Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann Rózsáék miért nem...

Hoffmann Rózsáék miért nem ésszel racionalizálnak?

Figyelt kérdés

Erősen csökkentették, sok helyen megszüntették a jogi/bölcsész/gazdasági képzések keretszámát, a természettudományi/informatikai/műszaki szakokét pedig kevésbé csökkentették/emelték.

Közben van büfészak ill. nem keresett szak a műszaki illetve a term.tud. képzési területeken is, és talán kevésbé túlkapott a megkurtított háromban is.

Miért nem lehet védeni a pályaválasztókat? Nem lehet elvárni azt, hogy mindenki alaposan olvasson utána, hogy az általa választott szak diplomájával kitörölheti-e, és ha ezt olvassa is, lehet elfogult és nem hiszi el a negatívumokat. Majd mikor lelkesen elvégzi a 7(6) + 4 félévet, akkor jön a pofáraesés.

Ha már racionalizálás, miért nem lehet egyesével, szakonként, miért kell képzési területre általánosítani?


2012. nov. 7. 19:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ebbe a csökkentésbe ne keress rációt, mert ez simán forráskivonás volt. Mindenhonnan csökkentettek, term. tud. és mérnöki területen is, csak ott kevésbé, így arányaiban ott nőtt.


Propagandával meg ezt el tudják adni a prolinak, hogy támogassa őket, illetve azt is, hogy így több pénz marad másra, és mindenkinek növekedik a fizetése 0.2 forinttal. És ezért már megéri a prolinak küzdeni érte.


Másfelől a diploma csak a belépő az interjúra. Kész. Annyi, hogy gazdasági melóra gazdasági diplomást, mérnökire mérnökist keresnek. Ennyi. Onnantól kezdve ha gyökér vagy, nem fognak felvenni, azért akkora túlkereslet nincs semminél. Illetve melóhelyen is magadtól kell tanulnod, fejlődnöd, jól kijönni a többiekkel, különben megrekedsz legalul.


Szóval az olyan diplomákat leszámítva, hogy filmesztétika (de tényleg, ez mi?), vagy animátor (ez is mi? mert azt már megtudtam, hogy nem az animációs meséket készítőt hívják így) igazából majdhogynem mindegy mid van, csak meg legyen az a kis plusz, amivel kitűnsz a nagy átlagból.


Legyen ez egy mesterképzés, olyan kutatás egyetem alatt, amit érdemes megemlíteni a leendő munkaadónak, egy jó referencia, munkatapasztalat.


Én közgázas vagyok, és hidd el, nem annyira vészes a helyzet a telítettséget illetően, ahogy mondják. A körülöttem lévők kb. 80-85%-a azt se tudja mit akar ezzel a szakkal. Csak idejött, mert "ez nem bölcsészet és nem mérnöki, meg ha már pénzzel foglalkozik, akkor biztos sokat keres nem?"


Na ilyen emberek között ha látják, hogy jó vagy, akkor nem nehéz kitűnni, másfelől itt kb. 75-80%-ban vannak lányok, a fiúk viszont elég nagy előnyben vannak a munkapiacon, így ismét jelentősen csökkennek a hátráltató tényezők.


Bár én logisztika mestert fogok csinálni, ettől függetlenül sima közgázas Bsc-vel is jó esélyeid vannak, csak tűnj ki a sok "idejöttem, nem tudom miért, és le is szarom" ember között.


Amit meg a proletariátus harsog, arra főleg ne hallgass. Ez a dolguk, profik benne, ezt gyakorolták egész életükben. Egyetemet csak távolról láttak, a munka meg a gyári kalapálásnál megáll náluk.

2012. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Elkezdődött az államosítás...

mi lesz még itt?

nem fejlődünk hanem visszafejlődünk

ahelyett hogy normális dolgokat csinálnának évről évre változtatnak mindent

én már azt sem tudom mit kezdjek körülbelül ott tartok lassan hogy felesleges tanulni mer munkám úgysem lesz ha lesz akkor is az évi átlaginflációt megnézve semmire nem lesz elég a fizetésem

2012. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!