Mért?

2012. nov. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:
44%

Szerintem az emberi jogok, mint pl. az élethez való jog jelen helyzetben, addig vehető figyelembe, amíg azt egyén (elkövető) is betartja, tiszteli.

Onnantól, hogy ő ezt semmibe vette másnál, ne bújjon mögé, pusztuljon!(más kérdés a nemzetközi szabályozás, én csak az erkölcsi oldalát feszegettem)

2012. nov. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy van, csak nem alkalmazzák, mert az alkalmazóknak nagyon nem kifizetendő. Minden bűnelkövetőt el kell kapni, és a képességeinek megfelelő munkára beosztani, tisztességes fizetést adni neki. A munkavégzés addig tartana, míg minden okozott költséget (beleértve a saját ellátását) ki nem fizeti.

De ehhez nagyon jó nyilvántartás kellene, mind az elkövetésekről, mind a károkról, munkáról és még sok másról. Ehhez viszont egyrészt akarat, másrészt hozzáértés kell. Akarat nincs, mert a részesedés nagyobb, hozzáértés nincs, mert az oktatás folyamatosan romlik. Ezt súlyosbítja, hogy a potenciális végrehajtók fizetése és megbecsültsége a béka feneke alatt van. Napi hír a börtönőrök korruptsága, a főnökeik, rendőrségi, ügyészségi fővezérek tevékenysége persze rejtve marad.

2012. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"kifizetendő" helyett "kifizetődő"
2012. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én addig dolgoztatnám míg bele nem pusztul, így nincs halálbüntetés.
2012. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ezért támogatom a kemény kényszermunkát. A halálbüntetés szerintem sem jó megoldás (és ezt én nem a bennem feltörő szent liberalizmus miatt mondom), viszont tényleg ne tartsuk el mi luxuscellában, konditeremmel a sorozatgyilkost. Ezért dolgozzon meg minden nap a kenyeréért, valami kis sötét lyukban egy bánya mélyén. Az meg szerintem mellédumálás, hogy nem lehet megoldani az őrzésüket, régebben is sikerült, ma miért ne menne?
2012. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenkit rabszolgává teszünk, akit az emberek nem akarnak eltartani, akkor rabszolgák lesznek nemsokára a munkanélküliek, anyák, nyugdíjasok, egyetemisták.
2012. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!